иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Алергія на спори грибів у дітей: як з нею боротися?

5 Червня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

За поширеністю алергія на спори грибів займає друге місце серед усіх видів алергій у дітей. Концентрація грибних спор в повітрі особливо зростає в теплу пору року. До того ж навесні загострюються всі види алергічних реакцій, і алергія на спори грибів — не виняток. Ось чому з настанням тепла прояви такої алергії стають реальною проблемою багатьох дітей і їх батьків. Що викликає алергію на спори грибів? Як вона проявляється і чи можна від неї позбутися? Розповідає дитячий лікар-алерголог KinderKlinik Катерина Ковбаско.

Розкажіть детальніше, що викликає такий вид алергії? Гриби, як відомо, живуть і розмножуються в грунті, вибираючи особливо вологі і сирі місця (в листі, коло зрубаних дерев), а їх спори розлітаються з вітром навкруги. Спори грибів в певній кількості (коли в більшій, іноді — в меншій) завжди містяться у повітрі, яке ми вдихаємо. До грибів відноситься також і цвіль, яка «любить» вологі середовища і погано провітрювані приміщення, наприклад, ванні кімнати. Тому алергію на спори грибів ще можна назвати цілорічним видом алергії. Які симптоми такої алергії? Алергія на спори грибів зазвичай проявляється у вигляді алергічного риніту або кашлю (як загострення бронхіальної астми). Рідше зустрічаються контактні дерматити або загострення атопічного дерматиту. Буває і дуже серйозна реакція у вигляді анафілактичного шоку, але, на щастя, вона трапляється рідко. Як можна діагностувати такий вид алергії? Щоб з’ясувати причину алергії, треба потрапити на прийом до дитячого алерголога і пройти обстеження: прик-тести і молекулярну діагностику. Далі лікар, на підставі результатів обстеження, підкаже, як діяти, щоб позбутися від алергії. Як лікують алергію на спори грибів? Лікування може бути симптоматичним (антигістамінні препарати), хоча це, звичайно ж, тимчасовий захід. Або можна вибрати глобальний і ефективний спосіб позбавлення від алергії — метод АСІТ-терапії. Таке лікування дає прекрасні результати і повністю знімає симптоми алергії. Що можете порадити батькам? Якщо ви знаєте, що у дитини є алергія на спори грибів, в період її загострення необхідно дотримуватися певного способу життя: – не залучайте дитину до робіт в саду або на городі – не гуляйте в парках поза доріжками (гриби люблять розмножуватися в купі прілого листя або на повалених деревах). А якщо вас щось турбує — звертайтеся до лікаря. І будьте здорові! Читайте також: Алергія на укуси комарів у дітей: чи небезпечно це?

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook