иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чим небезпечні дитячі ходунки?

8 Жовтня 2018

Оновлено: 8 Жовтня 2018

Дитячі ходунки популярні вже багато років — батьки купують їх, вважаючи, що це пристосування допоможе дитині швидше навчитися ходити. Але чи це так? І чи є дитячі ходунки безпечним «девайсом»?

Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і авторитетний журнал Pediatrics опублікували результати дослідження вчених, в яких вони заявили про небезпеку і високотравматичність ходунків. Читайте докладніше в нашій статті.

Американські вчені з Національної дитячої лікарні в Огайо, США встановили: майже за 25 років проведення досліджень (з 1990 по 2014 рік) 230 676 дітей у віці до 15 місяців в США отримали різні травми під час використання ходунків. Більшість таких дітей пошкодили голову або шию (майже 91%), багато хто отримав травми під час падіння зі сходів, перебуваючи при цьому в ходунках. У деяких дітей після падіння був діагностований перелом черепа.

Дитячі ходунки призначені для використання дітьми молодшого віку від 5 до 15 місяців, перш ніж вони навчаться ходити самостійно. Завдяки дитячим ходункам маленькі дітки отримують підвищену мобільність, що в той же час підвищує ризик небезпечних ситуацій, особливо, коли вони намагаються спуститися на ходунках по сходах. Крім того, ходунки дають маленьким дітям доступ до предметів, до яких вони, швидше за все, без цього пристосування навряд чи змогли б дотягнутися. Часто це призводить до того, що малюк хапається за гарячі або гострі предмети, або приймає всередину якусь отруйну речовину — підвищується ризик опіків, отруєнь та інших пошкоджень дитини.

За даними експертів, ходунки дозволяють дітям дуже швидко рухатися — вони можуть робити до 4 кроків в секунду. Однак в такому ранньому віці малюки ще не мають потрібних для такої швидкості координації рухів і уваги.

Більш того, дослідники стверджують, що пристосування не тільки не сприяє розвитку навичок самостійної ходьби у дітей, але ще і шкодить розумовому і фізичному розвитку. Ходунки обмежують рухи дитини, заважають повноцінно досліджувати навколишній світ, дозволяючи рухатися лише по «заданій» траєкторії. Використання цього пристрою може уповільнити розвиток навичок, пов’язаних з рухливістю, сформувати у дитини неправильну ходу і плоскостопість в майбутньому.

Дбайте про свою дитину, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Новий додаток допомагає дізнатися, чому дитина плаче

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook