Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

10 продуктів для здорової осені

19 Вересня 2020

Оновлено: 18 Вересня 2020

Автор:Жданович Ольга Валеріївна

Літо закінчилося, а в помсти з ним добігає кінця сезонна різноманітність фруктів і овочів. Чим же урізноманітнити осінній раціон, щоб заповнити дефіцит вітамінів, харчових волокон і інших корисних речовин?

10 продуктів для здорової осені


1. Яблука
Чи знаєте ви, що в середньому яблуці міститься до 15% добової норми вітаміну С і до 17% добової норми клітковини? Також в цих сезонних фруктах багато заліза — важливого мікроелемента для утворення гемоглобіну.

2. Гарбуз
Ця королева грядки є кладезем вітамінів. У м’якоті міститься величезний запас вітамінів А і С, каротину і клітковини (прекрасний пребіотик). У насінні гарбуза велика кількість омега-3 насичених жирних кислот і цинку (важливий мікроелемент для здоров’я шкіри).

3. Волоські горіхи
Йод, насичені жирні кислоти, клітковина — в цих 3 пунктах можна лаконічно описати харчову цінність волоських горіхів. Є відмінним самостійним здоровим перекусом і приємним доповненням до салатів, однак пам’ятайте, що добова норма для горіхів — не більше 30 грамів!

4. Буряк
Буряк багатий клітковиною, фолієвою кислотою (профілактика анемії) і магнієм. Одним з цікавих ефектів буряка є її здатність підвищувати фізичну працездатність і витривалість під час кардіотренувань (за даними «Academy of Nutrition and Dietetics Journal»).

5. Хурма
«Фрукт краси» — так називають хурму в східних країнах. Фрукт багатий аскорбіновою кислотою, вітаміном А, клітковиною і дубильними речовинами, які забезпечують м’який в’яжучий ефект.

6. Ріпа (турнепс)
В одній середній ріпі міститься багато калію і близько 40% добової потреби у вітаміні С. Ви також можете вживати в їжу зелене листя бадилля ріпи для отримання додаткової порції фолієвої й аскорбінової кислоти.

7. Гранат
Соковиті зернятка граната багаті залізом, магнієм, калієм, натрієм, а також величезною кількістю вітаміну С (який допомагає засвоюватися залозу). Корки граната багаті танинами й іншими природними в’яжучими речовинами.

8. Груша
Пектин, фруктоза, вітамін В6, аскорбінова кислота і нічого зайвого — саме так можна описати ароматну грушу, яка стане відмінним доповненням здорового раціону.

9. Журавлина
Рубіново-червона кисла ягідка є гідною заміною сезоним ягодам. Клітковина, вітамін С, нікотинова кислота — цих біологічно активних речовин в журавлині міститься достатньо, для підтримки здоров’я восени.

10. Морква
Одна морква середнього розміру може забезпечити до 200% добової потреби у вітаміні А. Це також хороше джерело біотину, вітаміну К і лютеїну. Згідно з даними American Journal of Clinical Nutrition, лютеїн, виявлений в моркві, може допомогти знизити ризик вікової втрати зору, званої дегенерацією жовтої плями.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Джерело: https://eu.tennessean.com/story/life/entertainment/12th/2016/10/06/10-autumn-produce-items-add-your-grocery-list/91571336/

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook