иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

7 “ні” при алергічному кон’юнктивіті

28 Серпня 2020

Оновлено: 13 Грудня 2021

Автор:Марюхнич Надія Володимирівна

Спека, суха вітряна погода, активне цвітіння полину, амброзії та інших бур’янів — поєднання цих умов створює добре середовище для розвитку алергічного кон’юнктивіту. Про те, як розпізнати й згладити прояви цього стану розповість фахівець KinderKlinik, дитячий офтальмолог Надія Марюхнич. 

Симптоми алергічного кон’юнктивіту

  Основними проявами алергічного кон’юнктивіту є:

• Свербіж, відчуття «піску» в очах;

• Почервоніння очей;

• Набряк слизових повік;

• Рясна сльозотеча;

• Тимчасове погіршення зору;

• Посилення симптомів при контакті з алергеном.

Щоб згладити перебіг захворювання і запобігати розвитку ускладнень, рекомендовано уникати наступних маніпуляцій:

Коментар експерта: 7 «ні» при алергічному кон’юнктивіті

1. Уникнути контакту з алергеном. Концентрація алергену найчастіше прямо впливає на тяжкість перебігу захворювання. Виключіть подразник з життя дитини, регулярно проводьте вологе прибирання.

2. Виключити механічне подразнення. Не дозволяйте дитині чіпати очі, терти їх руками або тертися обличчям об яку-небудь поверхню. Механічне роздратування викликає вторинний набряк слизових і пошкодження дрібних судин. Контакт з брудною шкірою рук або будь-якими поверхнями може привести до приєднання вторинної інфекції, розвитку бактеріального кон’юнктивіту.

3. Відмовитися від фітотерапії. Промивання очей відварами, закопування чистим соком, примочки з чайних пакетиків та інші варіанти фітотерапії категорично протипоказані. Рослинні екстракти можуть стати додатковим алергеном і спровокувати погіршення стану дитини.

4. «Ні» хлорованій воді. Використовуйте для вмивання тільки кип’ячену або бутильовану негазовану воду комфортної температури. Внаслідок великої кількості хлору і микродомішок «жорстка» водопровідна вода додатково дратує запалені слизові століття.

5. Відмовитися від агресивної побутової хімії. Більшість миючих засобів досить «летючі». Вміщені ароматизатори дратують слизову оболонку повік і провокують погіршення загального стану.

6. На час відмовитися від контактних лінз. М’яка контактна лінза (особливо для тривалого використання) механічно дратує очей, а розчин, в якому зберігаються лінзи може бути додатковим алергеном. На час загострення алергічного кон’юнктивіту, дитині слід користуватися окулярами або, в разі особливої ​​потреби, використовувати лінзи для одноденного носіння.

7. Відмова від косметики у підлітків. Декоративна і доглядова косметика (міцелярна вода, гелі, мило) виступають потужними подразниками і провокують ускладнений перебіг захворювання.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на прийом

Для запису на консультацію залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75. Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook