Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

7 багатих залізом продуктів для малюків

18 Серпня 2018

Оновлено: 6 Листопада 2018

Дітей часом дуже складно нагодувати, багато хто з них — дуже вибагливі їдці. Це може призводити до розвитку дефіциту деяких елементів у дітей, в тому числі — заліза. Скільки заліза потрібно дітям? І в яких продуктах він міститься?

Чим небезпечний дефіцит заліза?

Недолік заліза — поширена проблема у дітей (згідно зі статистикою, вона діагностується майже у 8% малюків). Брак цього елементу може призвести до різних порушень в організмі, наприклад, до залізодефіцитної анемії.

Скільки заліза потрібно дітям?

Згідно з даними Національного інституту охорони здоров’я, США (National Institutes of Health), добова норма споживання заліза для дітей становить, в міліграмах (мг):
– немовлята 7-12 місяців – 11 мг
– малюки у віці 1-3 років – 7 мг
– діти у віці 4-8 років – 10 мг.

Є дві форми заліза: гемове (міститься в продуктах тваринного походження) і негемове (входить до складу рослинних продуктів).

І тваринні і рослинні продукти допомагають нам задовольнити щоденні потреби в залізі. Однак гемовое залізо засвоюється організмом менш ефективно. З цієї причини людям, які отримують залізо лише з рослинних джерел, включаючи веганів, вегетаріанців і дуже перебірливих малюків, слід вживати більше заліза, ніж рекомендовано для їх віку.

У яких продуктах багато заліза?

1. Вівсянка
В одній порції вівсянки (200 г) міститься близько 4,5-6,6 мг заліза. Крім того, вона багата клітковиною, і тому вівсянка — відмінний сніданок або перекус для дітей з проблемами травлення, такими як запор.
Приправте вівсянку корицею і дрібкою коричневого цукру — вона стане більш апетитною для малюків. Додайте трохи родзинок — і заліза буде ще більше!

2. М’ясо
Всі м’ясні продукти багаті залізом. Проте, багато малюків часто відмовляються від м’яса. Спробуйте вдатися до таких хитрощів:
– подайте дитині м’ясо у вигляді кумедних фігурок
– перед приготуванням додайте в сирий м’ясний фарш невелику кількість молока і змішайте в комбайні. Завдяки цьому текстура страви стане для малюків більш привабливою.

3. Овочі
Малюк, який не хоче їсти овочі — «головний біль» багатьох молодих батьків. Приготуйте овочевий коктейль, щоб створити багату залізом, живильну закуску, яку люблять навіть вибагливі дітки.

Рецепт
Відваріть шпинат і зробіть з нього пюре (в склянці такого шпинату міститься 0,81 мг заліза). Додайте сюди шматочки кавуна, свіжу або заморожену чорницю і малину, скибочку авокадо, змішайте все в блендері — корисний і смачний коктейль готовий!

4. Яйця
Зварене круто яйце містить близько 1 мг заліза.
Якщо малюк не любить варені яйця, спробуйте запропонувати йому омлет. Використовуйте формочки для печива, щоб яєчня вийшла у вигляді кумедних фігурок тварин.
Деякі діти люблять смажені сендвічі з яйцями. Злегка обсмажте яйце, потім подайте його з хлібом.

5. Риба
Спробуйте ввести рибу в дитяче харчування, адже це дуже поживний продукт. Риба є прекрасним джерелом білка, а деякі види риб, такі як скумбрія і лосось, також містять жирні кислоти омега-3 — для здоров’я серця і головного мозку (якщо у дитини немає протипоказань).
У порції консервованого тунця (200 г) міститься 1 мг заліза. Спробуйте подати його з крекерами або у вигляді бутерброда.

6. Фрукти і ягоди
Деякі ягоди і фрукти — відмінне джерело заліза.
Вміст заліза в 1 склянці фруктів і ягід:
– родзинки – 4 мг
– курага – 3,46 мг
– вишня – 0,71 мг
– кавун – 0,36 мг
– чорнослив – 0,36 мг.
Якщо малюк не хоче їсти фрукти, приготуйте для нього фруктовий коктейль з додаванням невеликої кількості йогурту або меду.

7. Темний шоколад
Темний шоколад — багатий антиоксидантами продукт, який допоможе збільшити споживання заліза дитиною. Чорний шоколад є одним з найбільш багатих на залізо продуктів (після м’яса), в 100 г якого міститься більше 7 мг заліза.
Деяким малюкам не подобається гіркий смак темного шоколаду. Можливо, дитина зацікавиться їм, якщо його розплавити і змішати з солодкими фруктами або родзинками.

І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook