«Коли малюк спить, він здригає то ручкою, то ніжкою. Уві сні може покректати тощо. Він висипається? Він дуже неспокійно спить», — це одні з найбільш поширених питань, які задають батьки на прийомі у лікаря. Що впливає на сон малюка? Як зрозуміти, що дитина висипається? І що з усім цим робити? Розповідає дитячий невролог Людмила Шупрудько.
Як же спить здорова дитина? Як це виглядає?
Більшість батьків вважає, що нормальний і правильний сон — це коли малюк не ворушиться і не видає ніяких звуків. Але це не так. Під час сну здорова дитина може періодично смикати ручками або ніжками, спати з напіввідкритими очима. Перевертатися, покректувати і іноді навіть повзати. Сон — це відображення дня вашого малюка. Чим активніше він був протягом дня, тим «неспокійшіне» він спить вночі. Дитяча нервова система ще недосконала і їй дуже складно переходити зі стану неспання в стан сну. Дуже часто самі батьки є причиною «неспокійного» сну у своєї дитини.
Що ж може впливати на сон здорового малюка?
- Занадто активні процедури ввечері або безпосередньо перед сном (зарядка, плавання з шийним кругом, загартовування, активні/шумні ігри);
- Підвищена тривожність у мами — вже давно був помічений зв’язок, що у неспокійних і тривожних мам діти більш тривожні й неспокійні;
- Вживання годуючою мамою заспокійливих препаратів — це хибна думка, що якщо мама приймає заспокійливі препарати, то й малюк буде спокійнішим.
- Перепади атмосферного тиску і повний місяць. Так! Малюки можуть реагувати на зміни погоди (особливо, різкі) неспокійним сном.
- Прорізування зубів.
Що робити?
- Проаналізуйте день крихітки, а особливо його другу половину. Перенесіть всі активні процедури на першу половину дня. Чим ближче до сну, тим спокійніше повинна бути обстановка навколо дитини.
- Зробіть дитині ввечері розслабляючий (погладжуючий) масаж.
Як зрозуміти, що малюк висипається? Якщо у вашої дитини, незважаючи на неспокійний сон, протягом дня гарний настрій, вона активна і радісна — то вона виспалась. Це головний показник! Як би малюк не перевертався уві сні, як б не кректав або повзав, він виспався! У нього все добре.
Як зрозуміти, чи потрібна допомога лікаря?
- якщо після пробудження у дитини поганий настрій протягом усього дня;
- він дратівливий і примхливий протягом усього дня, і це вже триває досить довго (причому ви не бачите ніяких причин для капризів — малюк ситий, сухий і він здоровий);
- якщо малюк явно хоче спати, але не може заснути або процес укладання/засинання займає досить тривалий час.
Малюк погано спить?
Форма зворотнього зв'язку
Заявка відправлена, ми скоро зв'яжемось з вами
- Виключити активні процедури, які можуть перезбуджувати нервову систему дитини;
- Заспокійливі ванни вечорами;
- У деяких випадках, при сильному збудженні і порушенні сну — препарати, до складу яких можуть входити магній і вітаміни групи В.
Зростайте здоровими і із задоволенням!
Читайте також: Чому дитина не хоче спати
Ваш відгук