иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чим загрожує для дитини відмова від сніданку?

29 Листопада 2019

Оновлено: 24 Травня 2021

Автор:Крепак Марія Сергіївна

Найчастіше діти, особливо підлітки, посилаючись на зайнятість або просто на відмовки на кшталт «я з ранку ще не нагуляв апетит», пропускають сніданок. А багато дітей взагалі не дотримується режиму харчування: їдять як і коли попало, не особливо стежачи за годинником. Чи безпечні пропуски прийомів їжі для дитини, чи нерегулярне харчування загрожує для зростаючого дитячого організму небезпечними наслідками? Якими саме? І що робити, аби не заподіяти шкоду нашим дітям – розповідає лікарка-педіатриня KinderKlinik Марія КРЕПАК.

Популярне прислів’я говорить «сніданок з’їж сам». Чи потрібно дітям снідати?

Так, звичайно ж, сніданок – один з найважливіших прийомів їжі. Сніданок насичує організм енергією, покращує роботу мозку і дозволяє ефективно справлятися із завданнями протягом усього дня.

А якщо дитина регулярно пропускає сніданки, які можуть бути наслідки?

В такому випадку у дітей підвищується ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразки). Крім того, стрімко набирається вага, через неконтрольовані швидкі перекуси некорисною і часто високовуглеводною їжею, або переїдання в обідній час. Також бувають випадки гіпоглікемії (падіння рівня глюкози в крові нижче норми), зниження працездатності і нестабільного емоційного стану дитини.

А якщо говорити не тільки про пропуск сніданку, а взагалі про недотримання режиму харчування?

Порушення режиму харчування не менш небезпечне для дитячого організму. Адже наш організм адаптується до біоритмів природи, створюючи такий собі внутрішній «годинник». Під циклічний режим підлаштовуються всі процеси організму, включаючи функцію травлення – це і вироблення гормонів, і виділення ферментів, і інші процеси. Організм знає, коли його «нагодують» в наступний раз і готовий до цього часу витратити їжу на «паливо» для своїх потреб, на будівельний матеріал для зростаючого організму, а не відправити її в депо жирових відкладень. При недотриманні режиму харчування внутрішній «годинник» збивається: ферменти виділяються, а ми в цей момент голодуємо, або, навпаки, починаємо силоміць годувати себе, коли нам не хочеться їсти. Відбувається гормональний дисбаланс, циклічне функціонування організму перетворюється в хаотичне. В результаті можливий набір ваги, проблеми з ендокринною системою (розвиток цукрового діабету, гіпотиреозу), захворювання травного тракту і безліч інших порушень. Ми повинні жити «співдружньо» з нашим організмом, підлаштовуючись під його потреби і його біоритми.

У дитини проблеми з їжею?

Записатись до дієтолога

Що ж робити? Не допускайте пропусків прийомів їжі! – навіть якщо дитина завантажена і не встигає поїсти вдома, зберіть їй домашню їжу з собою. Щоби дитина пізніше компенсувала брак енергії і калорій не шкідливими перекусами, а корисною їжею, приготовленою вдома. – уважно ознайомтеся з меню школи, в якій навчається ваша дитина. Адже не завжди шкільне меню є корисним і повноцінним. – якщо дитина старшого віку харчується в умовах кафе / ресторану, необхідно прищепити їй поняття правильного харчування, аби вона могла самостійно обирати корисні і смачні страви; – не варто забувати і про те, що крім основних прийомів їжі дитина повинна отримувати і перекуси, які варто продумувати заздалегідь. Варіант «швиденько щось купити в магазині» не працює. Здебільшого асортимент не дозволяє вибрати корисне, або ще більше заплутає вас, і ви купите псевдо корисний продукт. Під псевдо корисними я маю на увазі продукти, назва яких замаскована під корисну їжу, але їх склад абсолютно не відповідає принципам раціонального харчування. Приклади таких продуктів – десерт, високовуглеводна вкрай солодка сирна маса, пакетований дитячий сік, кекси тощо. Виробник намагається продати вам все це, як «натуральний йогурт», «натуральний свіжовичавлений сік», «дитячий сир» і т.ін. Харчуйтеся правильно, не пропускайте прийоми їжі – і ваша дитина буде зростати здоровою і щасливою, зберігаючи при цьому здорову вагу і красиву фігуру. А якщо ви помітили у дитини зростаючі відкладення в області талії і стегон, основний прийом їжі вашого чада доводиться на ніч, при цьому вам здається, що дитина «заїдає» свої неприємності – варто звернутися до дитячого дієтолога. Лікар підбере правильний раціон харчування саме для вашої дитини, з урахуванням усіх її індивідуальних особливостей, і дасть свої рекомендації по корекції ваги. Крім того, ми розробили спеціальний пакет «Перший крок до здорової ваги з KinderKlinik», який покладе старт правильній харчовій поведінці і здоровому життю вашої дитини. P.S. А Ваша дитина снідає? І які перекуси вона любить більш за все?

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75096 390 75 75, 044 390 75 75.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook