Весна — прекрасна пора року, коли все в природі оживає і розквітає. Але якщо ваша дитина страждає від весняного полінозу (алергії на пилок), то напевно ви весни не раді. Щовесни вашу дитину мучить нежить, свербіж у носі й горлі, почервоніння очей і сльозотеча? Ви втомилися вже від цього і постійно шукаєте відповідь на питання «Чи можна вилікувати алергію»? Ми відповімо — є великі шанси позбутися симптомів алергії назавжди. Дізнайтеся з нашої статті, як.
Чи можна вилікувати алергію? На сьогоднішній день вченим не вдалося знайти спосіб, що дозволяє позбутися алергії на 100%. Однак існує метод, за допомогою якого організм вводиться в тривалу ремісію — стан, коли у людини немає ніяких проявів і симптомів алергії. Цей метод називається АСІТ (алергоспецифічна імунотерапія) і є на сьогоднішній день найпрогресивнішим і найбільш ефективним методом лікування алергій.
Дитячий лікар-алерголог і педіатр KinderKlinik Ольга Горбатюк наголосила: «АСІТ-терапія — це метод лікування алергії XXI століття, який не просто прибирає симптоми, він усуває причину виникнення алергічних реакцій».
У чому ж полягає метод АСІТ?
В організм пацієнта вводяться дози алергена-«винуватця», починаючи з мінімальних, і з часом вони поступово збільшуються. Така терапія поступово навчає організм не реагувати на алерген. Для дітей передбачено кілька варіантів введення: підшкірне (за допомогою уколів), або оральне (спреї або краплі під язик). Зараз в нашій країні АСІТ проводиться дітям, починаючи з 5-річного віку.
В яких випадках призначають АСІТ?
Така терапія призначається дитині, у якої сильні прояви алергії, але антигістамінні препарати їй не допомагають. Крім того, АСІТ-терапія дозволяє не допустити подальшого погіршення алергії. Якщо є алергія на одну рослину, наприклад, на березу, з високою часткою ймовірності можна припустити, що через кілька років у такої дитини буде алергія вже на кілька рослин, включаючи березу (на вільху, трави тощо) — тобто спектр алергізації організму з часом тільки розширюється. І якщо вчасно не втрутитися, процес погіршення неминучий. У таких випадках і приходить на допомогу АСІТ-терапія. Адже цей метод допомагає виробити в організмі нечутливість взагалі до всіх алергенів.
Важливо! АСІТ-терапія дає найбільший ефект, якщо лікар зможе точно визначити, на який алерген у дитини виникла реакція. Для цього існують різні методи діагностики: назоцитограма, прик-тести, молекулярна діагностика. Всі перераховані вище методи діагностики і АСІТ-терапію успішно проводять лікарі-лаборанти та дитячі алергологи в KinderKlinik — звертайтеся!
Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0 800 30 75 75 044 390 75 75 096 390 75 75
Ваш відгук