Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Чи варто надягати дітям «царапки»

3 Серпня 2020

Оновлено: 25 Жовтня 2021

Автор:Перепечаєнко Марина Дмитрівна

Вибір одягу для новонародженого малюка — це особлива подія для кожного з батьків. Маленькі сорочечки та повзунки, шкарпетки, царапки — спробуймо знайти тут зайвий предмет? Відповідь проста — зайвими в цьому переліку є такі шановані у старшого покоління царапки. Про те, чому використання цього елемента одягу не виправдано і навіть може нашкодити малюкові розповість експерт KinderKlinik невролог Марина Перепечаєнко.

Коментар фахівця

Дуже часто від бабусь ми можемо почути «негайно надіньте дитині царапки!», «Якщо не сховати ручки — він буде тягнути їх в рот і поранитися», «без царапок дитина привчиться постійно смоктати палець» – і безліч інших «обґрунтованих» рекомендацій. Насправді ми можемо скласти всі ці судження в бабусину скриню разом з великою кількістю забобонів.

Чому ж для малюків дуже важливо тримати ручки відкритими? Для дитини дуже важливо дізнатися про своє тіло після народження. Адже він 9 місяців пробув всередині мами й після народження не розуміє, що тепер він зовні. Як же розуму зрозуміти, що у нього є пальчики, ручки й ніжки? Елементарно! До тих пір, поки дитина не візьме їх в рот, не обмацавши губами та язиком або поки вона не пощупає пальчиками своє обличчя, ручку і ніжки. До тих пір, поки рука дитини у царапках — вона не може провести повноцінний контакт «рука-рот». У царапках вона також не відчуває свої пальці. Як результат — малюк нічого не відчуває і нічого не розуміє. Одягаючи царапки, ви затримуєте у дитини природний механізм самопізнання.

Розвиток яких навичок можна затримувати, використовуючи царапки? Малюк народжується в стані фізіологічного гіпертонусу, з затиснутими ручками. Якщо ручки будуть постійно обмежуватися царапками — як же малюк зможе розслабитися і самостійно вийти з цього стану? Царапки затримують вихід малюка їх фізіологічного гіпертонусу. Також царапки можуть вплинути на такий важливий процес, як утримання голови, а педіатри та неврологи дуже ретельно звертають увагу на цей пункт. Коли ви перевертаєте малюка на живіт, а його ручки знаходяться у царапках — вона поняття не має, що робити з ручками. Тому що, для формування фізіологічної реакції випрямлення з підйомом голови їй потрібно спертися на розкриту долоню і контактувати із поверхнею. А як же вона це зробить, будучи в царапках?

Висновок

Безсумнівно, царапки можуть бути необхідним елементом і можливо вони не на довго захистять малюка від оцарапування. Але шкоди від них набагато більше, ніж користі. Так що швидше звільняйте ручки малюка від царапок. Свободу ручкам!

Маєте питання?

Запитати у лікаря

Як записатися на прийом Для запису на консультацію залиште заявку через форму зворотного зв’язку або зверніться за номерами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Січня 2025
Затримка росту у дитини

Що являє собою затримка росту у дітей? Найчастіше так називається відставання у фізичному розвитку — стан, при якому дитина не набирає вагу та зріст відповідно до норм. Таке явище може бути індикатором прихованих проблем зі здоров’ям, може мати довгострокові наслідки у розвиток дитини. При розумінні всіх тонкощів затримки росту вирішальне значення для батьків має грамотний […]

10 Січня 2025
Видалення папілом

З кожним роком проблема появи папілом охоплює дедалі більшу кількість дітей і дорослих. Папіломи — це новоутворення, спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). Вони можуть з’являтися на різних ділянках тіла, включаючи обличчя, шию, пахви, слизові оболонки рота і навіть інтимні зони. Ці утворення викликають фізичні та естетичні незручності, що призводить до необхідності медичного втручання. При виборі […]

10 Січня 2025
Як зрозуміти що у дитини несправжній круп?

Практично кожному з батьків дітей до 6 років знайома ситуація, коли ввечері або вночі у дитини раптово починається сильний напад сухого кашлю, та ще й з порушенням дихання. Винуватець цього — несправжній круп. Це симптом, добре відомий педіатрам й отоларингологам, частий супутник малюків дошкільного віку при ГРВІ. Що означає діагноз несправжній круп? Несправжній круп — […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook