fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

4 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко (Єгорова) Ірина Олексіївна

Оновлюючи стрічку новин, ми не могли не звернути увагу на жахливі заголовки, якими так і майорить вся мережа. Стрибки з вікна, отруєння, групи смерті, підліткові депресії. Нажаль усе це відбувається поряд з нами.

Дитячий суїцид — це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне – вчасно помітити тривожні сигнали.

Чимало людей пов’язують такий спалах дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет ресурсів, соціальних мереж, тощо. Чи справді це так?

Для початку спробуємо розібратися з безпечністю Інтернету та його впливом на дітей.

Міф чи правда?

МІФ №1. Спілкування в інтернеті безпечне

Чи знали ви, що 98% незнайомих людей, які намагаються зв’язатися з вашою дитиною, мають погані наміри? Під аватаркою милої дівчини, яка так романтично фліртує з вашим сином, чи стала кращою подружкою для вашої доньки, може бути хто завгодно. Навіть доросла освічена людина не застрахована бути обманутою в мережі. Люди придумують різні способи обдурити людей у всесвітній мережі. Особливо тому, що відчувають безпеку та вседозволеність, через низький ризик бути пійманим. Нажаль діти є головною мішенню таких людей.

МІФ № 2 Блогери — не нашкодять 

Так звані «мережеві експерти» – це головна розвага для сучасного підлітка. Гарна картинка, подорожі, поради, легке заробляння грошей — «я теж так хочу, я теж так зможу».

Ідеальна картинка так і манить підлітків, які знаходяться в періоді пошуку власного «я». Багато з кумирів стають об’єктами наслідування. І все б нічого, якби під впливом так званих порад, часто не траплялися: зірване здоров’я, психологічні травми, депресії, відхід від реальності у віртуальний світ. Нажаль психіка підлітка і недостатність життєвого досвіду не завжди можуть диференціювати корисність чи небезпечність порад таких «експертів».

МІФ № 3. Залежності від інтернету та соціальних мереж не існує.

Чи помічали ви, як часто берете в руки телефон та заходите у фейсбук, інстаграм? А скільки часу там проводите? Така залежність зараз випереджає навіть алкоголізм чи наркоманію. Спочатку можна не помітити змін, але згодом… Підлітки найбільш вразливі. Проявами інтернет залежності у них є зміни в поведінці, агресія, емоційна нестійкість, тривожність, панічні атаки, гостре переживання одинокості.

МІФ 4. В групі ризику лише діти з явними ознаками психічних розладів та відхилень.

У групі ризику може опинитися будь-яка дитина, оскільки поняття смерті в віці до 16 років досить деформоване або несформоване зовсім. Діти та підлітки не розуміють всієї серйозності ситуації. В такому віці переживання можуть загостритися на повну, і дитина просто може не бачити іншого виходу. Тригером може бути будь-що, навіть, якщо вам здається, що це дрібниці: сварка з друзями, хлопцем, дівчиною, нерозділене кохання, відчуття провини, депресивні стани.

На що звертати увагу батькам?

 • ваша дитина змінилася у поведінці, часто стала закриватися в кімнаті, змінився режим сну та харчування;
 • ви помітили зміни у міміці дитини, відсутність емоцій, або навпаки агресивності;
 • дитина почала слухати агресивну чи меланхолічну музику;
 • у висловах дитини з’явилися фрази про відсутність сенсу життя, смерть, прощання та потойбічне життя;
 • ви помітили дивні шрами чи порізи, які старанно приховуються.

Також батькам необхідно пам’ятати про те, що часто підлітки скоюють спробу самогубства не тому, що насправді хочуть померти. Причиною подібної спроби  стає підсвідоме бажання привернути до себе увагу оточуючих, своєрідний крик про допомогу.

Поради батькам, як уникнути та запобігти

 1. Розмовляйте зі своєю дитиною. Цікавтесь її життям, захопленнями, друзями. Будьте в тренді та одній хвилі. Формуйте емоційну безпеку.
 2. Не знецінюйте почуттів дитини. Те, що для вас дрібниця, для вашої дитини може бути трагедією всього життя. Краще допоможіть розібратися у ситуації.
 3. В будь якій ситуації намагайтеся зберігати спокій. Емоційні розмови та крики не допоможуть, а тільки нашкодять.
 4. Контроль безпеки дитини має бути в міру. Гіперконтроль часто стає бар’єром у спілкуванні та руйнує довірливі відносини.
 5. Поділіться з дитиною історіями власного підліткового віку. Ви ж теж були не ідеальним підлітком? Розкажіть як довірливі відносини з батьками допомогли вам уникнути неприємностей.
 6. Найголовніше. Пам’ятайте, що ваша дитина хоче бути дорослою, тому і спілкування має бути як з дорослим. Просто намагайтеся зрозуміти вашу дитину, ставте себе на її місце, не оцінюйте самого підлітка. Говорити потрібно не про його особистість, а тільки про вчинки.

Як ми бачимо причинами дитячого суїциду є не тільки залежність від гаджетів, соціальних мережі та групи смерті. Головними причинами є відсутність відчуття безпеки, власної значущості та катастрофізація власних проблем.

Якщо ви не в змозі розібратися із проблемою самотужки, або заплуталися, чи в розпачі – не соромтеся звертатися за допомогою до спеціалістів. Психологи та психіатри KinderKlinik допоможуть визначити причини поведінки дитини, та як краще допомогти.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.