Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

4 Березня 2021

Оновлено: 4 Жовтня 2021

Автор:Крещенко Ірина Олексіївна

Оновлюючи стрічку новин, ми не могли не звернути увагу на жахливі заголовки, якими так і майорить вся мережа. Стрибки з вікна, отруєння, групи смерті, підліткові депресії. Нажаль усе це відбувається поряд з нами.

Дитячий суїцид — це те, чого практично завжди можна уникнути. Головне – вчасно помітити тривожні сигнали.

Чимало людей пов’язують такий спалах дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет ресурсів, соціальних мереж, тощо. Чи справді це так?

Для початку спробуємо розібратися з безпечністю Інтернету та його впливом на дітей.

Міф чи правда?

МІФ №1. Спілкування в інтернеті безпечне

Чи знали ви, що 98% незнайомих людей, які намагаються зв’язатися з вашою дитиною, мають погані наміри? Під аватаркою милої дівчини, яка так романтично фліртує з вашим сином, чи стала кращою подружкою для вашої доньки, може бути хто завгодно. Навіть доросла освічена людина не застрахована бути обманутою в мережі. Люди придумують різні способи обдурити людей у всесвітній мережі. Особливо тому, що відчувають безпеку та вседозволеність, через низький ризик бути пійманим. Нажаль діти є головною мішенню таких людей.

МІФ № 2 Блогери — не нашкодять 

Так звані «мережеві експерти» – це головна розвага для сучасного підлітка. Гарна картинка, подорожі, поради, легке заробляння грошей — «я теж так хочу, я теж так зможу».

Ідеальна картинка так і манить підлітків, які знаходяться в періоді пошуку власного «я». Багато з кумирів стають об’єктами наслідування. І все б нічого, якби під впливом так званих порад, часто не траплялися: зірване здоров’я, психологічні травми, депресії, відхід від реальності у віртуальний світ. Нажаль психіка підлітка і недостатність життєвого досвіду не завжди можуть диференціювати корисність чи небезпечність порад таких «експертів».

МІФ № 3. Залежності від інтернету та соціальних мереж не існує.

Чи помічали ви, як часто берете в руки телефон та заходите у фейсбук, інстаграм? А скільки часу там проводите? Така залежність зараз випереджає навіть алкоголізм чи наркоманію. Спочатку можна не помітити змін, але згодом… Підлітки найбільш вразливі. Проявами інтернет залежності у них є зміни в поведінці, агресія, емоційна нестійкість, тривожність, панічні атаки, гостре переживання одинокості.

МІФ 4. В групі ризику лише діти з явними ознаками психічних розладів та відхилень.

У групі ризику може опинитися будь-яка дитина, оскільки поняття смерті в віці до 16 років досить деформоване або несформоване зовсім. Діти та підлітки не розуміють всієї серйозності ситуації. В такому віці переживання можуть загостритися на повну, і дитина просто може не бачити іншого виходу. Тригером може бути будь-що, навіть, якщо вам здається, що це дрібниці: сварка з друзями, хлопцем, дівчиною, нерозділене кохання, відчуття провини, депресивні стани.

На що звертати увагу батькам?

 • ваша дитина змінилася у поведінці, часто стала закриватися в кімнаті, змінився режим сну та харчування;
 • ви помітили зміни у міміці дитини, відсутність емоцій, або навпаки агресивності;
 • дитина почала слухати агресивну чи меланхолічну музику;
 • у висловах дитини з’явилися фрази про відсутність сенсу життя, смерть, прощання та потойбічне життя;
 • ви помітили дивні шрами чи порізи, які старанно приховуються.

Також батькам необхідно пам’ятати про те, що часто підлітки скоюють спробу самогубства не тому, що насправді хочуть померти. Причиною подібної спроби  стає підсвідоме бажання привернути до себе увагу оточуючих, своєрідний крик про допомогу.

Поради батькам, як уникнути та запобігти

 1. Розмовляйте зі своєю дитиною. Цікавтесь її життям, захопленнями, друзями. Будьте в тренді та одній хвилі. Формуйте емоційну безпеку.
 2. Не знецінюйте почуттів дитини. Те, що для вас дрібниця, для вашої дитини може бути трагедією всього життя. Краще допоможіть розібратися у ситуації.
 3. В будь якій ситуації намагайтеся зберігати спокій. Емоційні розмови та крики не допоможуть, а тільки нашкодять.
 4. Контроль безпеки дитини має бути в міру. Гіперконтроль часто стає бар’єром у спілкуванні та руйнує довірливі відносини.
 5. Поділіться з дитиною історіями власного підліткового віку. Ви ж теж були не ідеальним підлітком? Розкажіть як довірливі відносини з батьками допомогли вам уникнути неприємностей.
 6. Найголовніше. Пам’ятайте, що ваша дитина хоче бути дорослою, тому і спілкування має бути як з дорослим. Просто намагайтеся зрозуміти вашу дитину, ставте себе на її місце, не оцінюйте самого підлітка. Говорити потрібно не про його особистість, а тільки про вчинки.

Як ми бачимо причинами дитячого суїциду є не тільки залежність від гаджетів, соціальних мережі та групи смерті. Головними причинами є відсутність відчуття безпеки, власної значущості та катастрофізація власних проблем.

Якщо ви не в змозі розібратися із проблемою самотужки, або заплуталися, чи в розпачі – не соромтеся звертатися за допомогою до спеціалістів. Психологи та психіатри KinderKlinik допоможуть визначити причини поведінки дитини, та як краще допомогти.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook