fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому дітям не можна пити солодку газовану воду?

5 Квітня 2019

Оновлено: 23 Квітня 2019

Не секрет, що багатьох дітей складно змусити випити і з’їсти що-небудь корисне, на зразок овочів або морквяного фрешу. А ось якщо мова заходить про солодку газовану воду — діти готові її пити завжди і у великих кількостях. Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і Американська кардіологічна асоціація (АНА) вирішили активно боротися за здоров’я дітей і схвалили комплекс заходів щодо скорочення споживання солодких напоїв дітьми. Чому американські лікарі виступають за це, і чим так небезпечна солодка газована вода?

ААР і АНА підготували пропозиції щодо скорочення споживання солодких напоїв у дітей і підлітків, які будуть опубліковані в журналі «Педіатрія» за квітень 2019 року.

Фахівці відзначають, що станом на сьогодні діти і підлітки вживають літри солодких напоїв на рік (в тому числі — спортивні, фруктові і газовані напої). Згідно з рекомендаціями ААР, дітям необхідно вживати менше 10% калорій з доданих цукрів. Однак згідно зі статистикою, в даний час діти і підлітки отримують цілих 17% калорій з доданих цукрів, майже половина з яких припадає на солодку газовану воду.

«Для дітей основним джерелом доданих цукрів часто є не те, що вони їдять, а те, що вони п’ють, – стверджує педіатр Наталі Д. Мут, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, RDN, FAAP, провідний автор доповіді. — У середньому діти вживають більше 30 літрів солодких напоїв на рік. Цього достатньо, щоб наповнити ванну! І тут навіть не враховані цукри, які надходять з їжею. Як педіатр, я стурбована тим, що підсолоджені напої становлять реальну — і, на щастя, таку, яку можна попередити — загрозу для здоров’я наших дітей, включаючи карієс, діабет, ожиріння і хвороби серця. Необхідно зменшити доступ дітей до солодких напоїв».

Вчені навели докази зв’язку між додаванням цукру і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. За словами доктора Мут, підлітки, які отримують більше 10% добових калорій з доданих цукрів, з більшою ймовірністю мають аномальні рівні холестерину, в тому числі більш високий «поганий» холестерин ЛПНЩ, більш високі тригліцериди і більш низький серцево-захисний холестерин ЛПВЩ.

Тому не варто заохочувати у дітей пристрасть до солодкої газованої води. Батьки, пропонуйте дітям здорові продукти і напої!

І будьте здорові!

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

4 Березня 2021
Обережно, Інтернет! Як убезпечити дитину. Поради психолога КіндерКлінік

Багато хто пов'язує спалахи дитячого суїциду з популяризацією груп смерті, залежністю від інтернет-ресурсів, соціальних мереж та ін. Чи справді це так? Розбираємося з безпекою Інтернету і його впливом на дітей разом із психологом КіндерКлінік.

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook