иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чи потрібно дитині м’ясо?

25 Лютого 2020

Оновлено: 25 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Та й відмовлятися від вживання м’яса зараз стало модним. Чи потрібно дитині їсти м’ясо? І чому? Давайте розбиратися разом.

Педіатр KinderKlinik Марія КРЕПАК: «Дітям вживати в їжу рибу, птицю або м’ясо потрібно обов’язково. У цих білкових продуктах містяться незамінні амінокислоти, які організм сам продукувати не може. Вони потрібні всім, а дитячому організму — тим більше».

Чому м’ясо необхідно дитячому організму? Існує 20 незамінних амінокислот, деякі з яких містяться лише в продуктах тваринного походження. Таким чином, організм дитини, яка не вживає м’яса, недоотримує необхідні йому поживні речовини, а це може призвести до порушення психічного і фізичного розвитку. Крім того, з овочів досить складно отримати достатню кількість заліза, цинку і вітамінів А, D. Що стосується вітаміну B12 — його в рослинній їжі немає зовсім. Люди, які не вживають в їжу м’ясо, відчувають брак цих вітамінів і мікроелементів. Хоча вони вкрай важливі для нормального функціонування всіх органів і систем. Наприклад, цинк необхідний для росту, імунітету і нормального статевого дозрівання. А брак заліза може призводити до низького рівня гемоглобіну. В результаті — занепад сил, стомлюваність, зниження працездатності.

Наскільки можливо замінити м’ясо та інші білкові продукти рослинною їжею? 

Педіатр KinderKlinik Марія КРЕПАК: «Білок ще можна замінити іншими продуктами, наприклад, бобовими, соєю. А ось амінокислоти і вітаміни — ніяк». Щоб повністю задовольнити потребу організму в необхідних вітамінах і мінералах, потрібно з’їдати величезну кількість овочів. Але в цьому випадку можуть розвинутися захворювання шлунково-кишкового тракту. Крім того, далеко не всі компоненти м’яса містяться в інших продуктах. Якщо вони там і є, то в значно менших пропорціях. Наприклад, щоб отримати деякі вітаміни і мінерали, які містяться в 100 г м’яса, потрібно з’їсти кіло (!) овочів. Тому, вирішувати вам, що давати дитині: м’ясо, рибу або птицю. Але хоча б один з цих продуктів має бути присутнім на столі у Вашої дитини. Якщо у Вас ще залишилися питання, чим краще годувати дитину — звертайтеся до дитячого дієтолога. І будьте здорові! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook