Всім сім’ям потрібен якийсь розпорядок дня, щоб налагодити й скоординувати побутові звички, та, як не дивно, подарувати дітям відчуття захищеності й комфорту.
Діти часто бояться невідомого — будь то броколі на тарілці або великі зміни в житті, такі як переїзд в інший будинок або поява в родині брата чи сестри. Звичайний розпорядок дня вносить в життя дитини комфорт і послідовність.
Коли ви включаєте у своє сімейне життя впорядковані «рутинні» заходи (обов’язкова зарядка, пісеньки під час купання або чищення зубів, читання казок перед сном), ви даєте дитині відчуття стабільності в стресових умовах і допомагаєте йому стати більш самостійним.
Ось 10 причин, за якими для вашої дитини важливий розпорядок дня
- Допомагає дотримуватися графіка
Послідовний розпорядок допоможе вашій дитині і його «внутрішнім годинником» в багатьох повсякденних діях, таких як:• Здатність засинати в один і той же час
• Регулярне і різноманітне харчування здоровою їжею
• Регулярне чищення зубів, відвідування вбиральні й душаНаприклад, оскільки ваша дитина і його тіло знають, що о 22.00 пора лягати спати — навіть при зміні обстановці малюк легко і швидко засне.
2. Об’єднує сім’ю
Коли дитина знає і дотримується маленьких сімейних ритуалів (спільна зарядка, прогулянки у неділю) вона починає розуміти, що для неї важливо. Це зміцнює загальні сімейні цінності, переконання та інтереси. Діти бачать, що час, проведений разом з сім’єю — особливий. Навіть якщо ваша дитина маленька, вона «підхопить» і буде дотримуватися ці традиції.
3. Розвиває очікування
Замість того, щоб сперечатися з батьками у відповідь на прохання збирати іграшки в кінці дня або приймати ванну, дитина звикає, що о 20.00 «пора прибирати іграшки» і о 20.30 «приймати ванну».
Діти починають виконувати ці дії без проблем. Як батько, ви стаєте партнером в цій рутині, а не людиною, яка говорить дитині «роби те» і «не роби цього».
4. Створює спокійну обстановку в будинку
Оскільки дитина і інші члени сім’ї живуть за розпорядком, стрес і занепокоєння зменшуються. Дитина знає, що вся сім’я живе за встановленим розкладом. Вони будуть відчувати, що їх цінують, тому що вони включені в плани і не відчувають, що їх змушують щось робити.
5. Надає вашій дитині впевненість і незалежність
Завдяки рутині дитина з часом самостійно, в обумовлений час йде чистити зуби або надягати піжаму. Діти пишаються тим, що знають, що вони повинні робити, і роблять це самі, прямо як дорослі. Дитина буде відчувати себе впевнено, тому що вона буде діяти самостійно, взявши на себе відповідальність за чистоту в кімнаті або здоров’я своїх зубів, наприклад. Коли діти відчувають себе сильними і незалежними, вони відчувають набагато меншою стрес у міру дорослішання.
6. Прищеплює здорові конструктивні звички
Від регулярного чищення зубів до виконання домашніх завдань кожен день — розпорядок дня допомагає сформувати конструктивні звички. Діти які практикують ці навички, краще управляють своїм часом. З віком у них буде більше самодисципліни в тому, що стосується здорового догляду за тілом і звичок харчування, а також навчання і прибирання у своїх кімнатах.
7. Допомагає вам (батькові чи матері) пам’ятати важливі речі
Будь то забезпечення того, щоб ваша дитина приймала ліки кожен день або щомісячна оплата рахунків — встановлений розпорядок допоможе вам не збитися зі шляху. У розпал насиченою сімейного життя ви зможете відслідковувати важливі деталі, що дозволить вам проводити домашнє господарство без стресу і вільно проводити час разом з сім’єю.
8. Пропонує вашій дитині можливість дізнатися, що чекає попереду.
Якщо ваша дитина знає, що у нього в розкладі, він смакує і з нетерпінням чекає майбутніх подій, таких як похід в парк днем в п’ятницю або спілкування з татом вранці в неділю. Коли ці заняття налагоджені, ваша дитина відчуває себе коханою частиною сім’ї і світу.
9. Надає можливість для особливих «щоденних ритуалів»
Коли ви вбудовуєте щось у свій день, наприклад, притискаючись до дитини і читаючи йому перед сном, ви привносите особливі моменти або «щоденні ритуали». Це особливий час кожен день зміцнює зв’язок і зв’язок з вашою дитиною. Замість того, щоб просто переходити від одного заняття до іншого, у вас є час на заповнення емоційного ресурсу.
10. Мінімізує стрес при умовах, що змінюються
Стреси впливають на життя і почуття безпеки дитини. Наприклад, розлучення батьків, переклад в іншу школу або зміна розкладу, поява в родині брата чи сестри. Коли в родині встановлений розпорядок дня, в житті дитини зберігається циклічність, яка не залежить від оточуючих умови. Це допоможе дитині зберігати баланс і не впадати в паніку при зміні обставин.
Маєте питання?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Ваш відгук