Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Аденоїди у дитини: міфи та реальність

3 Липня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Коберник Ольга Василівна

Однією з частих причин звернення батьків до ЛОР-лікаря є скарги на сон з відкритим ротом у дитини, гугнявість, закладеність носа і часті застуди. Всі ці ознаки вказують на розростання аденоїдних вегетацій або аденоїдів. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому для організму важливі ці тканини, як допомогти дитині та в яких випадках варто вирішуватися на хірургічне втручання.

Аденоїди: для чого потрібні, чому важливі

Детально про будову і призначення аденоїдів, розповість експерт KinderKlinik, дитячий отоларинголог Ольга Коберник: «Почати варто з того, що аденоїди властивий і дуже важливий для дитини орган імунної системи. Це непарна мигдалина в слизовій оболонці глотки, яка густо пронизана лімфоїдною тканиною. Мигдалина допомагає маленькому організму надбати власний імунітет, контактуючи з різними бактеріями й вірусами. Сьогодні є безліч наукових публікацій, в яких дослідники відзначають важливу роль мигдалини у формуванні імунітету дитини. Тому, мета нашої роботи — зберегти цей орган для повноцінного формування імунітету і подальшого розвитку організму малюка. Помилкою є вважати терміни «аденоїдні вегетації» і «аденоїдит» тотожними. Аденоїдні вегетації або збільшення глоткової мигдалини, спочатку можуть мати фізіологічний характер. В майбутньому, під дією певних факторів, аденоїдні вегетації можуть здобувати стійкі патологічні зміни та активно розростатися. І потім, приєднання вторинної інфекції спричиняє розвиток запалення і хронізації процесу. З лікування аденоїдиту: гіпертрофія аденоїдних вегетацій дійсно в деяких випадках вимагає хірургічного втручання, але є стани, які піддаються консервативному лікуванню.»

Діагностика і лікування аденоїдів у дитини

Для оцінки ступеня розростання тканин аденоїдів проводиться загальний огляд та ендоскопічне дослідження носоглотки. За допомогою гнучкої трубки, оснащеної відеокамерою і власним джерелом світла, лікар оцінює ступінь і характер розростання вегетацій, стан оточуючих органів і тканин. Після дослідження лікар складає для дитини індивідуальну схему лікування, в залежності від тяжкості стану та індивідуальних показань.

Як записатися до фахівця

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж зверніться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook