иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

5 ознак того, що родимку вашої дитини потрібно показати дерматологу

13 Травня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

13 травня — Всесвітній день меланоми. Він проводиться, аби звернути увагу на проблему, яка з кожним роком стає все більш актуальною — меланому (рак шкіри). Це дуже небезпечне захворювання, яке сильно «помолодшало» за останні роки. За злоякісністю та швидкістю утворення метастазів меланома знаходиться на другому місці після раку легенів. Меланома представляє реальну загрозу життю дитини! Вчені всього світу б’ють на сполох і закликають уважно ставитися до новоутворень на шкірі дитини і вчасно звертатися до дерматолога. Так, Американська академія дерматології (AAD) дала свої рекомендації і розповіла про те, коли потрібно поспішити на прийом до дитячого дерматолога. Важливо пам’ятати, що виявлена ​​на ранній стадії меланома добре піддається лікуванню. У яких випадках не варто зволікати з візитом до дитячого дерматолога?

  1. Родимка змінила свій вигляд/форму/колір

Якщо родимка швидко зростає або змінюється її вигляд/форма/колір — не варто відкладати візит до дерматолога. Буває так, що одна родимка помітно відрізняється від інших утворень на шкірі дитини. Дерматологи називають такі родимки «гидкими каченятами». Такі зміни повинні насторожити, адже вони можуть бути ознакою меланоми. Висновок: дерматолог повинен оглянути будь-яку родимку на шкірі вашої дитини, яка швидко зростає або змінюється, або помітно відрізняється від інших.

  1. Родимка має куполоподібну форму/нерівні краї/різнобарвна

Якщо на шкірі вашої дитини опукла, кругла, рожева, червона, жовто-коричнева або коричнева родимка, швидше за все, це невус Шпіц. Це нешкідлива родимка, яка зазвичай з’являється у віці від 10 до 20 років. Дитина також може народитися з такою родимкою. Поверхня такого утворення буває гладкою або шорсткою. Іноді на ній з’являється виразка і вона починає кровоточити. Хоч невус Шпіц і нешкідливий, він може бути схожий на меланому. Чим саме? Невус Шпіц теж може кровоточити, розриватися або мати форму купола. І Шпіц, і меланома бувають різнокольоровими. Навіть під мікроскопом невус Шпіц часто нагадує меланому. Будь-яка родимка, схожа на описану вище, повинна бути оглянута дерматологом. У деяких випадках доктор вирішить, що треба її видалити. Однак якщо родимка не змінюється, дерматолог може прийняти рішення спостерігати за нею. Іноді такі утворення з часом самі зникають без лікування. Дитячий лікар-дерматолог KinderKlinik Ніна Прищепа додала: «До недавнього часу утворення невус Шпіц вважалося передраком і негайно віддалялося. За останніми даними воно вже не вважається таким небезпечним, але як і раніше вимагає уважного спостереження. Після огляду лікар визначає подальшу тактику. Якщо стан родимки дозволяє, спостерігаємо в динаміці до 12-річчя дитини, тому що в цьому віці невус може зникнути сам по собі. Якщо цього не сталося — приймається рішення про його видалення, оскільки в такому випадку існує ризик його переродження в меланому». Висновок: якщо у вашої дитини опукла, куполоподібна родимка або з нерівними краями/кількох кольорів, дерматолог повинен її оглянути.

  1. Кровоточива родимка

Підняту над шкірою родимку легко чимось зачепити або пошкодити. Однак якщо родимка кровоточить без явної причини, її обов’язково слід перевірити. Утворення на шкірі, яке виглядає як відкрита рана, також має насторожити. Кровоточива або пошкоджена родимка можуть бути ознакою меланоми. Висновок: якщо у вашої дитини з’являється родимка, яка починає кровоточити або виглядає як відкрита рана — терміново покажіть її дерматологу.

  1. Багато родимок

Якщо у дитини з’являються нові родимки — це нормально. Поки дитина виросте, у неї може з’явитися в середньому від 12 до 20 родимок. Але якщо у вашої дитини їх вже 50 і більше, їй потрібно спостерігатися у дерматолога. Австралійське дослідження показало, що більше половини пацієнтів з меланомою в віці від 15 до 19 років мали щонайменше 100 родимок. Висновок: дитина з 50 і більше родимками повинна перебувати під наглядом дерматолога.

  1. Велика родима пляма

Іноді у дітей бувають і великі родимки, які складають в діаметрі 17 см і більше. Гігантська родимка може покривати навіть частину тіла дитини. З такими родимками зазвичай народжуються, або вони можуть з’явитися незабаром після появи на світ. Наявність великої або гігантської родимки збільшує ризик розвитку меланоми та інших проблем зі здоров’ям у дитини. Цей ризик вище у маленьких дітей. Більше половини меланом, які розвиваються з гігантських родимок, діагностуються до 10 років. Висновок: дитина з великою або гігантської родимкою повинна перебувати під наглядом дерматолога. Звертайтеся до KinderKlinik — лікар-дерматолог проведе обстеження шкіри дитини на сучасному обладнанні (дерматоскоп EUROLIGHT D30 виробництва KaWe, Німеччина). Регулярно оглядайте родимки і перевіряйте їх у лікаря — це допоможе виробити у дитини корисну звичку на все життя. І будьте здорові! Читайте оригінальну статтю тут. Читайте також: Родимки і папіломи у дитини: як запобігти раку?

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook