иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому дітям не можна пити солодку газовану воду?

5 Квітня 2019

Оновлено: 23 Квітня 2019

Не секрет, що багатьох дітей складно змусити випити і з’їсти що-небудь корисне, на зразок овочів або морквяного фрешу. А ось якщо мова заходить про солодку газовану воду — діти готові її пити завжди і у великих кількостях. Нещодавно Американська академія педіатрії (ААР) і Американська кардіологічна асоціація (АНА) вирішили активно боротися за здоров’я дітей і схвалили комплекс заходів щодо скорочення споживання солодких напоїв дітьми. Чому американські лікарі виступають за це, і чим так небезпечна солодка газована вода?

ААР і АНА підготували пропозиції щодо скорочення споживання солодких напоїв у дітей і підлітків, які будуть опубліковані в журналі «Педіатрія» за квітень 2019 року.

Фахівці відзначають, що станом на сьогодні діти і підлітки вживають літри солодких напоїв на рік (в тому числі — спортивні, фруктові і газовані напої). Згідно з рекомендаціями ААР, дітям необхідно вживати менше 10% калорій з доданих цукрів. Однак згідно зі статистикою, в даний час діти і підлітки отримують цілих 17% калорій з доданих цукрів, майже половина з яких припадає на солодку газовану воду.

«Для дітей основним джерелом доданих цукрів часто є не те, що вони їдять, а те, що вони п’ють, – стверджує педіатр Наталі Д. Мут, доктор медичних наук, магістр охорони здоров’я, RDN, FAAP, провідний автор доповіді. — У середньому діти вживають більше 30 літрів солодких напоїв на рік. Цього достатньо, щоб наповнити ванну! І тут навіть не враховані цукри, які надходять з їжею. Як педіатр, я стурбована тим, що підсолоджені напої становлять реальну — і, на щастя, таку, яку можна попередити — загрозу для здоров’я наших дітей, включаючи карієс, діабет, ожиріння і хвороби серця. Необхідно зменшити доступ дітей до солодких напоїв».

Вчені навели докази зв’язку між додаванням цукру і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. За словами доктора Мут, підлітки, які отримують більше 10% добових калорій з доданих цукрів, з більшою ймовірністю мають аномальні рівні холестерину, в тому числі більш високий «поганий» холестерин ЛПНЩ, більш високі тригліцериди і більш низький серцево-захисний холестерин ЛПВЩ.

Тому не варто заохочувати у дітей пристрасть до солодкої газованої води. Батьки, пропонуйте дітям здорові продукти і напої!

І будьте здорові!

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook