Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Чи потрібно допаювати дитину

21 Серпня 2020

Оновлено: 16 Вересня 2021

Автор:Панфілова Дарина Андріївна

Одним з предметів вічного спору батьків малюка першого року життя є питання «чи потрібно допаювати малюка?». Кожна сторона наводить безліч аргументів, починаючи з «літо, спекотно, дитині потрібно більше рідини» закінчуючи «привчиться пити з пляшечки — відмовиться від грудей». Розгорнуту і просту відповідь на це питання дасть експерт KinderKlinik, педіатриня Дарина Панфілова.

Коментар експерта

Це питання часто задають собі батьки, починаючи з перших місяців життя малюка. Відповідь досить проста: точно не потрібно допаювати малюка до 6 місяців, а ось після можна. Саме така позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Давайте ж розберемося чому.

Чому не потрібно допаювати малюка до 6 місяця життя

Дитина, який знаходиться на винятковому грудному вигодовуванні то не потребує допоювання. Весь необхідний обсяг рідини дитина отримує під час годування, адже молоко складається на 80-90% з води. Також діти, які перебувають на штучному вигодовуванні не потребують допоювання, адже об’єм рідини для розведення суміші передбачає потребу дитини. Крім того, у раннього нераціонального допоювания може надати несподіваний ефект. Допоювання водою може привести до значного зниження лактації. Внаслідок задовільнення потреби рідини дитина рідше просить груди й висмоктує менше молока. У відповідь на зниження «запиту», організм матері починає виробляти гормони, що пригнічують лактацію.

Виняток з правила

Якщо малюк захворів, і не важливо це ГРВІ з температурою або кишкова інфекція, лікар призначає спеціальні розчини для випоювання. Дитячий організм легко втрачає воду і мінеральні солі, що призводить до швидкого зневоднення. На тлі зневоднення може розвинутися невідкладний стан – підвищення рівня ацетону з супутньою інтоксикацією. У цьому випадку потрібна екстрена госпіталізація.

Коли починати допаювати

Додаткову рідина дитині починають давати з моменту ведення прикорму. Можливо, спочатку вона від неї відмовиться. Це означає, що малюкові поки вистачає молока, але пропонувати водичку можна далі.

Можливості KinderKlinik

Якщо у вас виникають питання по догляду за малюком, ви стурбовані чи вистачає йому молока або просто хочете поспілкуватися з сучасними доказовими лікарями — зверніться в KinderKlinik. Наші педіатри завжди готові розгорнуто відповісти на будь-які ваші питання, ретельно оцінити стан здоров’я малюка і дати вам вичерпні рекомендації.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами телефонів:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook