иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

10 фактів про грудне вигодовування

3 Серпня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

З першого серпня в усьому світі починається тиждень підтримки грудного вигодовування. Фахівці KinderKlinik всіляко виступають на підтримку цього чудового процесу, даючи рекомендації з підтримки лактації, розгорнуто відповідаючи на питання, що цікавлять. Сьогодні для вас ми підготували добірку цікавих фактів про грудне вигодовування — дізнайтеся щось нове з тексту нижче!

10 фактів про грудне вигодовування

1. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує продовжувати грудне вигодовування до дворічного віку. У багатьох культурах дітей годують грудьми до 4 років.

2. У перші кілька днів після народження молочні залози виробляють молозиво: багате поживними речовинами молоко, що містить кальцій, білки, мінерали та антитіла, які потрібні немовлятам в перші дні життя. Калорійність молозива становить до 1500 ккал на 100 грамів.

3. Молозиво також містить спеціальні білки, які захищають шлунково-кишковий тракт малюка, готуючи його до заселення корисними бактеріями.

4. Грудне вигодовування робить ваш мозок щасливим! Під час грудного вигодовування мозок виділяє пролактин і окситоцин (гормони «гарного настрою»), які допомагають зблизитися з дитиною. Як результат, жінки, які годують груддю, з меншою ймовірністю будуть мати діагноз післяпологової депресії.

5. Склад грудного молока постійно змінюється. Коли дитина переживає стрибок зростання і частіше прикладається до грудей — в молоці збільшується вміст білків і жирів. Якщо дитина захворює — в молоці з’являється більше лейкоцитів і антитіл.

6. До вечора в грудному молоці збільшується вміст серотоніну, внаслідок чого малюк швидше засинає.

7. У дітей добре розвинений нюх, і вони розпізнають специфічний запах своєї мами серед інших.

8. У мам, малюки яких народилися раніше терміну, грудне молоко виробляється великою кількістю білків, жирів, мінералів для зростання кісток і мозку, а також важливих захисних факторів і антитіл для запобігання інфекцій.

9. Годує мама витрачає близько 350 до 650 ккал на добу, просто підтримуючи лактацію. Для порівняння: помірне силове тренування в залі спалює близько 300 ккал.

10. Матері, які годують грудьми, мають менший ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників, хвороб серця, інсульту, діабету 2 типу.

Потрібна консультація?

Записатись

Джерело: https://www.happiestbaby.com/blogs/parents/surprising-facts-about-breastfeeding https://www.medela.us/breastfeeding/articles/14-fascinating-facts-about-breastfeeding

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook