иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чи потрібно допаювати дитину

21 Серпня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Одним з предметів вічного спору батьків малюка першого року життя є питання «чи потрібно допаювати малюка?». Кожна сторона наводить безліч аргументів, починаючи з «літо, спекотно, дитині потрібно більше рідини» закінчуючи «привчиться пити з пляшечки — відмовиться від грудей». Розгорнуту і просту відповідь на це питання дасть експерт KinderKlinik, педіатриня Дарина Панфілова.

Коментар експерта

Це питання часто задають собі батьки, починаючи з перших місяців життя малюка. Відповідь досить проста: точно не потрібно допаювати малюка до 6 місяців, а ось після можна. Саме така позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Давайте ж розберемося чому.

Чому не потрібно допаювати малюка до 6 місяця життя

Дитина, який знаходиться на винятковому грудному вигодовуванні то не потребує допоювання. Весь необхідний обсяг рідини дитина отримує під час годування, адже молоко складається на 80-90% з води. Також діти, які перебувають на штучному вигодовуванні не потребують допоювання, адже об’єм рідини для розведення суміші передбачає потребу дитини. Крім того, у раннього нераціонального допоювания може надати несподіваний ефект. Допоювання водою може привести до значного зниження лактації. Внаслідок задовільнення потреби рідини дитина рідше просить груди й висмоктує менше молока. У відповідь на зниження «запиту», організм матері починає виробляти гормони, що пригнічують лактацію.

Виняток з правила

Якщо малюк захворів, і не важливо це ГРВІ з температурою або кишкова інфекція, лікар призначає спеціальні розчини для випоювання. Дитячий організм легко втрачає воду і мінеральні солі, що призводить до швидкого зневоднення. На тлі зневоднення може розвинутися невідкладний стан – підвищення рівня ацетону з супутньою інтоксикацією. У цьому випадку потрібна екстрена госпіталізація.

Коли починати допаювати

Додаткову рідина дитині починають давати з моменту ведення прикорму. Можливо, спочатку вона від неї відмовиться. Це означає, що малюкові поки вистачає молока, але пропонувати водичку можна далі.

Можливості KinderKlinik

Якщо у вас виникають питання по догляду за малюком, ви стурбовані чи вистачає йому молока або просто хочете поспілкуватися з сучасними доказовими лікарями — зверніться в KinderKlinik. Наші педіатри завжди готові розгорнуто відповісти на будь-які ваші питання, ретельно оцінити стан здоров’я малюка і дати вам вичерпні рекомендації.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами телефонів:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, пт 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, сб 10:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт 10:00-17:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 •  
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - пн, ср, пт, сб 10:00-14:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook