fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Анемії у дитини: гайд для батьків від педіатра KinderKlinik

5 Червня 2020

Оновлено: 10 Вересня 2020

Автор:Лазаренко Тетяна Анатоліївна

Як часто батьки стикаються з поняттям анемія? Про необхідність контролю і профілактики цього стану говорить кожен доктор, але чи сприймають його слова всерйоз? Адже незважаючи на практично безсимптомний перебіг, дефіцитні анемії можуть стати причиною серйозних порушень в роботі організму і послужити причиною затримки росту і розвитку дитини. В основі цього патологічного стану лежить систематичне кисневе голодування органів і тканин. В результаті інтенсивність обмінних процесів падає, що призводить до порушення всіх життєво важливих процесів в організмі дитини. Давайте ж дізнаємося, як розпізнати анемію у дитини, і що можна зробити для попередження цього захворювання.

Ознаки анемії у дитини

Більшість анемій (крім важких вроджених форм) пов’язані з дефіцитом певної речовини (залізо, фолієва кислота, вітамін В12, білок) і можуть протікати без виражених симптомів.
Але є ряд неспецифічних ознак, за якими можна запідозрити дефіцитну анемію у дитини:

 • Швидка втомлюваність
 • Блідість шкіри
 • Зміна форми і текстури мови
 • Ламкість волосся, зміна форми нігтів
 • Поява нетипових переваг в харчуванні

Слід пам’ятати, що анемія може проявитися навіть у новонародженого малюка. Ось як коментує ситуацію з анемією у новонароджених педіатр KinderKlinik Лазаренко Тетяна Анатоліївна:

«Причин виникнення анемії у дитини існує велика кількість. Але, найчастіше зустрічаються дефіцитні анемії пов’язані з недостатнім надходженням важливих елементів (залізо, фолієва кислота, вітамін В12, цинк, мідь та інші) або їх засвоєнням в організмі. Для гармонійного розвитку та росту дитині необхідно максимально поповнювати запаси цих важливих речовин. Тому для профілактики анемії у дитини та насичення власних запасів корисних речовин, матуся має різноманітно та збалансовано харчуватися, особливу увагу приділяючи м’ясу, зелені, рибі- продуктів багатих на лише на залізо, а й інші важливі речовини для злагодженої роботи організму. Природна засвоюваність нутрієнтів з їжі набагато вище, ніж з синтетичних вітамінних комплексів».

Можливості лабораторії KinderKlinik

У всіх відділеннях KinderKlinik встановлено сучасне обладнання експертного рівня. Для діагностики або контролю перебігу анемії в наших лабораторіях представлені як ізольовані специфічними дослідженнями, так і комплексні пакети на 5 і більше діагностичних позицій. Результати обстежень ви отримаєте в найкоротші терміни. Крім того, в можливості KinderKlinik включена робота цілодобової лабораторії за адресою вул. Вишгородська 45/2. Ми дбаємо про ваше здоров’я 24/7.

Як проводиться лікування анемії

До лікування анемії необхідно підходити системно і відповідально. Доказові професіонали KinderKlinik працюють за найсучаснішими клінічним протоколам. Наші педіатри підбирають ефективну схему лікування і корекції харчування для вашої дитини. В результаті лікування усуваються не тільки прояви захворювання, але і відновлюється «депо» заліза і фолієвої кислоти в організмі дитини. Це забезпечує нормальну освіту гемоглобіну та еритроцитів на тривалий період.

Для діагностики та лікування анемії у дитини ви можете звернутися до наших професіоналів:

 • Лазаренко Тетяна Анатоліївна — педіатр з клінічним стажем понад 10 років. Займається академічною роботою (переклад і адаптація зарубіжних клінічних рекомендацій), щорічно відвідує профільні конференції та симпозіуми, активно займається самоосвітою. Приймає в відділенні по вул. Кахи Бендукідзе 2.Криворучко Олена Валеріївна — фахівець зі стажем понад 14 років. Лікар постійно самовдосконалюється, вивчаючи медичну літературу, відвідує українські конференції та з’їзди з міжнародною участю, курси, майстер-класи (наприклад, «Profi Lab»). Приймає в відділенні по вул. Вишгородська 45/2.

  Печериця Світлана Вікторівна — практикуючий педіатр зі стажем понад 29 років. За період практики займала пост завідуючої відділенням невідкладної допомоги. Щорічно відвідує престижні конференції та курси підвищення професійної кваліфікації. Приймає у відділенні на вул. Деміївській 16.

Маєте питання?

Записатись до лікаря

Як записатися на прийом

Запишіться на консультацію до фахівця через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонувавши за телефонами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75
Оператор контакт-центру проконсультує вас і запише до фахівця на зручний для вас час.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.