Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

22 Листопада 2018

Оновлено: 22 Листопада 2018

Зайва вага і ожиріння — проблема сучасного суспільства, з якою багато хто починає стикатися ще в ранньому дитинстві. Доведено, що збалансоване харчування і регулярні фізичні навантаження допомагають залишатися в гарній формі. Однак не всім і не завжди вдається регулярно займатися спортом. Уроки фізкультури у школярів є, але не кожен день. Як дітям залишатися в гарній фізичній формі, якщо врахувати, що сидіти їм доводиться багато і кожен день?

Фахівці пояснюють, що у дітей повинна бути мінімум 1 година фізичної активності щодня (з них — 30 хвилин під час шкільних уроків). Вчені стверджують, що більшість дітей не досягають цього необхідного щоденного «спортивного ліміту».

Американські вчені запропонували, як підвищити активність дітей і як допомогти їм залишатися в гарній фізичній формі. Дослідники з Університету Мічигану (США) провели експеримент, в результаті якого виявили: короткі розминки під час уроків (а саме 2-хвилинної перерви) знижують ризики ожиріння у дітей і забезпечують необхідні 30 хвилин щоденних фізичних вправ для школярів.

Вчені проаналізували вплив активних перерв на настрій, мислення, апетит і загальну фізичну активність 39 дітей. В експерименті брали участь діти у віці 7-11 років. Школярам довелося сидіти 8 годин, які переривалися 2-хвилинними активними брейками. Дослідники також перевірили ефект 2-хвилинних перерв, під час яких діти дивилися ТВ.

Виявилося, що під час перерв з високою активністю діти спалювали додатково 150 калорій в день. Всі види перерв підняли дітям настрій, але при цьому діти оцінили активні перерви як більш «прикольні», в порівнянні з ТВ-брейками.

«Ми показали, як можна дати дітям додаткові 30 хвилин оздоровчої фізичної активності в день», – заявила провідний автор експерименту Ребекка Хассон, ад’юнкт-професор кінезіології і дієтології.

«У багатьох дітей не кожен день є урок фізкультури, але у них можуть бути активні перерви», – зазначила Хассон. – «Такі перерви не замінюють фізкультуру, а доповнюють її. Ми намагаємося створити культуру здоров’я протягом усього шкільного дня, а не лише в спортзалі».

«Вчителі переживали, що після таких перерв діти будуть більш галасливими, але 99% дітей повернулися до поточної задачі протягом 30 секунд після розминки», – зазначили вчені.

Нехай Ваші діти більше рухаються! І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Читайте також: Ризик ожиріння у дітей VS здоровий спосіб життя

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook