иконка 0800 30 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чи можна вакцинуватися від COVID-19 під час грудного вигодовування

19 Липня 2021

Оновлено: 22 Листопада 2021

Автор:Єлфімова Олена Арнольдівна

Багатьох годуючих мам зараз турбує питання вакцинації від коронавируса. Багато хто хоче захистити себе від цього захворювання, але переживають про те, чи буде це безпечно для малюка.

На питання чи можна вакцинуватися від Covid-19 під час грудного вигодовування відповіла педіатр KinderKlinik Олена Єлфімова.

В Україні зареєстровано 3 вакцини від Covid-19: AstraZeneca, Pfizer і Sinovac.

AstraZeneca – це векторна вакцина, до складу якої входить аденовірус шимпанзе. Він несе в собі ген, в якому закодований білок Covid-19. Потрапляючи в організм людини, він починає стимулювати синтез білка, виробляючи імунну відповідь організму.

Pfizer – це вакцина, що містить в собі РНК з інформацією про білок коронавирусу. Коли вакцина потрапляє в організм людини, в клітині починає синтезуватися білок коронавирусу, до якого організм згодом виробляє імунітет.

Sinovac – рідка інактивована вакцина, в якій міститься невелика кількість неживого вірусу. Потрапляючи в організм вакцина також стимулює вироблення імунної відповіді.

Вакцини AstraZeneca і Sinovac дозволені до використання з 18 років, а Pfizer з 16.

За даними Центру контролю і профілактики захворювань (CDC) всі три вакцини не мають протипоказань у вигляді грудного вигодовування, тобто не несуть ніякої загрози для дитини. Крім того, за підсумками досліджень того ж центру було доведено, що після введення вакцини від Covid-19 виробництва Pfizer в грудному молоці виробляються антитіла, які захищають дитину від зараження коронавірусом.

Відзначимо, що в Україні зареєстрували ще одну вакцину – Moderna. Вона також містить РНК, але як і описані вище не представляє небезпеки для матері і дитини і дозволена для введення під час грудного вигодовування.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook