fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чим небезпечне сухе повітря в приміщенні?

6 Грудня 2018

В наші оселі прийшло тепло, і нарешті стало затишно і комфортно. Але тут криється і потенційна небезпека — включені батареї можуть пересушувати повітря. Це може шкодити як дорослим, так і дітям. Чим небезпечне сухе повітря? І як підвищити його вологість?

Оптимальні рівні вологості

Вологість — це кількість водяної пари в повітрі. Вологість варіюється в залежності від сезону, погоди і клімату, в якому ви живете. Як правило, рівень вологості влітку вище і нижче в зимові місяці. В ідеалі, вологість в житлових приміщеннях повинна становити 40-60%.

Якщо вологість повітря дуже низька або, навпаки, занадто висока, можуть з’явитися різні проблеми зі здоров’ям.

Висока вологість повітря може призводити до задухи в приміщенні і викликати утворення конденсату на стінах, підлозі та інших поверхнях в будинку, і, як наслідок — до зростання шкідливих бактерій, пилових кліщів і цвілі. Ці агенти можуть викликати проблеми з диханням, а також спровокувати або погіршити симптоми алергії і напади астми.

У чому небезпека сухого повітря?

– пересушування шкіри. Сухе повітря вбирає вологу з шкіри, тому шкіра пересушується, а губи тріскаються.

– пересушування і роздратування носових ходів і горла, поява свербежу в очах. Сухе повітря витягає вологу з нашого рота і носа, пересушує носові проходи і горло. Пересушена слизова підвищує ризик кровотеч з носа.

– погіршення симптомів ГРВІ. Занадто сухе повітря також може погіршувати симптоми ГРВІ або іншого респіраторного захворювання.

– вище ризик простудних захворювань. Пересушений ніс робить нас більш вразливими для застуди, вірусних інфекцій та грипу. Особливо це актуально взимку, коли бактерії і віруси затримуються надовго в сухому повітрі після того, як хтось кашлянув або чхнув.
– погіршення симптомів астми. Для дітей з астмою сухе повітря небезпечно тим, що може призвести до звуження дихальних шляхів і викликати напад.

Як виміряти вологість у приміщенні?

Кращий спосіб перевірити рівень вологості в будинку — за допомогою гігрометра.

Що робити, якщо повітря дуже сухе?

Використовуйте зволожувач повітря. Найкраще купувати гігрометр, вбудований в зволожувач, який і буде підтримувати вологість повітря в оптимальному діапазоні. Зволожувач в Вашому домі додасть вологи в сухе, нагріте повітря. Ваша мета — забезпечити вдома комфортний рівень вологості (від 40% до 60%).

Слідкуйте за тим, щоби вологість не була вище цих показників, в іншому випадку з’явиться нова проблема — цвіль, гриби, пилові кліщі. Крім того, регулярно стежте за чистотою зволожувача.

Важливо! Якщо у Вашої дитини астма або алергія, перед установкою зволожувача проконсультуйтеся з лікарем.

І будьте здорові!

Читайте також: Холода: оптимальна температура для дитячого сну

Вам також буде цікаво:

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

8 Грудня 2020
Як зберігати зціджене молоко?

Як правильно зберігати та використовувати зціджене молоко? Дізнайтеся зі статті експерта з грудного вигодовування KinderKlinik Олександри Кащенко!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.