fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чим зайняти дитину вдома: ігри, розвиток

30 Січня 2019

Оновлено: 30 Січня 2019

Батьків часто турбує питання, чим зайняти дитину вдома. Це особливо актуально в холодну пору року — адже взимку не завжди виходить гуляти з малюком так часто і довго, як хотілося б. Тому питання організації дозвілля дітей стоїть дуже гостро саме взимку. Особливо тих, хто ще не ходить в садок або школу. Чим зайняти дітей так, щоб вони провели час цікаво і з користю, і при цьому чомусь навчилися?

Важливо! Чим молодша дитина, тим вона менше здатна тривалий час утримувати увагу. Тому чергуйте розвиваючі ігри з активними.

«Ігри з крупами» (від 2 до 3 років)

Мета ігор: розвиток моторики і мислення, тактильних відчуттів.

1) Запропонуйте малюкові пересипати крупу ложкою з чашки в чашку або з миски в миску, насипати її порівну в кілька маленьких чашок. Покажіть дитині, як тримати правильно ложку: не в кулаці, а трьома пальцями. Також попробуйте пересипати крупу через лійку.

2) Запропонуйте малюкові перебрати суміш круп, розклавши її по купках: в першу — сочевицю, в другу — гречку, в третю — горох.

3) Насипьте на піднос (бажано, кольоровий) тонким шаром манну крупу. Покажіть малюкові, як можна пальчиками малювати все, що заманеться. З 3-х літніми дітьми можна вчитися писати літери і цифри.

Важливо! Ігри з крупами потрібно проводити обов’язково під наглядом дорослих! Щоб горох або квасоля випадково не опинилися у малюка в вусі або носі.

«Підбери кришечку за розміром» (від 2 до 4 років)

Мета гри: розвиток зорової та моторної координації.

Поставьте перед дитиною на столі 4-6 пляшечок і банок різних розмірів з кришками. Повільно зніміть кришки і закрутіть назад. Потім перемішайте кришки і дайте можливість дитині самій підібрати до пляшечки відповідну кришку.

«Чарівний мішечок» (від 3 до 5 років)

Мета гри: знайомство з різними предметами, розвиток тактильних відчуттів.

Вам знадобиться мішечок з 8-10 знайомими дитині предметами (наприклад, свисток, гребінець, шнурок тощо).

Зав’яжіть дитині очі або попросіть закрити їх. Нехай малюк витягне з мішечка один предмет і спробує навпомацки вгадати, що це. Після того, як дитині вдасться відгадати всі речі з мішечка, можна замінити їх на інші, поступово підвищуючи рівень складності залежно від віку малюка. У цій грі також можна використовувати предмети, які починаються на одну букву (наприклад, якщо ви вивчили букву “Л”, в мішечок можна покласти лист, ложку, ластик тощо).

«Вироби своїми руками» (від 2-3 років і старше)

Можна використовувати практично будь-які підручні засоби: шишки, гілочки, жолуді, листочки тощо. Скріплювати їх можна пластиліном, клеєм, зубочистками або будь-якими іншими засобами (головне, аби клей не був токсичним для малюка!). Також спробуйте працювати з ватою, стрічками, ґудзиками або звичайними вовняними нитками. Можна навіть використовувати все те, що ми зазвичай викидаємо в сміття: гілочки, що залишилися від винограду; шкірку апельсинів; фруктові кісточки і ін.

Вироби можна оформляти у вигляді окремих фігурок або встановлювати їх на картоні або в коробці, придумуючи на ходу цілі історії й казки з участю створених вашими руками персонажів. У процесі можна додавати до них все нові й нові елементи, придумуючи відгалуження до основної сюжетної лінії. Тут просто неоране поле для вашої творчості і польоту фантазії! Ось побачите, вашій дитині обов’язково сподобається!

І будьте здорові!

Читайте також: Прогулянки з малюком: на вулиці VS на балконі

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.