иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Аденоїди у дитини: міфи та реальність

3 Липня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Коберник Ольга Василівна

Однією з частих причин звернення батьків до ЛОР-лікаря є скарги на сон з відкритим ротом у дитини, гугнявість, закладеність носа і часті застуди. Всі ці ознаки вказують на розростання аденоїдних вегетацій або аденоїдів. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому для організму важливі ці тканини, як допомогти дитині та в яких випадках варто вирішуватися на хірургічне втручання.

Аденоїди: для чого потрібні, чому важливі

Детально про будову і призначення аденоїдів, розповість експерт KinderKlinik, дитячий отоларинголог Ольга Коберник: «Почати варто з того, що аденоїди властивий і дуже важливий для дитини орган імунної системи. Це непарна мигдалина в слизовій оболонці глотки, яка густо пронизана лімфоїдною тканиною. Мигдалина допомагає маленькому організму надбати власний імунітет, контактуючи з різними бактеріями й вірусами. Сьогодні є безліч наукових публікацій, в яких дослідники відзначають важливу роль мигдалини у формуванні імунітету дитини. Тому, мета нашої роботи — зберегти цей орган для повноцінного формування імунітету і подальшого розвитку організму малюка. Помилкою є вважати терміни «аденоїдні вегетації» і «аденоїдит» тотожними. Аденоїдні вегетації або збільшення глоткової мигдалини, спочатку можуть мати фізіологічний характер. В майбутньому, під дією певних факторів, аденоїдні вегетації можуть здобувати стійкі патологічні зміни та активно розростатися. І потім, приєднання вторинної інфекції спричиняє розвиток запалення і хронізації процесу. З лікування аденоїдиту: гіпертрофія аденоїдних вегетацій дійсно в деяких випадках вимагає хірургічного втручання, але є стани, які піддаються консервативному лікуванню.»

Діагностика і лікування аденоїдів у дитини

Для оцінки ступеня розростання тканин аденоїдів проводиться загальний огляд та ендоскопічне дослідження носоглотки. За допомогою гнучкої трубки, оснащеної відеокамерою і власним джерелом світла, лікар оцінює ступінь і характер розростання вегетацій, стан оточуючих органів і тканин. Після дослідження лікар складає для дитини індивідуальну схему лікування, в залежності від тяжкості стану та індивідуальних показань.

Як записатися до фахівця

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або ж зверніться за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook