иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Без паніки: лактаційний криз

27 Липня 2020

Оновлено: 9 Лютого 2022

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Грудне вигодовування оповите величезною кількістю забобонів. І коли у матері значно знижується кількість молока — найменш невинною реакцією на те, що відбувається буде легка паніка. А що ж робити, якщо зниження лактації відбувається систематично, через рівні проміжки часу? Як згладити протягом цього стану? На всі ці запитання відповідає експерт KinderKlinik, педіатр Ольга Ткачук.

Коментар експерта

Лактаційний криз — це природне зниження вироблення молока в період сталої лактації або невідповідність його кількості потребам дитини. Перший лактаційний криз наступає на закінченні першого місяця життя дитини приблизно на 4-6 тижні, й надалі може систематично повторюватися кожні 6-8 тижнів. Тривалість кризу в середньому від 1 до 4 днів, в окремих випадках він може затягуватися на тиждень. Як зрозуміти, що настав лактаційний криз? Зрозуміти, що ви увійшли в стан лактаційного кризу можна за власними відчуттями (немає почуття достатнього наповнення грудей) або поспостерігавши за дитиною. За рахунок того, що знижується вироблення молока, дитина стає неспокійною. При цьому малюк часто просить груди, не дивлячись на часті прикладання. Причини лактаційного кризу Найчастіше криз настає за такими природними причинами: • Стрибок в зростанні дитини й збільшення його потреби в молоці • Втома і емоційне виснаження матері У деяких випадках лактацію можуть пригнічувати деякі лікарські препарати, але це скоріше винятковий випадок для індивідуального розгляду. Що робити? • Перше й основне — заспокойтеся. Лактаційний криз — явище тимчасове, і здоровій дитині зашкодити не може. • Попросіть допомоги у родичів, щоб мати можливість відпочити, прогулятися і набратися позитивних емоцій. • Пийте більше рідини, не менше 2,5 л на добу. Це може бути вода, чай, компот, морс, узвар — все що завгодно, головне, як можна в більшому обсязі. • Харчуйтеся різноманітно і правильно, забудьте про дієти годуючої матері. • Прикладайте дитину до грудей якомога частіше, не нехтуйте нічними й ранковими годуваннями. • Перед годуванням можна зробити легкий масаж грудей або прийняти теплий душ. • Не переводьте дитину на суміш. Можна діяти на випередження: у періоди нормальної лактації створюйте запаси грудного молока і зберігайте їх в морозильній камері

Маєте питання?

Зв'язатись з лікарем

На закінчення

З будь-яких питань, які стосуються вигодовування, здоров’я і розвитку дитини — звертайтеся до експертів KinderKlinik. Задайте питання нашим педіатрам або консультанту з грудного вигодовування. Ви можете відвідати клініку особисто або викликати фахівця для консультації на будинок. Для цього залиште заявку в формі зворотного зв’язку або запишіться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до фахівця на зручний час. При виникненні гострого стану у дитини – зверніться за допомогою в будь-який час доби в дитячий стаціонар KinderKlinik за адресою вул. Вишгородська 45/2 або вул. Деміївська 16. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook