З приходом літа у діточок з’являється багато радощів — можна вдосталь бігати по сонячним квітучим галявинам, ніжитися на сонечку, плескатися в озері, насолоджуватися відпочинком на дачі і в лісі … Але тепла пора року не тільки радує нас, але й приносить страждання тим, у кого є алергія. Навесні мамам слід бути дуже уважними, адже пилок квітучих рослин може викликати у дитини алергічний риніт. Ми розповімо, як розпізнати алергічний риніт, як його лікувати і, найголовніше, як уберегтися від нього.
Що ж це таке?
Алергічний риніт — це алергічне запалення слизової оболонки носа, при якому у дитини ускладнюється дихання, виникають нежить (риніт) і чхання.
Що викликає алергічний риніт
Причина алергічного риніту — це збої в імунній системі, яка надмірно реагує на алергени (частки різних речовин, що містяться в повітрі). Найпоширеніші алергени — це пилок квітучих рослин, побутові кліщі, шерсть тварин.
Симптоми алергічного риніту
Перші симптоми алергічного риніту можуть з’явитися або миттєво, або через кілька годин або навіть днів. Основна ознака алергічного риніту у дітей — це сильний нежить, який іноді супроводжується кон’юнктивітом (запаленням слизових оболонок очей). Слиз, що виділяється з носа, частіше всього прозора, хоча може бути і в’язкою. При наявності синуситу (запаленні носових пазух) виділення з носа може бути жовтуватого кольору. Дитину також може турбувати лоскотання (свербіж) в носі, вухах і горлі.
Чим небезпечний алергічний риніт?
При алергічному риніті можуть розвинутися такі ускладнення, як вушні пробки, синусит і запалення вух. Якщо алергічний риніт не лікувати, з часом розвивається поганий нюх, порушення сну і підвищена втома.
Діагностика алергічного риніту
Якщо риніт триває понад три тижні — це привід показати дитину одразу двом лікарям: отоларингологу і алергологу, які проведуть ряд тестів для уточнення причини нежиті. При встановленні алергічної природи риніту лікар-алерголог ідентифікує алерген (один або кілька).
Профілактика алергічного риніту
Оскільки алергічні реакції розвиваються в результаті генетичної схильності, повністю уникнути їх не вдасться. Спробуйте зменшити прояви алергії — для цього уникайте контакту дитини з алергеном, проте це не завжди можна здійснити. Якщо у дитини розвинулася алергія на квітковий пилок, а в період цвітіння вона всюди, то не контактувати з нею практично неможливо.
Лікування алергічного риніту
Невідкладна допомога дитині: – перш за все усуньте алерген (зніміть з дитини одяг, на який потрапив алерген; помийте дитину; промийте його ніс). – дайте дитині протиалергічний засіб загального призначення. – покажіть дитину алергологу, який розпише план лікування, можливо, специфічну імунотерапію. Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!
Ваш відгук