Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

5 «ні» при гострому тонзиліті

31 Серпня 2020

Оновлено: 15 Листопада 2021

Автор:Білецька (Кияниця) Марина Андріївна

Гострий тонзиліт, або ж звичайна ангіна є одним з найбільш частих інфекційно-запальним захворюванням ротоглотки у дітей. Але іноді, до моменту звернення до лікаря, багато батьків можуть неусвідомлено завдати шкоди дитині слідуючи «перевіреним» радам з інтернету або інших джерел. У цій статті ми розповімо про те, як розпізнати гострий тонзиліт у дитини, а оториноларинголог KinderKlinik Марина Кияниця розповість які маніпуляції заборонені при цьому захворюванні.

Причини і симптоми гострого тонзиліту

  Найбільш частим збудником ангін у дітей є стрептокок групи A і різні віруси (герпес, ентеровіруси), рідше — гриби роду Candida. Симптоми гострого тонзиліту розрізняються залежно від типу збудника, але загальними ознаками захворювання є:

 • Слабкість, млявість
 • Різке підвищення температури тіла понад 38 ° градусів
 • Почервоніння і набряклість піднебінних дужок, глоткових мигдалин
 • Поява нальоту на мигдалинах (точкові, павутиноподібні)
 • Поява дрібнопузирчастих висипань на мигдалинах і дужках
 • Діти старшого віку скаржаться на біль в горлі, утруднення ковтання і розмовляння При виявленні хоча б одного із симптомів — негайно зверніться до фахівця за консультацією.

Коментар експерта

Дитячий оториноларинголог Марина Кияниця розповість про маніпуляції, які заборонені при гострому тонзиліті.

5 «ні» при гострому тонзиліті

 1. Не займайтеся самолікуванням Виявити збудника тонзиліту, підібрати симптоматичне і при необхідності етіотропну терапію може тільки лікар після огляду та лабораторного обстеження.
 2. Дотримуйтеся дієти У гострий період хвороби виключіть з раціону дитини грубу їжу, каші з твердих круп, надто гарячі та холодні страви і напої, продукти, що подразнюють слизову глотки (кисле, солоне, гірке)
 3. Не знімайте нальоти з мигдалин самостійно Ні в якому разі не очищайте мигдалини самостійно! Це призводить до «змазування» загальної клінічної картини, травмами глотки, приєднання вторинної інфекції.
 4. Не прикладайте теплі компреси на горло При гострих запальних процесах категорично протипоказані теплові компреси.
 5. Дотримуйтесь індивідуальних правил гігієни Введіть масковий режим, стежте за гігієною рук, виділіть дитині окремий посуд, обмежте контакти з іншими дітьми і членами сім’ї з ослабленим імунітетом.

Пам’ятайте! При появі симптомів захворювання негайно зверніться до фахівця для огляду і консультації.

Можливості KinderKlinik

Лікарі KinderKlinik піклуються про здоров’я вашої дитини в будь-який час доби. У будь-який час ви можете звернутися за допомогою до чергових фахівцям у відділенні по вул.Вишгородська 45/2. У відділенні працює цілодобова лабораторія: після огляду лікар може призначити перелік тестів для уточнення діагнозу і підбору терапії. У KinderKlinik доступні наступні тести:

 • Загальноклінічний аналіз крові — за типом змін в лейкоцитарній формулі лікар зможе визначити збудника тонзиліту (бактерія або вірус), оцінити загальну тяжкість стану дитини. Результати доступні в найкоротші терміни.
 • Експрес-тест на виявлення антигенів стрептококів групи A — найбільш часто зустрічається стрептококова ангіна небезпечна не тільки важкою інтоксикацією, але і відстроченими ускладненнями (ураження серця, нирок, суглобів), тому важливо якомога раніше почати антибіотикотерапію. Результат дослідження відомий через 15-20 хвилин.
 • Експрес-діагностика ентеровірусної інфекції — ентеровірусний тонзиліт має змішану клінічну картину. Крім висипань в зіві у дитини може бути багаторазова блювота, рідкий кал і інші стани чреваті зневодненням. Своєчасна експрес-діагностика допомагає якомога раніше розпочати лікування, адже результат тесту відомий вже через 20 хвилин.
 • Експрес-діагностика аденовірусної інфекції — виявлення антигенів аденовірусу має важливе діагностичне значення. Лікар бере зразок слизу з носоглотки і змішує його з реагентом. Результат діагностики відомий вже через 15-20 хвилин.

Вивчивши результати лабораторної діагностики, лікар підбирає лікування. При необхідності, для зняття інтоксикації і стабілізації загального стану дитини, у відділенні на вул. Вишгородська 45/2 є стаціонарне лікування.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на прийом

Ви можете звернутися за допомогою в будь-який час доби в відділення KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2 або ж записатися на плановий прийом в будь-яке зі зручних відділень. Для запису на консультацію до фахівця залиште заявку в формі зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними номерами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75.

Консультант кол-центру відповість на питання і запише до лікаря на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook