Навесні діти все більше часу проводять на прогулянках в парках і дитячих майданчиках. Це сприятливо впливає на здоров’я дитини, однак вітряна тепла погода несе певні ризики для розвитку алергічного кон’юнктивіту. Як його розпізнати і що робити розповіла лікарка-офтальмологиня KinderKlinik Надія Марюхніч.
Алергічний кон’юнктивіт – це запальний стан оболонок ока, слизової і повік, яке виникає у відповідь на контакт з алергеном. В якості таких алергенів виступають пилок рослин, цвітіння, шерсть домашніх тварин, пір’я птахів, нові продукти харчування.
Симптоми алергічного кон’юнктивіту
Такий стан проявляється почервонінням оболонок ока, повік, набряком слизової оболонки ока, відчуттям пекучесті, печіння, нежиттю. Всі ці симптоми не супроводжуються підвищенням температури.
Що робити?
- зняти одяг після прогулянки;
- помити руки і обличчя;
- скористатися зволожуючими краплями для очей і носа.
Якщо після всього цього скарги тривають – обов’язково зверніться до лікаря-педіатра, офтальмолога або алерголога. По-перше лікар повинен визначити чи дійсно кон’юнктивіт викликаний алергенами, а по-друге переконатися, що він протікає в легкій формі, так як важкий перебіг цього захворювання може викликати незворотні наслідки.
Дитячі офтальмологи KinderKlinik завжди готові прийти на допомогу вашій дитині, провівши діагностику і призначивши ефективне лікування.
Будьте здорові!
Ваш відгук