fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

5 «ні» при носових кровотечах у дитини

17 Липня 2020

Оновлено: 22 Квітня 2021

Автор:Коберник Ольга Василівна

Через особливості фізіології (ніжна слизова оболонка носа, рясна мережа тонких судин, коливання артеріального тиску) багато дітей схильні до появи носових кровотеч. Про найбільш поширені помилки, заборонені маніпуляції, правила надання допомоги й рекомендації зі спостереження дитини схильної до таких станів розповість отоларинголог KinderKlinik Ольга Коберник.

 

 

 

 

5 «ні» при носовій кровотечі

 1. Перше і головне правило, яке, на жаль, не всі знають — не закидати голову дитини назад. Це загрожує передавлювання судин шиї що може привести до посилення кровотечі.
 2. Не можна укладати дитину на спину — можливо затікання крові в носогорло і горло. Дитина стане неспокійним, почне откашлюватися — це призведе до посилення кровотечі.
 3. Коли кровотеча зупинилася бажано утриматися від різкого або грубого сморканія. Це може привести до пошкодження судин і відновлення кровотечі.
 4. Перша доба після зупинки кровотечі рекомендуємо утриматися від вживання гарячої та гострої їжі, відвідування басейнів, саун, бань і гарячих ванн.
 5. Заняття спортом краще відкласти для з’ясування причини кровотечі, щоб не спровокувати новий епізод.

Як допомогти дитині

 1. Заспокойте дитини й посадіть його до себе на коліна вперед особою
 2. Злегка нахиліть корпус і голову дитини вперед, затисніть крила носа великим і вказівним пальцем
 3. Після зупинки кровотечі очистить плями крові, напоїть дитину негазованою водою кімнатної температури. Також пам’ятайте, що комфортні умови для носового дихання — температура повітря 18-21 ° С і вологість 55-70%.

Важливо: Поодинокі епізоди носової кровотечі можуть бути у кожної дитини. Однак, якщо напади кровотечі часто повторюється, кров довго не зупиняється, і батьки не можуть відстежити зв’язку з будь-яким фактором (наприклад, фізичне навантаження), необхідно звернутися до фахівця для консультації і комплексного обстеження. Важливо відзначити, що в відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 ви можете звернутися за допомогою в будь-який час доби. Лікарі виконають всі необхідні дослідження (лабораторія за цією адресою працює 24/7) і при необхідності госпіталізують дитини в стаціонар.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на прийом

Для запису до фахівця залиште запит у формі зворотнього звя’зку або зверніться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря на зручний для вас час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.