Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Чому пластиковий посуд небезпечний для дітей

21 Вересня 2018

Оновлено: 21 Вересня 2018

Харчові добавки та речовини, що містяться в упаковках для їжі, можуть завдати шкоди дитячому здоров’ю — заявили американські вчені. Фахівці розповіли, як мінімізувати ризики.
Співробітники Американської академії педіатрії (ААР) проаналізували близько 80 робіт, присвячених впливу різних харчових добавок на здоров’я дітей. Звіт про роботу опублікований в журналі Pediatrics.

Деякі добавки потрапляють в продукти під час їх приготування, а ще більше — «просочується» з пластику, картону, барвників та інших частин упаковки.
Одне з найнебезпечніших хімічних речовин — бісфенол, який входить до складу пластикових контейнерів. Він діє як жіночий статевий гормон естроген, впливаючи на терміни статевого дозрівання, сприяючи ожирінню і завдаючи шкоди нервовій та імунній системам.

Бісфенол здатний переходити в їжу при зберіганні або нагріванні продуктів в пластикових контейнерах. Фталати також містяться в пластикових упаковках, вони впливають на розвиток чоловічих статевих органів, збільшують кількість жирових відкладень і підвищують ризик серцево-судинних захворювань.

Не менш шкідливі хімікати використовуються при виготовленні картонної упаковки. Йдеться про перфторалкільні з’єднання, які послаблюють імунітет. Крім того, вони впливають на роботу щитовидної залози, погіршуючи обмін речовин, травлення, міцність кісток і розвиток головного мозку.
Перхлорати, що входять до складу упаковки для сухих продуктів, несприятливо впливають на роботу щитовидної залози і мозку.

Деякі штучні барвники можуть призвести до розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.
Погіршують роботу щитовидної залози також і нітрити, які використовуються для продовження термінів зберігання продуктів, особливо перероблених м’ясних виробів. Крім того, нітрити впливають на здатність крові постачати в організм кисень. Їх також пов’язують з раком травної системи.

Діти більш чутливі до впливу шкідливих речовин, оскільки їх концентрація в дитячому організмі може бути вище, враховуючи невелику вагу дитини.

Читайте також: Новий додаток допоможе вашій дитині полюбити овочі

«Шкідливі речовини, які впливають на ендокринну систему, можуть мати довгострокові негативні наслідки для розвитку дитини», – стверджує провідний автор дослідження доктор Леонардо Трасанде (Leonardo Trasande).
Експерти наполягають на посиленні критеріїв, за якими та чи інша речовина буде визнаватися безпечною. За словами авторів дослідження, з 4000 проаналізованих харчових добавок 64% не мають доказової бази, яка підтверджує їх безпеку для людей!

Як зменшити ризики?

Щоб знизити ризик потрапляння в організм хімікатів, лікарі радять вживати більше свіжих або заморожених фруктів і овочів і менше переробленого м’яса, особливо в період вагітності.
Оскільки бісфенол вивільняється при нагріванні, рекомендується уникати розігрівання їжі в пластикових контейнерах. І по можливості краще взагалі уникати пластика, використовуючи нержавіючу сталь або скло.

Якщо ж відмовитися від пластикових контейнерів немає можливості, вибирайте такі, на яких не вказані наступні коди: 3 (фталати), 6 (стирол) і 7 (бісфенол).
Бережіть своїх дітей, і будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Декларація з терапевтом в KinderKlinik
 • Безкоштовний прийом лікаря-терапевта за програмою медичних гарантій у відділенні по вул. К. Бендукідзе, 2 (10 хвилин від метро Звіринецька)
 • Видача довідок та лікарняних
 • Направлення на аналізи, діагностику та на прийом до лікарів вузького профілю
 • Щеплення вакцинами європейських країн
Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
 • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
 • корекційні заняття з логопедом
 • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
 • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня 09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
 • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook