fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чи потрібно допаювати дитину

21 Серпня 2020

Оновлено: 19 Січня 2021

Автор:Криворучко Олена Валеріївна

Одним з предметів вічного спору батьків малюка першого року життя є питання «чи потрібно допаювати малюка?». Кожна сторона наводить безліч аргументів, починаючи з «літо, спекотно, дитині потрібно більше рідини» закінчуючи «привчиться пити з пляшечки — відмовиться від грудей». Розгорнуту і просту відповідь на це питання дасть експерт KinderKlinik, педіатр з клінічним стажем понад 8 років, Ольга Іванова.

Коментар експерта

Це питання часто задають собі батьки, починаючи з перших місяців життя малюка. Відповідь досить проста: точно не потрібно допаювати малюка до 6 місяців, а ось після можна. Саме така позиція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Давайте ж розберемося чому.

Чому не потрібно допаювати малюка до 6 місяця життя

Дитина, який знаходиться на винятковому грудному вигодовуванні то не потребує допоювання. Весь необхідний обсяг рідини дитина отримує під час годування, адже молоко складається на 80-90% з води. Також діти, які перебувають на штучному вигодовуванні не потребують допоювання, адже об’єм рідини для розведення суміші передбачає потребу дитини. Крім того, у раннього нераціонального допоювания може надати несподіваний ефект. Допоювання водою може привести до значного зниження лактації. Внаслідок задовільнення потреби рідини дитина рідше просить груди й висмоктує менше молока. У відповідь на зниження «запиту», організм матері починає виробляти гормони, що пригнічують лактацію.

Виняток з правила

Якщо малюк захворів, і не важливо це ГРВІ з температурою або кишкова інфекція, лікар призначає спеціальні розчини для випоювання. Дитячий організм легко втрачає воду і мінеральні солі, що призводить до швидкого зневоднення. На тлі зневоднення може розвинутися невідкладний стан – підвищення рівня ацетону з супутньою інтоксикацією. У цьому випадку потрібна екстрена госпіталізація.

Коли починати допаювати

Додаткову рідина дитині починають давати з моменту ведення прикорму. Можливо, спочатку вона від неї відмовиться. Це означає, що малюкові поки вистачає молока, але пропонувати водичку можна далі.

Можливості KinderKlinik

Якщо у вас виникають питання по догляду за малюком, ви стурбовані чи вистачає йому молока або просто хочете поспілкуватися з сучасними доказовими лікарями — зверніться в KinderKlinik. Наші педіатри завжди готові розгорнуто відповісти на будь-які ваші питання, ретельно оцінити стан здоров’я малюка і дати вам вичерпні рекомендації.

Наші лікарі

 • Іванова Ольга Юріївна — педіатр з клінічним стажем 7 років. Щорічно бере участь в профільних симпозіумах і конференціях, працює за сучасними протоколами. Приймає пацієнтів у відділенні за адресою вул. Вишгородська 45/2.
 • Кузьменко Тетяна Володимирівна — педіатр зі стажем понад 41 рік. Має величезний досвід роботи з малюками, працює за найсучаснішими клінічним протоколам. Веде прийом у відділенні на вул. Олександра Мишуги 2.
 • Гаєвська Олена Григорівна — в педіатрії понад 21 рік. Пройшла тренінги по вакцинації, грудному вигодовуванню, брала участь в Конгресі ЕАР. Приймає пацієнтів у відділенні KinderKlinik на вул. Деміївська 16.
 • Сконечних Ольга Вадимівна — педіатр зі стажем понад 14 років. Регулярно відвідує престижні конференції, семінари й тренінги: Prime Pediatrics, конференції Української академії педіатрії. Веде прийом в експертному відділенні по вул. Кахи Бендукідзе 2.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом

Запишіться до лікаря через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними номерами телефонів:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

22 Березня 2021
Вітрянка: чим вона небезпечна, що робити і чи можно її попередити?

Чому діти хворіють на вітрянку, як її лікувати і як можна попередити це захворювання? Чому потрібно вакцинуватися дітям та дорослим і в яких випадках це треба робити? Навіть в дитячому віці вітряна віспа може протікати з ускладненнями і батькам важливо розуміти, як діяти, якщо дитина захворіла.

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.