Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Алергічний риніт

3 Червня 2018

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

З приходом літа у діточок з’являється багато радощів — можна вдосталь бігати по сонячним квітучим галявинам, ніжитися на сонечку, плескатися в озері, насолоджуватися відпочинком на дачі і в лісі … Але тепла пора року не тільки радує нас, але й приносить страждання тим, у кого є алергія. Навесні мамам слід бути дуже уважними, адже пилок квітучих рослин може викликати у дитини алергічний риніт. Ми розповімо, як розпізнати алергічний риніт, як його лікувати і, найголовніше, як уберегтися від нього.

Що ж це таке?

Алергічний риніт — це алергічне запалення слизової оболонки носа, при якому у дитини ускладнюється дихання, виникають нежить (риніт) і чхання.

Що викликає алергічний риніт

Причина алергічного риніту — це збої в імунній системі, яка надмірно реагує на алергени (частки різних речовин, що містяться в повітрі). Найпоширеніші алергени — це пилок квітучих рослин, побутові кліщі, шерсть тварин.

Симптоми алергічного риніту

Перші симптоми алергічного риніту можуть з’явитися або миттєво, або через кілька годин або навіть днів. Основна ознака алергічного риніту у дітей — це сильний нежить, який іноді супроводжується кон’юнктивітом (запаленням слизових оболонок очей). Слиз, що виділяється з носа, частіше всього прозора, хоча може бути і в’язкою. При наявності синуситу (запаленні носових пазух) виділення з носа може бути жовтуватого кольору. Дитину також може турбувати лоскотання (свербіж) в носі, вухах і горлі.

Чим небезпечний алергічний риніт?

При алергічному риніті можуть розвинутися такі ускладнення, як вушні пробки, синусит і запалення вух. Якщо алергічний риніт не лікувати, з часом розвивається поганий нюх, порушення сну і підвищена втома.

Діагностика алергічного риніту

Якщо риніт триває понад три тижні — це привід показати дитину одразу двом лікарям: отоларингологу і алергологу, які проведуть ряд тестів для уточнення причини нежиті. При встановленні алергічної природи риніту лікар-алерголог ідентифікує алерген (один або кілька).

Профілактика алергічного риніту

Оскільки алергічні реакції розвиваються в результаті генетичної схильності, повністю уникнути їх не вдасться. Спробуйте зменшити прояви алергії — для цього уникайте контакту дитини з алергеном, проте це не завжди можна здійснити. Якщо у дитини розвинулася алергія на квітковий пилок, а в період цвітіння вона всюди, то не контактувати з нею практично неможливо.

Лікування алергічного риніту

Невідкладна допомога дитині: – перш за все усуньте алерген (зніміть з дитини одяг, на який потрапив алерген; помийте дитину; промийте його ніс). – дайте дитині протиалергічний засіб загального призначення. – покажіть дитину алергологу, який розпише план лікування, можливо, специфічну імунотерапію. Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!  

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook