иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

10 причин для формування режиму дня у дитини

25 Серпня 2020

Оновлено: 25 Серпня 2020

Всім сім’ям потрібен якийсь розпорядок дня, щоб налагодити й скоординувати побутові звички, та, як не дивно, подарувати дітям відчуття захищеності й комфорту.
Діти часто бояться невідомого — будь то броколі на тарілці або великі зміни в житті, такі як переїзд в інший будинок або поява в родині брата чи сестри. Звичайний розпорядок дня вносить в життя дитини комфорт і послідовність.
Коли ви включаєте у своє сімейне життя впорядковані «рутинні» заходи (обов’язкова зарядка, пісеньки під час купання або чищення зубів, читання казок перед сном), ви даєте дитині відчуття стабільності в стресових умовах і допомагаєте йому стати більш самостійним.


Ось 10 причин, за якими для вашої дитини важливий розпорядок дня

 1. Допомагає дотримуватися графіка
  Послідовний розпорядок допоможе вашій дитині і його «внутрішнім годинником» в багатьох повсякденних діях, таких як:

  • Здатність засинати в один і той же час
  • Регулярне і різноманітне харчування здоровою їжею
  • Регулярне чищення зубів, відвідування вбиральні й душа

  Наприклад, оскільки ваша дитина і його тіло знають, що о 22.00 пора лягати спати — навіть при зміні обстановці малюк легко і швидко засне.

  2. Об’єднує сім’ю

  Коли дитина знає і дотримується маленьких сімейних ритуалів (спільна зарядка, прогулянки у неділю) вона починає розуміти, що для неї важливо. Це зміцнює загальні сімейні цінності, переконання та інтереси. Діти бачать, що час, проведений разом з сім’єю — особливий. Навіть якщо ваша дитина маленька, вона «підхопить» і буде дотримуватися ці традиції.

  3. Розвиває очікування

  Замість того, щоб сперечатися з батьками у відповідь на прохання збирати іграшки в кінці дня або приймати ванну, дитина звикає, що о 20.00 «пора прибирати іграшки» і о 20.30 «приймати ванну».

  Діти починають виконувати ці дії без проблем. Як батько, ви стаєте партнером в цій рутині, а не людиною, яка говорить дитині «роби те» і «не роби цього».

  4. Створює спокійну обстановку в будинку

  Оскільки дитина і інші члени сім’ї живуть за розпорядком, стрес і занепокоєння зменшуються. Дитина знає, що вся сім’я живе за встановленим розкладом. Вони будуть відчувати, що їх цінують, тому що вони включені в плани і не відчувають, що їх змушують щось робити.

  5. Надає вашій дитині впевненість і незалежність

  Завдяки рутині дитина з часом самостійно, в обумовлений час йде чистити зуби або надягати піжаму. Діти пишаються тим, що знають, що вони повинні робити, і роблять це самі, прямо як дорослі. Дитина буде відчувати себе впевнено, тому що вона буде діяти самостійно, взявши на себе відповідальність за чистоту в кімнаті або здоров’я своїх зубів, наприклад. Коли діти відчувають себе сильними і незалежними, вони відчувають набагато меншою стрес у міру дорослішання.

  6. Прищеплює здорові конструктивні звички

  Від регулярного чищення зубів до виконання домашніх завдань кожен день — розпорядок дня допомагає сформувати конструктивні звички. Діти які практикують ці навички, краще управляють своїм часом. З віком у них буде більше самодисципліни в тому, що стосується здорового догляду за тілом і звичок харчування, а також навчання і прибирання у своїх кімнатах.

  7. Допомагає вам (батькові чи матері) пам’ятати важливі речі

  Будь то забезпечення того, щоб ваша дитина приймала ліки кожен день або щомісячна оплата рахунків — встановлений розпорядок допоможе вам не збитися зі шляху. У розпал насиченою сімейного життя ви зможете відслідковувати важливі деталі, що дозволить вам проводити домашнє господарство без стресу і вільно проводити час разом з сім’єю.

  8. Пропонує вашій дитині можливість дізнатися, що чекає попереду.

  Якщо ваша дитина знає, що у нього в розкладі, він смакує і з нетерпінням чекає майбутніх подій, таких як похід в парк днем ​​в п’ятницю або спілкування з татом вранці в неділю. Коли ці заняття налагоджені, ваша дитина відчуває себе коханою частиною сім’ї і світу.

  9. Надає можливість для особливих «щоденних ритуалів»

  Коли ви вбудовуєте щось у свій день, наприклад, притискаючись до дитини і читаючи йому перед сном, ви привносите особливі моменти або «щоденні ритуали». Це особливий час кожен день зміцнює зв’язок і зв’язок з вашою дитиною. Замість того, щоб просто переходити від одного заняття до іншого, у вас є час на заповнення емоційного ресурсу.

  10. Мінімізує стрес при умовах, що змінюються

  Стреси впливають на життя і почуття безпеки дитини. Наприклад, розлучення батьків, переклад в іншу школу або зміна розкладу, поява в родині брата чи сестри. Коли в родині встановлений розпорядок дня, в житті дитини зберігається циклічність, яка не залежить від оточуючих умови. Це допоможе дитині зберігати баланс і не впадати в паніку при зміні обставин.

Маєте питання?

Запишіться до лікаря

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook