30 травня на планеті відзначається Всесвітній день боротьби проти астми і алергії. Ми теж вирішили сьогодні поговорити про це. Адже за даними Асоціації алергологів України, від астми в Україні страждає близько 3 млн. людей. При цьому число хворих з таким діагнозом стрімко зростає. Особливо швидкі темпи зростання захворюваності спостерігаються серед дітей. Чи можна захистити дитину від астми і алергії, і які існують заходи профілактики?
Давно відомо, що головний фактор розвитку алергії і астми у дітей — це генетична схильність, коли один або обоє батьків мають захворювання, асоційоване з алергією. На щастя, є заходи, які допоможуть затримати або навіть запобігти розвитку алергії і астми у дитини.
Американська академія алергії, астми і імунології (AAAA & I) дає практичні рекомендації.
– Як запобігти харчової алергії у дитини?
У харчової алергії є безліч неприємних проявів, починаючи від екземи і закінчуючи небезпечними для життя алергічними реакціями. Найчастіші «винуватці» харчової алергії — коров’яче молоко, яйця, соя, пшениця, риба і морепродукти, арахіс, лісові горіхи, .
Обмеження цих продуктів в раціоні харчування вагітної жінки або мами, що годує груддю, особливо нічого не дає, та й алергологами не рекомендується. Що ж робити? Ідеальна їжа для дитини — це грудне молоко. Воно найменше здатне викликати алергічну реакцію, легко перетравлюється і зміцнює імунітет дитини. Грудне вигодовування особливо рекомендується протягом перших 6 місяців життя малюка — це знизить ризики розвитку екземи, астми і алергії на коров’яче молоко.
У віці вы 4 до 6 місяців потрібно починати введення прикорму — фрукти (яблука, груші та банани), овочі (картопля, кабачки, морква та ін.) і каші (гречка, рис, кукурудза). Можна вводити не більше одного нового продукту за один раз, кожні 3-5 днів, якщо малюк готовий до таких змін. Такий поступовий процес допоможе вам одразу зрозуміти, якщо раптом у дитини виникне алергічна реакція, і виключити цей продукт.
Найвідоміші алергічні тригери — яйця, молочні продукти, рибу і морепродукти — можна поступово вводити протягом тих же 6 місяців після того, як дитина добре впорається з менш алергенними продуктами. А якраз затримка введення цих продуктів в дитячий раціон може підвищувати ризики розвитку алергії у дитини.
– Як запобігти у дитини астми та алергії на навколишнє середовище?
Пилові кліщі
Зменшення контакту з пиловими кліщами в ранньому віці може пригальмувати або взагалі запобігти розвитку у дитини алергії або астми.
Використовуйте чохли на подушках і матрацах на блискавці, «непроникні для алергенів», і раз в тиждень періть постільну білизну в гарячій воді. По можливості приберіть всі килими і м’які меблі зі спальні вашої дитини.
Домашні тварини
На сьогоднішній день є суперечливі дані про те, як впливають контакти з тваринами на розвиток алергії і астми у дітей. Раніше дослідження підтверджували, що наявність тварин в будинку підвищує такі ризики. Тоді як недавні дослідження, навпаки, довели, що контакти з тваринами насправді можуть захистити дітей від розвитку цих захворювань. Вчені також стверджують, що у дітей, які виросли на фермах, рідше буває алергія і астма.
Тут треба враховувати всі фактори в комплексі, тому поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, що краще для вашої дитини.
Тютюновий дим
Дуже важливо не піддавати дітей до або після народження впливу тютюнового диму. Куріння під час вагітності, а також пасивне куріння сприяє розвитку у дітей астми та інших хронічних респіраторних захворювань.
Переваги грудного вигодовування
Поширені причини астми — легеневі інфекції. Оскільки грудне вигодовування зміцнює імунітет дитини, це допоможе уникнути легеневих інфекцій і, в довгостроковій перспективі, астми. Тому, як ми і зазначали вище, годуйте дитину грудним молоком хоча б до 6 місяців.
Що робити, якщо у дитини є підозра на астму/алергію?
У такому випадку варто звертатися до алерголога.
KinderKlinik пропонує сучасні методи діагностики алергії: шкірні проби, метод ІФА і, звичайно ж, найбільш точний на сьогоднішній день і високоефективний метод — ImmunoCAP. На прийомі лікар-алерголог визначить, який саме аналіз підходить вашій дитині, проведе алерготести і, якщо буде необхідність, призначить відповідне лікування. Звертайтеся!
Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами:
0 800 30 75 75
044 390 75 75
096 390 75 75
Оригінальну статтю читайте тут.
Читайте також: Вчені відкрили зв’язок між дитячим ожирінням і астмою
Ваш відгук