иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

10 фактів про грудне вигодовування

3 Серпня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

З першого серпня в усьому світі починається тиждень підтримки грудного вигодовування. Фахівці KinderKlinik всіляко виступають на підтримку цього чудового процесу, даючи рекомендації з підтримки лактації, розгорнуто відповідаючи на питання, що цікавлять. Сьогодні для вас ми підготували добірку цікавих фактів про грудне вигодовування — дізнайтеся щось нове з тексту нижче!

10 фактів про грудне вигодовування

1. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує продовжувати грудне вигодовування до дворічного віку. У багатьох культурах дітей годують грудьми до 4 років.

2. У перші кілька днів після народження молочні залози виробляють молозиво: багате поживними речовинами молоко, що містить кальцій, білки, мінерали та антитіла, які потрібні немовлятам в перші дні життя. Калорійність молозива становить до 1500 ккал на 100 грамів.

3. Молозиво також містить спеціальні білки, які захищають шлунково-кишковий тракт малюка, готуючи його до заселення корисними бактеріями.

4. Грудне вигодовування робить ваш мозок щасливим! Під час грудного вигодовування мозок виділяє пролактин і окситоцин (гормони «гарного настрою»), які допомагають зблизитися з дитиною. Як результат, жінки, які годують груддю, з меншою ймовірністю будуть мати діагноз післяпологової депресії.

5. Склад грудного молока постійно змінюється. Коли дитина переживає стрибок зростання і частіше прикладається до грудей — в молоці збільшується вміст білків і жирів. Якщо дитина захворює — в молоці з’являється більше лейкоцитів і антитіл.

6. До вечора в грудному молоці збільшується вміст серотоніну, внаслідок чого малюк швидше засинає.

7. У дітей добре розвинений нюх, і вони розпізнають специфічний запах своєї мами серед інших.

8. У мам, малюки яких народилися раніше терміну, грудне молоко виробляється великою кількістю білків, жирів, мінералів для зростання кісток і мозку, а також важливих захисних факторів і антитіл для запобігання інфекцій.

9. Годує мама витрачає близько 350 до 650 ккал на добу, просто підтримуючи лактацію. Для порівняння: помірне силове тренування в залі спалює близько 300 ккал.

10. Матері, які годують грудьми, мають менший ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників, хвороб серця, інсульту, діабету 2 типу.

Потрібна консультація?

Записатись

Джерело: https://www.happiestbaby.com/blogs/parents/surprising-facts-about-breastfeeding https://www.medela.us/breastfeeding/articles/14-fascinating-facts-about-breastfeeding

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook