Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Аналіз зішкріба на ентеробіоз у Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Здати зішкріб на ентеробіоз

16 Березня 2024

Аналіз зішкрібу на ентеробіоз

Ентеробіоз називають інфікування гельмінтами Enterobius vermicularis. Їх називають гостриками за наявність загостреного кінця самок. Захворювання є найпоширенішим видом гельмінтозу у світі. Вважається, що кожна людина перехворіла на неї мінімум 1 раз за все життя. Ентеробіоз дуже заразний, а вплив паразитів на організм досить серйозний: продукти їх життєдіяльності токсичні, викликають загальну інтоксикацію організму та алергічні реакції. При найменшій підозрі захворювання потрібний аналіз зішкрібу на ентеробіоз. Іноді в цьому є потреба навіть без наявності симптомів, особливо якщо хтось із вашого оточення чи дитячого колективу, який відвідує ваша дитина, має підтверджений ентеробіоз.

Як зрозуміти, що потрібне дослідження зішкрібу на ентеробіоз?

Близько 70% людей стикаються з таким характерним симптомом: свербіж у періанальній складці, що особливо загострюється в нічний час. Його люди відчувають, коли самка гостриків виходить із кишечника, щоб відкласти яйця – їх кількість в одній кладці становить 11-16 тисяч. Гельмінт робить це, т.к. яйцям гостриків для розвитку потрібен кисень. Помітивши такий прояв у себе, своєї дитини чи близької, відразу прямуйте на дослідження зішкрібу на ентеробіоз. З великою ймовірністю ви також інфіковані.

30% людей, що залишилися, можуть взагалі не відчувати ніякого дискомфорту. За належної особистої гігієни захворювання пройде самостійно протягом 12-13 тижнів, коли закінчиться життєвий цикл самок гостриків. Однак за цей час вони можуть завдати шкоди організму як інтоксикації. Перевірте у себе ентеробіоз, зішкріб для якого максимально простий і безболісний, якщо хоча б одна людина з вашого оточення має симптом захворювання, підтверджений діагноз або навіть знає, що перехворів.

Зішкріб ентеробіозу у дітей потрібен як за наявності симптомів, так і за їх відсутності, якщо ваша дитина:

  • відвідує дитячий колектив – садок, школу, гуртки;
  • був у літньому таборі;
  • контактував на ігровому майданчику з іншими дітьми;
  • торкався бродячої тварини (на їх вовни теж можуть бути яйця гостриків);
  • контактував з потенційно зараженою дитиною чи дорослою.

Зішкріб на ентеробіоз дитині робиться профілактично 1 раз на рік і додатково за наявності симптомів.

Як правильно здати зішкріб на ентеробіоз?

Багато наших пацієнтів ще на прийомі терапевта та педіатра ставлять питання, як здавати зішкріб на ентеробіоз. Процедура досить проста, але потребує невеликої підготовки. Напередодні забору матеріалу дотримуйтесь збалансованого режиму харчування без гострої та жирної їжі. Здавати аналіз потрібно вранці, перед дефекацією та гігієнічними процедурами. Ви можете зібрати матеріал самостійно:

  • підготуйте чисту ватну паличку;
  • проведіть нею кілька разів навколо ануса в періанальній складці;
  • помістіть ватну паличку у стерильний контейнер та герметично закрийте.

У такому вигляді можна принести матеріал до нашої лабораторії, де його ретельно досліджують. Комфортніше робити аналіз зішкрібу на ентеробіоз безпосередньо в лабораторії: в окремому кабінеті навчений персонал візьме зразки за допомогою спеціального шпателя, тим самим забезпечивши більш високу точність дослідження. Здається аналіз тричі з інтервалом у 2 дні.

Для чого потрібна довідка зішкрібу на ентеробіоз для пред’явлення на вимогу

У дитячих освітніх закладах потрібна довідка зішкріб на ентеробіоз відповідно до санітарних нормативів. Особливо це актуально для дитячих садків та молодшої школи, оскільки діти через вік не можуть повною мірою дотримуватися правил особистої гігієни, а в таких умовах гострики поширюються дуже швидко. Таку довідку ви можете отримати у будь-якому відділенні нашої клініки у Києві.

Яка ціна зішкріба на ентеробіоз?

У нашому медичному центрі ціна зішкріба на ентеробіоз невисока: аналіз досить простий, не вимагає великих витрат часу та сил, тому коштує недорого. Особливо невисока ціна важлива, оскільки дослідження слід проводити тричі для 100% точної діагностики.

Де здати зішкріб на ентеробіоз у Києві

KinderKlinik – сучасна та комфортна клініка, в якій ви можете здати зішкріб на ентеробіоз у Києві всією родиною або індивідуально. Ми пропонуємо зручні умови взяття матеріалу, прийнятну вартість, а також точний та швидкий результат. У нас можна обстежитися за напрямом і без нього, а заразом отримати консультацію педіатра, терапевта, гастроентеролога, алерголога та іншого необхідного вам фахівця без тривалих черг. У нашій клініці кожному клієнту гарантовано доступну ціну, дружній сервіс та високий професіоналізм лікарів.

 

FAQ

Як проводиться аналіз зішкрібу на ентеробіоз?

Аналіз зішкрібу на ентеробіоз проводиться шляхом взяття проби із заднього проходу за допомогою спеціального аплікатора або палички. Потім зразок перевіряється у лабораторії на наявність яєць або цист гельмінтів за допомогою мікроскопа.

Де береться зішкріб на ентеробіоз?

Зішкріб на ентеробіоз у дітей і дорослих береться однаково: до періанальної складки прикладнається шпатель з клейовою поверхнею, на яку легко прилипають яйця гостриків. Пацієнту достатньо нахилитися та трохи розсунути сідниці. Процедура займає буквально кілька хвилин.

Чи робиться зішкріб на ентеробіоз у дорослих?

У нашій клініці можна зробити зішкріб на ентеробіоз дорослим будь-якого віку. Зазвичай це актуально, якщо у дитини чи іншого члена сім’ї виявлено гострики і необхідно перевірити, чи не заражені найближчі родичі.

Де можна здати зішкріб на ентеробіоз у Києві?

У всіх відділеннях клініки KinderKlinik проводиться забір матеріалу для лабораторного дослідження. Ви можете здати зішкріб на ентеробіоз у Голосіївському районі, Печерському районі, на Позняках, Подолі та у Виноградарі. Ми приймаємо пацієнтів зі всієї столиці та всіх регіонів України, які відвідали Київ.Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook