иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

22 Листопада 2018

Оновлено: 22 Листопада 2018

Зайва вага і ожиріння — проблема сучасного суспільства, з якою багато хто починає стикатися ще в ранньому дитинстві. Доведено, що збалансоване харчування і регулярні фізичні навантаження допомагають залишатися в гарній формі. Однак не всім і не завжди вдається регулярно займатися спортом. Уроки фізкультури у школярів є, але не кожен день. Як дітям залишатися в гарній фізичній формі, якщо врахувати, що сидіти їм доводиться багато і кожен день?

Фахівці пояснюють, що у дітей повинна бути мінімум 1 година фізичної активності щодня (з них — 30 хвилин під час шкільних уроків). Вчені стверджують, що більшість дітей не досягають цього необхідного щоденного «спортивного ліміту».

Американські вчені запропонували, як підвищити активність дітей і як допомогти їм залишатися в гарній фізичній формі. Дослідники з Університету Мічигану (США) провели експеримент, в результаті якого виявили: короткі розминки під час уроків (а саме 2-хвилинної перерви) знижують ризики ожиріння у дітей і забезпечують необхідні 30 хвилин щоденних фізичних вправ для школярів.

Вчені проаналізували вплив активних перерв на настрій, мислення, апетит і загальну фізичну активність 39 дітей. В експерименті брали участь діти у віці 7-11 років. Школярам довелося сидіти 8 годин, які переривалися 2-хвилинними активними брейками. Дослідники також перевірили ефект 2-хвилинних перерв, під час яких діти дивилися ТВ.

Виявилося, що під час перерв з високою активністю діти спалювали додатково 150 калорій в день. Всі види перерв підняли дітям настрій, але при цьому діти оцінили активні перерви як більш «прикольні», в порівнянні з ТВ-брейками.

«Ми показали, як можна дати дітям додаткові 30 хвилин оздоровчої фізичної активності в день», – заявила провідний автор експерименту Ребекка Хассон, ад’юнкт-професор кінезіології і дієтології.

«У багатьох дітей не кожен день є урок фізкультури, але у них можуть бути активні перерви», – зазначила Хассон. – «Такі перерви не замінюють фізкультуру, а доповнюють її. Ми намагаємося створити культуру здоров’я протягом усього шкільного дня, а не лише в спортзалі».

«Вчителі переживали, що після таких перерв діти будуть більш галасливими, але 99% дітей повернулися до поточної задачі протягом 30 секунд після розминки», – зазначили вчені.

Нехай Ваші діти більше рухаються! І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Ризик ожиріння у дітей VS здоровий спосіб життя

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook