fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

5 ознак того, що родимку вашої дитини потрібно показати дерматологу

13 Травня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

13 травня — Всесвітній день меланоми. Він проводиться, аби звернути увагу на проблему, яка з кожним роком стає все більш актуальною — меланому (рак шкіри). Це дуже небезпечне захворювання, яке сильно «помолодшало» за останні роки. За злоякісністю та швидкістю утворення метастазів меланома знаходиться на другому місці після раку легенів. Меланома представляє реальну загрозу життю дитини! Вчені всього світу б’ють на сполох і закликають уважно ставитися до новоутворень на шкірі дитини і вчасно звертатися до дерматолога. Так, Американська академія дерматології (AAD) дала свої рекомендації і розповіла про те, коли потрібно поспішити на прийом до дитячого дерматолога. Важливо пам’ятати, що виявлена ​​на ранній стадії меланома добре піддається лікуванню. У яких випадках не варто зволікати з візитом до дитячого дерматолога?

 1. Родимка змінила свій вигляд/форму/колір

Якщо родимка швидко зростає або змінюється її вигляд/форма/колір — не варто відкладати візит до дерматолога. Буває так, що одна родимка помітно відрізняється від інших утворень на шкірі дитини. Дерматологи називають такі родимки «гидкими каченятами». Такі зміни повинні насторожити, адже вони можуть бути ознакою меланоми. Висновок: дерматолог повинен оглянути будь-яку родимку на шкірі вашої дитини, яка швидко зростає або змінюється, або помітно відрізняється від інших.

 1. Родимка має куполоподібну форму/нерівні краї/різнобарвна

Якщо на шкірі вашої дитини опукла, кругла, рожева, червона, жовто-коричнева або коричнева родимка, швидше за все, це невус Шпіц. Це нешкідлива родимка, яка зазвичай з’являється у віці від 10 до 20 років. Дитина також може народитися з такою родимкою. Поверхня такого утворення буває гладкою або шорсткою. Іноді на ній з’являється виразка і вона починає кровоточити. Хоч невус Шпіц і нешкідливий, він може бути схожий на меланому. Чим саме? Невус Шпіц теж може кровоточити, розриватися або мати форму купола. І Шпіц, і меланома бувають різнокольоровими. Навіть під мікроскопом невус Шпіц часто нагадує меланому. Будь-яка родимка, схожа на описану вище, повинна бути оглянута дерматологом. У деяких випадках доктор вирішить, що треба її видалити. Однак якщо родимка не змінюється, дерматолог може прийняти рішення спостерігати за нею. Іноді такі утворення з часом самі зникають без лікування. Дитячий лікар-дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа додала: «До недавнього часу утворення невус Шпіц вважалося передраком і негайно віддалялося. За останніми даними воно вже не вважається таким небезпечним, але як і раніше вимагає уважного спостереження. Після огляду лікар визначає подальшу тактику. Якщо стан родимки дозволяє, спостерігаємо в динаміці до 12-річчя дитини, тому що в цьому віці невус може зникнути сам по собі. Якщо цього не сталося — приймається рішення про його видалення, оскільки в такому випадку існує ризик його переродження в меланому». Висновок: якщо у вашої дитини опукла, куполоподібна родимка або з нерівними краями/кількох кольорів, дерматолог повинен її оглянути.

 1. Кровоточива родимка

Підняту над шкірою родимку легко чимось зачепити або пошкодити. Однак якщо родимка кровоточить без явної причини, її обов’язково слід перевірити. Утворення на шкірі, яке виглядає як відкрита рана, також має насторожити. Кровоточива або пошкоджена родимка можуть бути ознакою меланоми. Висновок: якщо у вашої дитини з’являється родимка, яка починає кровоточити або виглядає як відкрита рана — терміново покажіть її дерматологу.

 1. Багато родимок

Якщо у дитини з’являються нові родимки — це нормально. Поки дитина виросте, у неї може з’явитися в середньому від 12 до 20 родимок. Але якщо у вашої дитини їх вже 50 і більше, їй потрібно спостерігатися у дерматолога. Австралійське дослідження показало, що більше половини пацієнтів з меланомою в віці від 15 до 19 років мали щонайменше 100 родимок. Висновок: дитина з 50 і більше родимками повинна перебувати під наглядом дерматолога.

 1. Велика родима пляма

Іноді у дітей бувають і великі родимки, які складають в діаметрі 17 см і більше. Гігантська родимка може покривати навіть частину тіла дитини. З такими родимками зазвичай народжуються, або вони можуть з’явитися незабаром після появи на світ. Наявність великої або гігантської родимки збільшує ризик розвитку меланоми та інших проблем зі здоров’ям у дитини. Цей ризик вище у маленьких дітей. Більше половини меланом, які розвиваються з гігантських родимок, діагностуються до 10 років. Висновок: дитина з великою або гігантської родимкою повинна перебувати під наглядом дерматолога. Звертайтеся до KinderKlinik — лікар-дерматолог проведе обстеження шкіри дитини на сучасному обладнанні (дерматоскоп EUROLIGHT D30 виробництва KaWe, Німеччина). Регулярно оглядайте родимки і перевіряйте їх у лікаря — це допоможе виробити у дитини корисну звичку на все життя. І будьте здорові! Читайте оригінальну статтю тут. Читайте також: Родимки і папіломи у дитини: як запобігти раку?

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.