иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Бруксизм у дітей: чи безпечний для дитини і як від нього позбутися?

22 Липня 2019

Оновлено: 9 Лютого 2022

Автор:Печериця Світлана Вікторівна

Ваша дитина щільно стискає зуби і скрегоче ними уві сні? Це досить поширена проблема, як серед дорослих, так і дітей, і називається вона «бруксизмом». Чому дитина може скрипіти зубами, як це може їй зашкодити і як допомогти дитині позбутися цієї звички? Читайте в нашій статті. Згідно зі статистикою, близько 15-33% дітей скриплять зубами. Для дітей, як правило, існує два пікових періоду — коли у них з’являються молочні зуби і потім, коли починають рости постійні зуби. Більшість дітей втрачають звичку до бруксизму після того, як їх зуби сформувались. Найчастіше діти скриплять зубами уві сні, а не під час неспання.

Чому дитина може скрипіти зубами? Ніхто не знає точно, чому діти скриплять зубами, але вчені називають кілька причин: – неправильний прикус або відсутність / викривлення зубів – дефіцит поживних речовин, – гельмінтози, – алергія, – ендокринні розлади, – психологічні чинники (в тому числі тривога й стрес).

Як бруксизм може нашкодити дитині? Стирання молочних зубів рідко призводить до проблем. Але бруксизм може викликати біль в щелепі, головний біль, знос зубів і проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом.

Що робити, якщо дитина скрипить зубами уві сні? Проконсультуйтеся з педіатром і стоматологом, якщо зуби вашої дитини виглядають зношеними, або якщо дитина скаржиться на чутливість зубів і / або біль. Стоматолог огляне рот і щелепу дитини на наявність ознак бруксизму, таких як хворобливість щелепи і надмірне зношування (стирання) зубів.

Як допомогти дитині перестати скрипіти зубами? – постарайтеся знизити стреси для вашої дитини, особливо перед сном (всі активні і шумні ігри / спорт краще перенести на першу половину дня) – зробіть дитині легкий погладжуючий масаж або кілька вправ на розтяжку перед сном — це допоможе розслабити м’язи – нехай дитина п’є достатню кількість рідини. Зневоднення може викликати бруксизм – уникайте або скоротіть в дитячому раціоні продукти і напої, що містять кофеїн (кола, шоколад і кава) – стежте, щоб дитина не захоплювалась жувальними гумками — вони «привчають» щелепи до стиснення і підвищують ймовірність бруксизма. Як лікувати? Якщо дитина дошкільного віку — вживати заходів зазвичай не потрібно, як то кажуть, сам переросте. А от дітям старшого віку можуть знадобитися такі пристосування, як каппа.

Педіатр KinderKlinik Світлана Печериця додала: «Бруксизм — проблема, яка сильно лякає батьків. Педіатр, стоматолог, невролог допоможуть розібратися з причиною цього явища. Але й самі батьки можуть допомогти дитині з нею боротися. Іноді достатньо знизити фізичне або емоційне навантаження на дитину, щоб впоратися з цією неприємністю, а іноді потрібна допомога психолога. А буває й так, що просто потрібно дочекатися закінчення періоду прорізування зубів. У будь-якому випадку, педіатр, який добре знає вашу дитину, підкаже, на що у вашому випадку варто звернути більш пильну увагу і як допомогти вашому малюкові». І будьте здорові!

Читайте також: Болі в суглобах у дитини: які захворювання можна запідозрити?

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook