fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чим небезпечні дитячі ходунки?

8 Жовтня 2018

Оновлено: 8 Жовтня 2018

Дитячі ходунки популярні вже багато років — батьки купують їх, вважаючи, що це пристосування допоможе дитині швидше навчитися ходити. Але чи це так? І чи є дитячі ходунки безпечним «девайсом»?

Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і авторитетний журнал Pediatrics опублікували результати дослідження вчених, в яких вони заявили про небезпеку і високотравматичність ходунків. Читайте докладніше в нашій статті.

Американські вчені з Національної дитячої лікарні в Огайо, США встановили: майже за 25 років проведення досліджень (з 1990 по 2014 рік) 230 676 дітей у віці до 15 місяців в США отримали різні травми під час використання ходунків. Більшість таких дітей пошкодили голову або шию (майже 91%), багато хто отримав травми під час падіння зі сходів, перебуваючи при цьому в ходунках. У деяких дітей після падіння був діагностований перелом черепа.

Дитячі ходунки призначені для використання дітьми молодшого віку від 5 до 15 місяців, перш ніж вони навчаться ходити самостійно. Завдяки дитячим ходункам маленькі дітки отримують підвищену мобільність, що в той же час підвищує ризик небезпечних ситуацій, особливо, коли вони намагаються спуститися на ходунках по сходах. Крім того, ходунки дають маленьким дітям доступ до предметів, до яких вони, швидше за все, без цього пристосування навряд чи змогли б дотягнутися. Часто це призводить до того, що малюк хапається за гарячі або гострі предмети, або приймає всередину якусь отруйну речовину — підвищується ризик опіків, отруєнь та інших пошкоджень дитини.

За даними експертів, ходунки дозволяють дітям дуже швидко рухатися — вони можуть робити до 4 кроків в секунду. Однак в такому ранньому віці малюки ще не мають потрібних для такої швидкості координації рухів і уваги.

Більш того, дослідники стверджують, що пристосування не тільки не сприяє розвитку навичок самостійної ходьби у дітей, але ще і шкодить розумовому і фізичному розвитку. Ходунки обмежують рухи дитини, заважають повноцінно досліджувати навколишній світ, дозволяючи рухатися лише по «заданій» траєкторії. Використання цього пристрою може уповільнити розвиток навичок, пов’язаних з рухливістю, сформувати у дитини неправильну ходу і плоскостопість в майбутньому.

Дбайте про свою дитину, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Новий додаток допомагає дізнатися, чому дитина плаче

Вам також буде цікаво:

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook