fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чи потрібна моїй дитині безглютенова дієта?

12 Грудня 2019

Оновлено: 25 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Вашу дитину турбує частий рідкий стул, здуття і болі в животі? Поганий апетит? Ваш малюк часто хворіє? У нього суха шкіра, погіршився стан зубів, нігтів, турбують часті стоматити? Часто-густо малюк млявий і сонний? Погано набирає вагу? Цілком може бути, що у дитини целіакія або непереносимість глютену. Адже саме так і проявляється це захворювання. Що це за патологія, як її розпізнати, і чи потрібна вашій дитині безглютеновая дієта – розповідає лікарка-педіатриня KinderKlinik Марія КРЕПАК.

Давайте спочатку розберемося, що таке «глютен». Це білок рослинного походження, в основному міститься в злаках (ячмінь, овес, жито, пшениця тощо). Глютен безбарвний в сухому вигляді, і не має ніякого смаку. Іноді глютен називають ще «клейковиною», оскільки при додаванні води він нагадує по консистенції клей.

Чи небезпечний глютен? Ні! Небезпеку він становить лише для дітей і дорослих, які страждають на целіакію – рідкісне захворювання, генетично схильну непереносимість цього білка.

Які симптоми целіакії? Така патологія проявляється порушенням роботи кишківника (частий рідкий стул з різким запахом, здуття, болі в животі, зниження апетиту). Крім того, знижується імунітет, тому що імунна система таких дітей сприймає глютен, як чужорідний білок і починає проти нього боротися, що призводить до пошкодження стінок тонкого кишківника. Розвивається імунне запалення, а кишкове всмоктування порушується. І, як наслідок – авітаміноз, анемія і збої в роботі нервової системи. Крім того, з’являються ознаки полівітамінної недостатності: сухість шкіри, погіршення стану зубів і нігтів, стоматит, млявість, сонливість, зниження ваги і активності.

У дитини схожі симптоми?

Записатись до дієтолога

Як лікується непереносимість глютену? Для дітей з целіакією необхідно виключити продукти, що містять глютен. На жаль, в наш час повністю вилікувати целіакію неможливо. Величезною проблемою є вміст в продуктах прихованого глютену. При дотриманні дієти поліпшення найчастіше настає через 2 тижні.

Чи існують якісь популярні міфи про безглютенову дієту? Існуюча думка, що безглютенова дієта ефективна при захворюваннях нервової системи, зокрема, при аутизмі або епілепсії – не має доказової бази. Однак за деякими дослідженнями у дітей, які страждають розладами аутистичного спектру, сензитивність (чутливість) до глютену і казеїну зустрічається частіше, ніж у звичайних дітей. Дане питання вимагає додаткового дослідження.

Що ж робити? Якщо Ви помітили у дитини симптоми, перераховані вище, звертайтеся до дієтолога KinderKlinik і пройдіть лабораторні дослідження. Якщо знадобиться, будуть залучені суміжні фахівці – дитячий гастроентеролог, імунолог та ін. За результатами аналізів лікар встановить причину порушень з боку шлунково-кишкового тракту. У разі, якщо непереносимість глютену у дитини підтвердиться, дієтолог дасть свої рекомендації і складе для Вашої дитини безглютенову дієту з урахуванням її індивідуальних особливостей. І будьте здорові!

Записатися на прийом до лікаря можна за телефонами: 0800 30 75 75, 096 390 75 75, 044 390 75 75

Читайте також: Чим загрожує для дитини відмова від сніданку?

Вам також буде цікаво:

16 Жовтня 2021
Ганна Макаренко - дитячий психіатр KinderKlinik

Ми познайомимо вас з однією з провідних фахівчинь напрямку - Ганною Макаренко.

6 Жовтня 2021
Як допомогти дитині адаптуватися в дитячому садку?

Як допомогти малюкові адаптуватися до нового режиму і середовища?

27 Вересня 2021
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи?

Як батькам впоратися з цією проблемою і прищепити малюкові любов до знань - розповідає дитячий психолог.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.