иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Алергія на укуси комарів у дітей: чи небезпечно це?

14 Травня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Горбатюк Ольга Ігорівна

Прийшло довгоочікуване тепло, а з ним — полчища комарів, які щосили атакують нас, особливо на природі. Найбільше страждають від укусів комарів любителі виїжджати на пікніки в ліс і за межі міста. А ще маленькі кровососи дуже «люблять» дітей. І не завжди укус комара закінчується для малюка почервонінням, сверблячкою і розчісуванням місця укусу, бувають реакції і більш серйозні. Вони можуть виникати при алергії на укуси комарів. Як її розпізнати у дитини і чи можна від неї позбавитися? Розповідає дитячий лікар-алерголог KinderKlinik Ольга Горбатюк. 

Як розпізнати алергію на укуси комарів? Звичайна реакція на укуси комарів — почервоніння і набряклість, вони з’являються одразу ж після укусу комара і безпосередньо в місці укусу. А протягом наступних 48 годин (частіше протягом доби) на цьому місці з’являється велика темно-червона «шишка», яка поступово проходить і залишає після себе шкіру, яка відрізняється за кольором від оточуючої. Така реакція є нормальною, і вона не повинна лякати батьків. Це не алергічні прояви. А ось алергія на укуси комарів найчастіше розвивається у вигляді синдрому Скітера — це дуже велика ділянка набряку навколо місця укусу. Наприклад, може набрякати частина руки або ноги, і цей набряк може з’являтися через кілька годин або навіть днів. Не обов’язково в перші дві доби. Інший варіант алергії на укуси комарів — це кропив’янка — мігруючі висипання по всьому тілу у вигляді червоних плям, піднятих над поверхнею шкіри — нагадують типовий «опік від кропиви». У чому особливість таких висипань? Вони змінюють свою локацію: в одному місці зникають, в іншому — з’являються. Така кропив’янка зазвичай не проходить без застосування спеціальних медикаментів. Коли необхідно терміново звертатися до лікаря/викликати «швидку допомогу»? При алергії на укуси комарів можуть спостерігатися більш серйозні алергічні реакції — це набряк Квінке (ангіоневротичний набряк), при якому розвиваються набряки дихальних шляхів, обличчя, губ, язика, з’являється ускладнення дихання. Така реакція небезпечна для життя! Якщо ви помітили, що у дитини набрякло обличчя, збільшилися в розмірі губи, їй стало важко говорити (можливо, у неї збільшився язик), з’явилися незрозумілі звуки при диханні (хрипи) — негайно звертайтеся до лікаря за допомогою. Найсерйозніша і найбільш небезпечна реакція — це анафілактичний шок (він зазвичай розвивається протягом декількох хвилин після укусу комара). У дитини різко падає тиск, і вона втрачає свідомість. Реакція може поєднуватися з набряком дихальних шляхів. Якщо розвинувся анафілактичний шок, дитині також необхідна термінова медична допомога!

У вашої дитини алергія?

Записатися на прийом
Наскільки поширена алергія на укуси комарів серед дітей? Світова статистика стверджує, що 5% дітей страждають від такої алергії, тобто досить велика кількість. Доведено, що існують групи людей, яких комарі «люблять». І діти — одна з них, їх шкіра має специфічний запах, який і привертає до себе комарів. Крім того, діти гостріше реагують на укуси комарів, адже у них, на відміну від дорослих, ще не сформувався імунітет (дітей комарі ще не кусали, організм до них не звик, і реакція протікає яскравіше). Що ви порекомендуєте батькам дітей, у яких є алергія на укуси комарів? – не користуйтеся дитячими косметичними засобами (лосьйонами тощо). Їх запах може ще більше привертати до дитини комарів. – застосовуйте для дітей (після консультації з лікарем!) сертифіковані репеленти, які дійсно допомагають захистити від укусів – намагайтеся уникати контактів з комарами, хоча, звичайно ж, це нереально здійснити. Чим ще небезпечна алергія на укуси комарів для дітей? Як ми вже говорили, найчастіше така алергія проявляється у вигляді синдрому Скітера. Хоча існують ризики, що на якийсь енний укус комара у дитини виникне вже не просто набряк, а анафілактичний шок — небезпечна для життя реакція організму. Щоб цього не допустити, рекомендується всім дітям, у кого є алергія на укуси комарів, пройти лікування і «прибрати» алергію назавжди! Тому якщо є підозра, що у дитини такий вид алергії, варто звернутися до лікаря і пройти лабораторну діагностику. Обстеження допоможе визначити, алергія це чи ні. І якщо діагноз підтвердиться, батькам може бути запропонована АСІТ-терапія — ефективний метод лікування, який допоможе позбутися від алергії. Ми, алергологи KinderKlinik, володіємо сучасними методами діагностики і лікування всіх видів алергії. Звертайтеся! І будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook