Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

10 фактів про грудне вигодовування

3 Серпня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

З першого серпня в усьому світі починається тиждень підтримки грудного вигодовування. Фахівці KinderKlinik всіляко виступають на підтримку цього чудового процесу, даючи рекомендації з підтримки лактації, розгорнуто відповідаючи на питання, що цікавлять. Сьогодні для вас ми підготували добірку цікавих фактів про грудне вигодовування — дізнайтеся щось нове з тексту нижче!

10 фактів про грудне вигодовування

1. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує продовжувати грудне вигодовування до дворічного віку. У багатьох культурах дітей годують грудьми до 4 років.

2. У перші кілька днів після народження молочні залози виробляють молозиво: багате поживними речовинами молоко, що містить кальцій, білки, мінерали та антитіла, які потрібні немовлятам в перші дні життя. Калорійність молозива становить до 1500 ккал на 100 грамів.

3. Молозиво також містить спеціальні білки, які захищають шлунково-кишковий тракт малюка, готуючи його до заселення корисними бактеріями.

4. Грудне вигодовування робить ваш мозок щасливим! Під час грудного вигодовування мозок виділяє пролактин і окситоцин (гормони «гарного настрою»), які допомагають зблизитися з дитиною. Як результат, жінки, які годують груддю, з меншою ймовірністю будуть мати діагноз післяпологової депресії.

5. Склад грудного молока постійно змінюється. Коли дитина переживає стрибок зростання і частіше прикладається до грудей — в молоці збільшується вміст білків і жирів. Якщо дитина захворює — в молоці з’являється більше лейкоцитів і антитіл.

6. До вечора в грудному молоці збільшується вміст серотоніну, внаслідок чого малюк швидше засинає.

7. У дітей добре розвинений нюх, і вони розпізнають специфічний запах своєї мами серед інших.

8. У мам, малюки яких народилися раніше терміну, грудне молоко виробляється великою кількістю білків, жирів, мінералів для зростання кісток і мозку, а також важливих захисних факторів і антитіл для запобігання інфекцій.

9. Годує мама витрачає близько 350 до 650 ккал на добу, просто підтримуючи лактацію. Для порівняння: помірне силове тренування в залі спалює близько 300 ккал.

10. Матері, які годують грудьми, мають менший ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників, хвороб серця, інсульту, діабету 2 типу.

Потрібна консультація?

Записатись

Джерело: https://www.happiestbaby.com/blogs/parents/surprising-facts-about-breastfeeding https://www.medela.us/breastfeeding/articles/14-fascinating-facts-about-breastfeeding

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook