иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому пластиковий посуд небезпечний для дітей

21 Вересня 2018

Оновлено: 21 Вересня 2018

Харчові добавки та речовини, що містяться в упаковках для їжі, можуть завдати шкоди дитячому здоров’ю — заявили американські вчені. Фахівці розповіли, як мінімізувати ризики.
Співробітники Американської академії педіатрії (ААР) проаналізували близько 80 робіт, присвячених впливу різних харчових добавок на здоров’я дітей. Звіт про роботу опублікований в журналі Pediatrics.

Деякі добавки потрапляють в продукти під час їх приготування, а ще більше — «просочується» з пластику, картону, барвників та інших частин упаковки.
Одне з найнебезпечніших хімічних речовин — бісфенол, який входить до складу пластикових контейнерів. Він діє як жіночий статевий гормон естроген, впливаючи на терміни статевого дозрівання, сприяючи ожирінню і завдаючи шкоди нервовій та імунній системам.

Бісфенол здатний переходити в їжу при зберіганні або нагріванні продуктів в пластикових контейнерах. Фталати також містяться в пластикових упаковках, вони впливають на розвиток чоловічих статевих органів, збільшують кількість жирових відкладень і підвищують ризик серцево-судинних захворювань.

Не менш шкідливі хімікати використовуються при виготовленні картонної упаковки. Йдеться про перфторалкільні з’єднання, які послаблюють імунітет. Крім того, вони впливають на роботу щитовидної залози, погіршуючи обмін речовин, травлення, міцність кісток і розвиток головного мозку.
Перхлорати, що входять до складу упаковки для сухих продуктів, несприятливо впливають на роботу щитовидної залози і мозку.

Деякі штучні барвники можуть призвести до розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.
Погіршують роботу щитовидної залози також і нітрити, які використовуються для продовження термінів зберігання продуктів, особливо перероблених м’ясних виробів. Крім того, нітрити впливають на здатність крові постачати в організм кисень. Їх також пов’язують з раком травної системи.

Діти більш чутливі до впливу шкідливих речовин, оскільки їх концентрація в дитячому організмі може бути вище, враховуючи невелику вагу дитини.

Читайте також: Новий додаток допоможе вашій дитині полюбити овочі

«Шкідливі речовини, які впливають на ендокринну систему, можуть мати довгострокові негативні наслідки для розвитку дитини», – стверджує провідний автор дослідження доктор Леонардо Трасанде (Leonardo Trasande).
Експерти наполягають на посиленні критеріїв, за якими та чи інша речовина буде визнаватися безпечною. За словами авторів дослідження, з 4000 проаналізованих харчових добавок 64% не мають доказової бази, яка підтверджує їх безпеку для людей!

Як зменшити ризики?

Щоб знизити ризик потрапляння в організм хімікатів, лікарі радять вживати більше свіжих або заморожених фруктів і овочів і менше переробленого м’яса, особливо в період вагітності.
Оскільки бісфенол вивільняється при нагріванні, рекомендується уникати розігрівання їжі в пластикових контейнерах. І по можливості краще взагалі уникати пластика, використовуючи нержавіючу сталь або скло.

Якщо ж відмовитися від пластикових контейнерів немає можливості, вибирайте такі, на яких не вказані наступні коди: 3 (фталати), 6 (стирол) і 7 (бісфенол).
Бережіть своїх дітей, і будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook