fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Алергічний риніт

3 Червня 2018

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

З приходом літа у діточок з’являється багато радощів — можна вдосталь бігати по сонячним квітучим галявинам, ніжитися на сонечку, плескатися в озері, насолоджуватися відпочинком на дачі і в лісі … Але тепла пора року не тільки радує нас, але й приносить страждання тим, у кого є алергія. Навесні мамам слід бути дуже уважними, адже пилок квітучих рослин може викликати у дитини алергічний риніт. Ми розповімо, як розпізнати алергічний риніт, як його лікувати і, найголовніше, як уберегтися від нього.

Що ж це таке?

Алергічний риніт — це алергічне запалення слизової оболонки носа, при якому у дитини ускладнюється дихання, виникають нежить (риніт) і чхання.

Що викликає алергічний риніт

Причина алергічного риніту — це збої в імунній системі, яка надмірно реагує на алергени (частки різних речовин, що містяться в повітрі). Найпоширеніші алергени — це пилок квітучих рослин, побутові кліщі, шерсть тварин.

Симптоми алергічного риніту

Перші симптоми алергічного риніту можуть з’явитися або миттєво, або через кілька годин або навіть днів. Основна ознака алергічного риніту у дітей — це сильний нежить, який іноді супроводжується кон’юнктивітом (запаленням слизових оболонок очей). Слиз, що виділяється з носа, частіше всього прозора, хоча може бути і в’язкою. При наявності синуситу (запаленні носових пазух) виділення з носа може бути жовтуватого кольору. Дитину також може турбувати лоскотання (свербіж) в носі, вухах і горлі.

Чим небезпечний алергічний риніт?

При алергічному риніті можуть розвинутися такі ускладнення, як вушні пробки, синусит і запалення вух. Якщо алергічний риніт не лікувати, з часом розвивається поганий нюх, порушення сну і підвищена втома.

Діагностика алергічного риніту

Якщо риніт триває понад три тижні — це привід показати дитину одразу двом лікарям: отоларингологу і алергологу, які проведуть ряд тестів для уточнення причини нежиті. При встановленні алергічної природи риніту лікар-алерголог ідентифікує алерген (один або кілька).

Профілактика алергічного риніту

Оскільки алергічні реакції розвиваються в результаті генетичної схильності, повністю уникнути їх не вдасться. Спробуйте зменшити прояви алергії — для цього уникайте контакту дитини з алергеном, проте це не завжди можна здійснити. Якщо у дитини розвинулася алергія на квітковий пилок, а в період цвітіння вона всюди, то не контактувати з нею практично неможливо.

Лікування алергічного риніту

Невідкладна допомога дитині: – перш за все усуньте алерген (зніміть з дитини одяг, на який потрапив алерген; помийте дитину; промийте його ніс). – дайте дитині протиалергічний засіб загального призначення. – покажіть дитину алергологу, який розпише план лікування, можливо, специфічну імунотерапію. Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!  

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

28 Грудня 2021
Коліки у малюка: чому виникають і як полегшити стан

Головна складність у тому, що досі невідомі точні причини виникнення колік.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.