fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Активні ігри на вулиці захищають дітей від короткозорості

15 Листопада 2018

Оновлено: 15 Листопада 2018

Сучасних дітей все складніше виштовхати гуляти на вулицю. У них інші захоплення, ніяк не пов’язані з «вуличними» іграми — це комп’ютери та інші гаджети. Раніше неодноразово була доведена користь для дітей рухливих ігор на свіжому повітрі — це і активний відпочинок, і боротьба з малорухливим способом життя, і поліпшення фізичної форми і здоров’я. А нещодавно вчені заявили про ще одну перевагу активних ігор дітей на вулиці — це зниження у них ризику розвитку короткозорості (міопії).

Дослідження провели вчені з Королівського коледжу Лондона (Великобританія). Експерти спостерігали за 1 991 парою близнюків протягом перших 16 років життя дітей. Вчені аналізували стан здоров’я, розвиток, поведінку і освіту кожної дитини.

Дослідники виявили чотири основні чинники, пов’язані з короткозорістю, і деякі з них виявилися досить несподіваними:

– у дітей, що народилися у матерів, які проходили лікування від безпліддя, ризик розвитку короткозорості знижувався на 25-30%

– діти, що народилися влітку, в 2 рази більше схильні до розвитку міопії — швидше за все, тому, що вони починають ходити в школу раніше багатьох своїх однолітків

– з кожним додатковим рівнем освіти матері підлітка, його ризики «здобути» короткозорість зростають на 33%

– час, проведений за комп’ютерними іграми в ранньому підлітковому віці, підвищує ризики розвитку короткозорості у дітей.

Відносно останнього фактору вчені відзначають: це не лише тому, що «екранний» час шкодить очам (хоча це, безумовно, так і є). Це також відображає, як мало часу діти проводять на відкритому повітрі — встановлено, що це також шкодить розвитку очей. Під час перебування на вулиці діти мимоволі часто дивляться вдалину — це допомагає захистити від короткозорості. Крім того, природне освітлення дуже важливо для дітей — воно уповільнює зростання осі ока. Адже найчастіше короткозорість обумовлена невідповідністю заломлюючої сили оптичної системи ока довжині його осі.

Крім того, зараз наші очі «приклеюються» до екранів гаджетів незалежно від того, де ми знаходимося (навіть якщо ми на вулиці!), а це ще більше посилює проблему. Саме тому вчені наполягають на тому, що дітям потрібно якомога більше часу проводити на вулиці саме в активних іграх.

«Батькам не варто забувати, що час, проведений дітьми в приміщенні, навіть коли вони роблять домашні заняття, підвищує у них ризик короткозорості. Повинен бути баланс часу, проведеного дітьми на відкритому повітрі, і часу, виділеного для занять в приміщенні», – заявила співавтор дослідження Кеті Вільямс, що займається вивченням порушень зору в Королівському коледжі Лондона.

Оригінальну статтю читайте тут.

Нехай Ваші діти якомога більше гуляють на свіжому повітрі, і будьте здорові!

Читайте також: Найкращий захист від інфекційних захворювань

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.