Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Активні ігри на вулиці захищають дітей від короткозорості

15 Листопада 2018

Оновлено: 15 Листопада 2018

Сучасних дітей все складніше виштовхати гуляти на вулицю. У них інші захоплення, ніяк не пов’язані з «вуличними» іграми — це комп’ютери та інші гаджети. Раніше неодноразово була доведена користь для дітей рухливих ігор на свіжому повітрі — це і активний відпочинок, і боротьба з малорухливим способом життя, і поліпшення фізичної форми і здоров’я. А нещодавно вчені заявили про ще одну перевагу активних ігор дітей на вулиці — це зниження у них ризику розвитку короткозорості (міопії).

Дослідження провели вчені з Королівського коледжу Лондона (Великобританія). Експерти спостерігали за 1 991 парою близнюків протягом перших 16 років життя дітей. Вчені аналізували стан здоров’я, розвиток, поведінку і освіту кожної дитини.

Дослідники виявили чотири основні чинники, пов’язані з короткозорістю, і деякі з них виявилися досить несподіваними:

– у дітей, що народилися у матерів, які проходили лікування від безпліддя, ризик розвитку короткозорості знижувався на 25-30%

– діти, що народилися влітку, в 2 рази більше схильні до розвитку міопії — швидше за все, тому, що вони починають ходити в школу раніше багатьох своїх однолітків

– з кожним додатковим рівнем освіти матері підлітка, його ризики «здобути» короткозорість зростають на 33%

– час, проведений за комп’ютерними іграми в ранньому підлітковому віці, підвищує ризики розвитку короткозорості у дітей.

Відносно останнього фактору вчені відзначають: це не лише тому, що «екранний» час шкодить очам (хоча це, безумовно, так і є). Це також відображає, як мало часу діти проводять на відкритому повітрі — встановлено, що це також шкодить розвитку очей. Під час перебування на вулиці діти мимоволі часто дивляться вдалину — це допомагає захистити від короткозорості. Крім того, природне освітлення дуже важливо для дітей — воно уповільнює зростання осі ока. Адже найчастіше короткозорість обумовлена невідповідністю заломлюючої сили оптичної системи ока довжині його осі.

Крім того, зараз наші очі «приклеюються» до екранів гаджетів незалежно від того, де ми знаходимося (навіть якщо ми на вулиці!), а це ще більше посилює проблему. Саме тому вчені наполягають на тому, що дітям потрібно якомога більше часу проводити на вулиці саме в активних іграх.

«Батькам не варто забувати, що час, проведений дітьми в приміщенні, навіть коли вони роблять домашні заняття, підвищує у них ризик короткозорості. Повинен бути баланс часу, проведеного дітьми на відкритому повітрі, і часу, виділеного для занять в приміщенні», – заявила співавтор дослідження Кеті Вільямс, що займається вивченням порушень зору в Королівському коледжі Лондона.

Оригінальну статтю читайте тут.

Нехай Ваші діти якомога більше гуляють на свіжому повітрі, і будьте здорові!

Читайте також: Найкращий захист від інфекційних захворювань

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook