иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Бронхіальна астма у дітей: рекомендації від фахівця KinderKlinik

5 Червня 2020

Оновлено: 23 Квітня 2021

Автор:Ковбаско Катерина Михайлівна

Весняно-літній період — це розквіт не тільки більшості рослин, але і алергічних захворювань, в тому числі бронхіальної астми. З цієї статті ви дізнаєтеся, як розпізнати у дитини цю патологію та ознайомитеся з думкою експерта KinderKlinik відносно вакцинації малюків з астмою.

 

Як проявляється бронхіальна астма

Бронхіальна астма може проявиться убудь-якому віці. Найчастіше розвитку астми передують атопічний дерматит і алергічний риніт — захворювання, пов’язані з підвищеною активністю імунної системи. Напади астми можуть проявлятися у дітей різного віку. На розвиток захворювання можуть вказувати наступні симптоми: • Епізоди галасливого свистячого дихання • Малопродуктивний кашель • Задишка з «зусиллям» на видиху При появі одної або декількох ознак необхідно звернутися до лікаря для дообстеження.

Діагностика бронхіальної астми у дитини

Обстеження при бронхіальній астмі включає наступні інструментальні та лабораторні тести: • Спірометрія з визначенням пікової швидкості видиху • Загальноклінічний аналіз крові • Біохімічний аналіз крові • Алергопроби Можливості KinderKlinik дозволяють виконати повний комплекс цих досліджень якісно і в найкоротші терміни. Крім того, при необхідності ви можете скористатися послугами цілодобової лабораторії KinderKlinik, за адресою вул. Вишгородська 45/2.

Чи можна робити щеплення дітям з бронхіальною астмою

Питання вакцинації часто турбує батьків малюків з атопічним захворюванням. Ось як коментує необхідність вакцинації експерт KinderKlinik Криворучко Олена Валеріївна: «Згідно з актуальним клінічним протоколам, бронхіальна астма не є протипоказанням до вакцинації. У випадку з атопічними захворюваннями, вакцинація знижує реактивність імунної системи, перемикаючи на себе імунну відповідь. Крім того, крім вакцинації за календарем, дітям з бронхіальною астмою необхідна додаткова вакцинація від пневмокока і вірусу грипу, у зв’язку з високими ризиками ускладненого перебігу».

Лікування бронхіальної астми

Астма є системним захворюванням, яке вимагає комплексного підходу. Доказові фахівці KinderKlinik працюють з актуальних клінічним протоколам, підбираючи для кожного малюка оптимальну схему терапії.

Якщо ви зіткнулися з ускладненим приступом астми або стан дитини продовжує погіршуватися — у будь-який час дня і ночі ви можете звернутися за допомогою до цілодобового стаціонару KinderKlinik. Стаціонар розташований за адресою вул. Вишгородська 45/2. Наші фахівці знаходяться на цілодобово чергуванні й подбають про вашу дитину.

Як записатися до лікарів KinderKlinik

Запишіться на прийом до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або зателефонуйте за вказаними номерами: 0800 30 75 75 096390 75 75 044390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до обраного фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook