Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Біохімічний аналіз крові у Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Здати біохімічний аналіз крові

16 Березня 2024

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові відноситься до лабораторних методів діагностики, що включають визначення речовин, що беруть участь в основних видах метаболізму, а також мікроелементного складу крові. Це дослідження дозволяє оцінити стан окремих органів, їх систем та всього організму.

Коли потрібно здати біохімічний аналіз крові?

Біохімічне дослідження крові є рутинним лабораторним методом дослідження, який здійснюється у діагностичних та профілактичних цілях. Для контролю за станом організму його рекомендується проводити не рідше одного разу на рік. Основними показаннями до біохімічного аналізу крові у дітей та дорослих є поточні та перенесені інфекційні та соматичні захворювання. Біохімія крові дозволяє також провести такі діагностичні заходи:

 • Скринінг патологічних змін у діяльності окремих органів та їх систем на ранньому безсимптомному етапі захворювань.
 • З’ясування природи патологічних процесів.
 • Моніторинг ефективності лікувальних заходів, що проводяться.
 • Виявлення побічної дії лікарських засобів.

Які захворювання дає змогу виявити біохімічне дослідження крові?

У аналіз крові на біохімію входить визначення понад 20 показників, але їх зазвичай призначають рідко. Найчастіше обмежуються кількома показниками, які цікавлять лікаря, чи комплексом найважливіших, що характеризують роботу хворого органу чи патологічних змін обміну речовин. Наприклад:

 • Концентрація глюкози в крові важлива для діагностики переддіабету та цукрового діабету.
 • Підвищений вміст креатиніну та сечовини може свідчити про порушення діяльності нирок.
 • Показники ліпідного обміну (холестерин, тригліцериди, ліпопротеїни високої та низької щільності, а також їх співвідношення) важливі для оцінки ризиків розвитку атеросклерозу судин та порушень діяльності серцево-судинної системи.
 • Визначення білірубіну та печінкових ферментів АсТ (аспартатамінотрансфераза), АлТ (аланінамінотрансфераза), лужна фосфатаза та ГГТ (гаммаглутамілтрансфераза) важливі для виявлення ураження печінки при інфекційних та токсичних гепатитах, дискінезіях жовчовивідних.
 • Визначення амілази є одним із найважливіших показників стану екзокринної функції підшлункової залози та наявності в ній патологічних процесів.
 • Особливе значення в дітей віком має біохімія аналізу крові на лужну фосфатазу, активність якої різко підвищується при рахіті будь-якої етіології, і навіть при вірусних гепатитах і цитомегаловірусної інфекції.
 • Для діагностики порушень функцій кісткової, згортання та нервової систем важливим є визначення такого мікроелемента, як кальцій.
 • Калій важливий для ритмічної роботи серця – зниження його рівня може призвести до тахікардії та аритмії, а підвищення, навпаки, до уповільнення роботи серцевого м’яза.
 • Натрій та хлор – основні елементи регуляції водно-сольового балансу та підтримки осмотичного тиску.
 • Сироваткове залізо як складовий елемент гемоглобіну визначається для діагностики та диференціації анемій.

Скільки робиться аналіз біохімію?

Більшість батьків маленьких пацієнтів зацікавлені у максимально швидкому отриманні результатів дослідження. При звичайному лабораторному обстеженні, якщо здати біохімічний аналіз крові вранці, відповідь можна отримати або в другій половині цього ж дня, або на ранок наступного. У режимі CITO аналіз буде готовий вже через 1-2 години, а за експрес-діагностики — через 30 хвилин. Те, що робиться аналіз на біохімію, можна вибрати при його замовленні на стійці реєстрації. Терміновість впливає на вартість.

 

Як і де зробити дітям біохімічний аналіз крові у Києві?

Біохімію крові у дітей найкраще зробити в одному з відділень клініки KinderKlinik, які приймають пацієнтів з усієї України. Наші лабораторні відділення для зручності пацієнтів є в Голосіївському районі, Печерському районі, на Позняках, Подолі та у Виноградарі.

Біохімічний аналіз крові в дітей віком ми робимо на найсучасніших біохімічних аналізаторах автоматичного типу з інноваційним програмним забезпеченням, здатних прийняти на борт навіть термінові аналізи (CITO). Для експрес-діагностики глюкози крові використовується напівавтоматичний глюкометр, що видає відповідь буквально через лічені хвилини.

Для вибіркової оцінки стану окремих органів та функцій нами розроблено спеціальні набори біохімічних тестів, що дозволяє зробити діагностику більш цілеспрямованою та знизити сумарну вартість біохімічного аналізу крові. Наприклад, до панелі «печінкові проби» входять такі показники: АЛТ, АСТ, білірубін, загальний білок, лужна фосфатаза та ГГТ. А набір ниркових проб складається з чотирьох компонентів – визначення сечовини, креатиніну, загального білка та альбуміну, які дозволяють найбільш повно та достовірно оцінити фільтраційну здатність нирок.

Від чого залежить вартість біохімії крові?

На ціну біохімічного аналізу крові впливає низка факторів:

 • Обсяг та складність виконуваних досліджень.
 • Вартість реагентів. При цьому ціна біохімії крові у Києві відрізняється, якщо використовуються тільки оригінальні реагенти від виробника аналізаторів. Ми знаходимо оптимальне рішення для забезпечення помірної вартості.
 • Звичайне чи термінове виконання аналізів.
 • Тип біохімічного аналізатора та його продуктивність.

У будь-якому випадку, у KinderKlinik найдоступніші ціни біохімічних аналізів крові у Києві. У нас можна зробити біохімію крові за ціною, доступною для будь-якого сімейного бюджету, отримавши достовірну діагностику навіть на ранній безсимптомній стадії патологічних процесів.

 

FAQ

Що краще для біохімічних аналізів – плазма чи сироватка?

Щоб зробити біохімічний аналіз крові, використовується кров, взята з ліктьової вени. Показники визначаються у її рідкій частині, що відокремлюється центрифугуванням від формених елементів. Це може бути сироватка чи плазма крові. Сироватку отримують при відстоюванні крові до утворення фібринового згустку, плазму отримують при центрифугуванні крові з антикоагулянтом. Питання про те, що краще – плазма чи сироватка, досі є спірним. Головне, щоб результати були зрівняні в динаміці, тому використовувати для аналізу завжди необхідно матеріал, отриманий тим самим способом.

Як часто потрібна біохімія крові у дітей та дорослих для оцінки ефективності терапії?

У цьому питанні варто покладатися на лікаря, який розробляє схему лікування, підбирає медичні препарати і спостерігає пацієнта в процесі терапії та реабілітації. Наші фахівці діють виключно на користь пацієнтів, тому призначають лише дійсно необхідні аналізи згідно з протоколами та в терміни, що виключають надмірну напругу бюджету клієнтів.

Що таке СРБ?

СРБ розшифровується як С-реактивний білок. Є швидко реагує інформаційним маркером на запалення в організмі. Синтезується у печінці та підвищується вже за кілька годин від початку запального процесу, після травми чи операції. Швидко нормалізується під час одужання. Ми пропонуємо здати його разом з біохімічним аналізом крові в будь-якому з наших відділень по місту — це допоможе краще відстежити стан організму та виявити запалення навіть на початковому етапі.

У вас можна здати біохімічний аналіз крові платно чи робите безкоштовно електронним направленням?

Ми робимо біохімічний аналіз крові лише приватно платно. З електронними направленням ми не працюємо.

 

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook