иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Алерготести: навіщо потрібні і який краще?

3 Травня 2019

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

Весна — період, коли у дитини може вперше з’явитися або загостритися алергія на пилок. Дітей турбує нежить, кашель (особливо вночі), чхання, свербіж очей тощо. Це і є симптоми весняного полінозу (алергії на пилок). У таких випадках варто звернутися до дитячого алерголога і пройти алерготести. Що це таке, навіщо вони потрібні? У чому різниця між шкірним тестом і аналізом крові? Давайте розбиратися разом з дитячим лікарем-алергологом KinderKlinik Катериною Ковбаско.

Навіщо потрібні алерготести?

Для ефективного лікування алергії необхідно визначити, на що саме реагує імунна система дитини. Сучасна медицина пропонує нам кілька варіантів діагностики. Найбільш розповсюджені алерготести — це лабораторні тести (тести по аналізу крові) і проби з участю людини (на шкірі, слизовій носа).

У чому різниця між шкірним тестом і аналізом крові?

Шкірні алерготести бувають таких видів: скаріфікаціонний тест, прик-тести, патч-тестування (аплікаційні тести). Особливість всіх шкірних тестів — при їх проведенні на шкіру різними способами наносяться алергени, і далі за станом шкіри (поява почервоніння, пухирів та ін.) лікар визначає, є алергія чи ні. Шкірні тести використовують для діагностики інгаляційної, харчової алергії, реакції на ліки. Це недорогий і показовий метод дослідження. Але в цьому випадку ми не дізнаємося, у дитини розвинулася справжня алергія або це перехресна реакція з якимось іншим алергеном. Також під час проведення шкірної проби є ризик розвитку гострої алергічної реакції. Крім того, шкірні тести не можна проводити під час загострення алергії, при атопічному дерматиті в період загострення, наявності гнійничкових захворювань шкіри, кропивниці, при прийомі протиалергічних препаратів — це може вплинути на якість і точність результатів. У таких випадках результати шкірних тестів можуть виявитися помилковими. А ось для проведення лабораторних аналізів такі особливості протипоказаннями не є — вони не заважають отримати достовірні результати.

Безпечнішою і точною є лабораторна діагностика алергії — по аналізах крові. Сюди відноситься трохи вже застарілий метод ІФА (імуноферментного аналізу) — він хоч і більш точний в порівнянні з шкірними пробами, але теж часто видає хибнопозитивні або хибнонегативні результати. Тому зараз в Європі їм намагаються не користуватися. Інший метод — визначення специфічних IgE імунофлуоресцентним методом на апараті ImmunoCAP. На сьогоднішній день цей метод є «вищим пілотажем» у діагностиці алергенів, він найбільш точний і високоефективний. Цей вид діагностики дозволяє виявити причину алергії навіть при мінімальній кількості специфічних антитіл, спрогнозувати ефективність АСІТ-терапії, розібратися з перехресними алергічними реакціями. Метод ImmunoCAP дає можливість дуже точно визначити, на що у дитини є алергія. Лише після проведення діагностики за допомогою методу ImmunoCAP лікар-алерголог призначає АСІТ-терапію і може бути впевненим у тому, що вона буде ефективною.

Чому саме зараз варто звернутися до алергологів KinderKlinik? Період весняного цвітіння дерев, трав і інших рослин — високий сезон для алергіків. Саме зараз у дітей з’являються такі симптоми, як нежить, кашель (особливо вночі), чхання, свербіж очей тощо. Це і є симптоми весняного полінозу (алергії на пилок). Такі симптоми можуть з’явитися вперше, або ж вони повторюються у дитини щовесни — це вже явна ознака весняного полінозу. У всіх цих випадках варто звертатися до алерголога. Дитячі алергологи KinderKlinik володіють усіма діагностичними методами: шкірними пробами, методом ІФА і, звичайно ж, найбільш точним на сьогоднішній день і високоефективним методом — ImmunoCAP. На прийомі лікар-алерголог визначить, який саме аналіз підходить вашій дитині, проведе алерготести і, якщо буде необхідність, призначить відповідне лікування. Звертайтеся! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75

Читайте також: Алергія на пилок: які продукти не можна їсти

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook