иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Анемії у дитини: гайд для батьків від педіатра KinderKlinik

5 Червня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Як часто батьки стикаються з поняттям анемія? Про необхідність контролю і профілактики цього стану говорить кожен доктор, але чи сприймають його слова всерйоз? Адже незважаючи на практично безсимптомний перебіг, дефіцитні анемії можуть стати причиною серйозних порушень в роботі організму і послужити причиною затримки росту і розвитку дитини. В основі цього патологічного стану лежить систематичне кисневе голодування органів і тканин. В результаті інтенсивність обмінних процесів падає, що призводить до порушення всіх життєво важливих процесів в організмі дитини. Давайте ж дізнаємося, як розпізнати анемію у дитини, і що можна зробити для попередження цього захворювання.

 

Ознаки анемії у дитини

Більшість анемій (крім важких вроджених форм) пов’язані з дефіцитом певної речовини (залізо, фолієва кислота, вітамін В12, білок) і можуть протікати без виражених симптомів. Але є ряд неспецифічних ознак, за якими можна запідозрити дефіцитну анемію у дитини:

  • Швидка втомлюваність
  • Блідість шкіри
  • Зміна форми і текстури мови
  • Ламкість волосся, зміна форми нігтів
  • Поява нетипових переваг в харчуванні

Слід пам’ятати, що анемія може проявитися навіть у новонародженого малюка. Ось як коментує ситуацію з анемією у новонароджених педіатр KinderKlinik Лазаренко Тетяна Анатоліївна: «Причин виникнення анемії у дитини існує велика кількість. Але, найчастіше зустрічаються дефіцитні анемії пов’язані з недостатнім надходженням важливих елементів (залізо, фолієва кислота, вітамін В12, цинк, мідь та інші) або їх засвоєнням в організмі. Для гармонійного розвитку та росту дитині необхідно максимально поповнювати запаси цих важливих речовин. Тому для профілактики анемії у дитини та насичення власних запасів корисних речовин, матуся має різноманітно та збалансовано харчуватися, особливу увагу приділяючи м’ясу, зелені, рибі- продуктів багатих на лише на залізо, а й інші важливі речовини для злагодженої роботи організму. Природна засвоюваність нутрієнтів з їжі набагато вище, ніж з синтетичних вітамінних комплексів».

Можливості лабораторії KinderKlinik

У всіх відділеннях KinderKlinik встановлено сучасне обладнання експертного рівня. Для діагностики або контролю перебігу анемії в наших лабораторіях представлені як ізольовані специфічними дослідженнями, так і комплексні пакети на 5 і більше діагностичних позицій. Результати обстежень ви отримаєте в найкоротші терміни. Крім того, в можливості KinderKlinik включена робота цілодобової лабораторії за адресою вул. Вишгородська 45/2. Ми дбаємо про ваше здоров’я 24/7.

Як проводиться лікування анемії

До лікування анемії необхідно підходити системно і відповідально. Доказові професіонали KinderKlinik працюють за найсучаснішими клінічним протоколам. Наші педіатри підбирають ефективну схему лікування і корекції харчування для вашої дитини. В результаті лікування усуваються не тільки прояви захворювання, але і відновлюється «депо» заліза і фолієвої кислоти в організмі дитини. Це забезпечує нормальну освіту гемоглобіну та еритроцитів на тривалий період.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться на консультацію до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонувавши за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Оператор контакт-центру проконсультує вас і запише до фахівця на зручний для вас час.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook