Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Чому дітям не можна пити солодку газовану воду?

5 Квітня 2019

Оновлено: 23 Квітня 2019

Не секрет, що багатьох дітей складно змусити випити і з’їсти що-небудь корисне, на зразок овочів або морквяного фрешу. А ось якщо мова заходить про солодку газовану воду — діти готові її пити завжди і у великих кількостях. Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і Американська кардіологічна асоціація (АНА) вирішили активно боротися за здоров’я дітей і схвалили комплекс заходів щодо скорочення споживання солодких напоїв дітьми. Чому американські лікарі виступають за це, і чим так небезпечна солодка газована вода?

ААР і АНА підготували пропозиції щодо скорочення споживання солодких напоїв у дітей і підлітків, які будуть опубліковані в журналі «Педіатрія» за квітень 2019 року.

Фахівці відзначають, що станом на сьогодні діти і підлітки вживають літри солодких напоїв на рік (в тому числі — спортивні, фруктові і газовані напої). Згідно з рекомендаціями ААР, дітям необхідно вживати менше 10% калорій з доданих цукрів. Однак згідно зі статистикою, в даний час діти і підлітки отримують цілих 17% калорій з доданих цукрів, майже половина з яких припадає на солодку газовану воду.

«Для дітей основним джерелом доданих цукрів часто є не те, що вони їдять, а те, що вони п’ють, – стверджує педіатр Наталі Д. Мут, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, RDN, FAAP, провідний автор доповіді. — У середньому діти вживають більше 30 літрів солодких напоїв на рік. Цього достатньо, щоб наповнити ванну! І тут навіть не враховані цукри, які надходять з їжею. Як педіатр, я стурбована тим, що підсолоджені напої становлять реальну — і, на щастя, таку, яку можна попередити — загрозу для здоров’я наших дітей, включаючи карієс, діабет, ожиріння і хвороби серця. Необхідно зменшити доступ дітей до солодких напоїв».

Вчені навели докази зв’язку між додаванням цукру і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. За словами доктора Мут, підлітки, які отримують більше 10% добових калорій з доданих цукрів, з більшою ймовірністю мають аномальні рівні холестерину, в тому числі більш високий «поганий» холестерин ЛПНЩ, більш високі тригліцериди і більш низький серцево-захисний холестерин ЛПВЩ.

Тому не варто заохочувати у дітей пристрасть до солодкої газованої води. Батьки, пропонуйте дітям здорові продукти і напої!

І будьте здорові!

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook