Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Чим небезпечні дитячі ходунки?

8 Жовтня 2018

Оновлено: 8 Жовтня 2018

Дитячі ходунки популярні вже багато років — батьки купують їх, вважаючи, що це пристосування допоможе дитині швидше навчитися ходити. Але чи це так? І чи є дитячі ходунки безпечним «девайсом»?

Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і авторитетний журнал Pediatrics опублікували результати дослідження вчених, в яких вони заявили про небезпеку і високотравматичність ходунків. Читайте докладніше в нашій статті.

Американські вчені з Національної дитячої лікарні в Огайо, США встановили: майже за 25 років проведення досліджень (з 1990 по 2014 рік) 230 676 дітей у віці до 15 місяців в США отримали різні травми під час використання ходунків. Більшість таких дітей пошкодили голову або шию (майже 91%), багато хто отримав травми під час падіння зі сходів, перебуваючи при цьому в ходунках. У деяких дітей після падіння був діагностований перелом черепа.

Дитячі ходунки призначені для використання дітьми молодшого віку від 5 до 15 місяців, перш ніж вони навчаться ходити самостійно. Завдяки дитячим ходункам маленькі дітки отримують підвищену мобільність, що в той же час підвищує ризик небезпечних ситуацій, особливо, коли вони намагаються спуститися на ходунках по сходах. Крім того, ходунки дають маленьким дітям доступ до предметів, до яких вони, швидше за все, без цього пристосування навряд чи змогли б дотягнутися. Часто це призводить до того, що малюк хапається за гарячі або гострі предмети, або приймає всередину якусь отруйну речовину — підвищується ризик опіків, отруєнь та інших пошкоджень дитини.

За даними експертів, ходунки дозволяють дітям дуже швидко рухатися — вони можуть робити до 4 кроків в секунду. Однак в такому ранньому віці малюки ще не мають потрібних для такої швидкості координації рухів і уваги.

Більш того, дослідники стверджують, що пристосування не тільки не сприяє розвитку навичок самостійної ходьби у дітей, але ще і шкодить розумовому і фізичному розвитку. Ходунки обмежують рухи дитини, заважають повноцінно досліджувати навколишній світ, дозволяючи рухатися лише по «заданій» траєкторії. Використання цього пристрою може уповільнити розвиток навичок, пов’язаних з рухливістю, сформувати у дитини неправильну ходу і плоскостопість в майбутньому.

Дбайте про свою дитину, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Новий додаток допомагає дізнатися, чому дитина плаче

Вам також буде цікаво:

12 Лютого 2025
Метапневмовірус людини та інші ГРВІ у дітей: симптоми, профілактика та лікування

Підвищена увага до коронавірусу призвела до того, що люди стали помічати й інші схожі захворювання, особливо сезонні та швидко розповсюджувані. У 2025 році до фокусу потрапив і метапневмовірус, вірніше, його новий штам. Сам Human Metapneumovirus з сімейства Paramyxoviridae був виявлений і досліджений в 2001 році в Нідерландах. Наразі він присутній на всіх континентах, у т.ч. […]

12 Лютого 2025
Стороннє тіло у вусі: симптоми та перша допомога

Вушні проблеми трапляються у житті кожної людини, причому у дитячому віці зазвичай вони найпоширеніші. Крім знайомого всім отиту частою причиною звернення до ЛОРу стає чужорідне тіло у вусі. У випадку з дітьми буває так, що проблема виявляється педіатром на профілактичному огляді або під час візиту зовсім з іншого приводу. Малята бояться покарання, тому вважають за […]

12 Лютого 2025
Себорейний дерматит у дітей: чому виникає, симптоми, лікування та правила стійкої ремісії

У всій різноманітності шкірних захворювань дізнатися про себорейний дерматит у дітей досить легко. Характерна особливість – щільні кірки, при цьому сама шкіра може бути як сухою, так і жирною. Патологічний процес найчастіше вражає голову та обличчя, рідше переходить на плечі та спину. Першим лікарем, який відзначає себорею у дитини, здебільшого стає педіатр, а ось уже […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook