Ваша дитина щільно стискає зуби і скрегоче ними уві сні? Це досить поширена проблема, як серед дорослих, так і дітей, і називається вона «бруксизмом». Чому дитина може скрипіти зубами, як це може їй зашкодити і як допомогти дитині позбутися цієї звички? Читайте в нашій статті. Згідно зі статистикою, близько 15-33% дітей скриплять зубами. Для дітей, як правило, існує два пікових періоду — коли у них з’являються молочні зуби і потім, коли починають рости постійні зуби. Більшість дітей втрачають звичку до бруксизму після того, як їх зуби сформувались. Найчастіше діти скриплять зубами уві сні, а не під час неспання.
Чому дитина може скрипіти зубами? Ніхто не знає точно, чому діти скриплять зубами, але вчені називають кілька причин: – неправильний прикус або відсутність / викривлення зубів – дефіцит поживних речовин, – гельмінтози, – алергія, – ендокринні розлади, – психологічні чинники (в тому числі тривога й стрес).
Є запитання?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
Як бруксизм може нашкодити дитині? Стирання молочних зубів рідко призводить до проблем. Але бруксизм може викликати біль в щелепі, головний біль, знос зубів і проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом.
Що робити, якщо дитина скрипить зубами уві сні? Проконсультуйтеся з педіатром і стоматологом, якщо зуби вашої дитини виглядають зношеними, або якщо дитина скаржиться на чутливість зубів і / або біль. Стоматолог огляне рот і щелепу дитини на наявність ознак бруксизму, таких як хворобливість щелепи і надмірне зношування (стирання) зубів.
Як допомогти дитині перестати скрипіти зубами? – постарайтеся знизити стреси для вашої дитини, особливо перед сном (всі активні і шумні ігри / спорт краще перенести на першу половину дня) – зробіть дитині легкий погладжуючий масаж або кілька вправ на розтяжку перед сном — це допоможе розслабити м’язи – нехай дитина п’є достатню кількість рідини. Зневоднення може викликати бруксизм – уникайте або скоротіть в дитячому раціоні продукти і напої, що містять кофеїн (кола, шоколад і кава) – стежте, щоб дитина не захоплювалась жувальними гумками — вони «привчають» щелепи до стиснення і підвищують ймовірність бруксизма. Як лікувати? Якщо дитина дошкільного віку — вживати заходів зазвичай не потрібно, як то кажуть, сам переросте. А от дітям старшого віку можуть знадобитися такі пристосування, як каппа.
Педіатр KinderKlinik Світлана Печериця додала: «Бруксизм — проблема, яка сильно лякає батьків. Педіатр, стоматолог, невролог допоможуть розібратися з причиною цього явища. Але й самі батьки можуть допомогти дитині з нею боротися. Іноді достатньо знизити фізичне або емоційне навантаження на дитину, щоб впоратися з цією неприємністю, а іноді потрібна допомога психолога. А буває й так, що просто потрібно дочекатися закінчення періоду прорізування зубів. У будь-якому випадку, педіатр, який добре знає вашу дитину, підкаже, на що у вашому випадку варто звернути більш пильну увагу і як допомогти вашому малюкові». І будьте здорові!
Читайте також: Болі в суглобах у дитини: які захворювання можна запідозрити?
Ваш відгук