иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому у дитини болить живіт: 4 несподівані причини

23 Травня 2019

Оновлено: 9 Лютого 2022

Автор:Гаврилюк Ірина Мирославівна

Дослідження показали, що лише один з десяти батьків знає справжню причину, чому у його дитини болить живіт. І це при тому, що згідно зі статистикою, діти страждають від болю в животі в середньому 4 рази на рік. Нове дослідження американських учених за участю більш, ніж 2000 сімей виявило, що на сьогоднішній день біль в животі є найпоширенішою проблемою зі здоров’ям у дітей. Вчені стверджують, що болі в животі у дітей можуть бути викликані на перший погляд несподіваними причинами: дитина їсть багато солодощів, білого хліба або довго просиджує біля комп’ютера. Провідний спеціаліст з дитячого харчування Хлоя Елліотт пропонує деякі зміни в харчуванні та способі життя, які позбавлять дитину від болю в животі.

  1. Цукрозамінники

«Відомо, що деякі цукрозамінники порушують мікрофлору кишківника (особливо аспартам і сахарин), а це з часом може призвести до погіршення стану шлунково-кишкового тракту і викликати болі в животі», — каже Елліотт. Чим замінити? Бажано використовувати натуральні підсолоджувачі — пюре зі свіжих фруктів (банани, яблучне пюре), сухофруктів (родзинок, чорносливу) або мед.

  1. Швидкі вуглеводи

Дієтологи стверджують: «Якщо дитина їсть багато білого хліба, рису і макаронів, її організму може не вистачати клітковини, а це підвищує ризик розвитку закрепів і, як наслідок, болю в животі». Чим замінити? Здоровий вибір — це складні вуглеводи: цільнозерновий хліб, каші, овочі, зелень і фрукти. Такі продукти містять багато клітковини і корисних речовин, які покращують перистальтику кишечника і стан шлунково-кишкового тракту в цілому.

У вашої дитини болить живіт?

Записатися до гастроентеролога

  1. Солодкі напої та газована вода

«Вони містять велику кількість цукру, а деякі з них — навіть кофеїн», — стверджує Хлоя Елліотт. Ці речовини дратують кишечник, сприяють здуття живота і болю в животі. Крім того, велика кількість цукру вбиває корисну мікрофлору кишківника. Чим замінити? Фахівці впевнені, що дітям варто пити чисту воду, морси, узвари, або розбавляти воду натуральним фруктовим соком. Хороший варіант — додати в стакан води кілька скибочок свіжих фруктів або листочків м’яти.

  1. Довге сидіння перед комп’ютером

Як відомо, діти надовго «зависають» перед комп’ютером. Дієтологи впевнені: сидіння протягом тривалого часу може погіршити роботу кишківника, викликаючи закреп і біль. Чим замінити? Активні ігри на свіжому повітрі стимулюють перистальтику кишківника, яка відповідає за швидке переварювання їжі. Чим більше дитина рухається, тим швидше просувається їжа! А це означає, що її кишківник здоровий і животик не болить! Лікар-педіатр KinderKlinik Ірина Гаврилюк додала: «Безумовно, огріхи в дієті і режимі дня дитини можуть стати причиною не тільки болю в животі, а й досить грізних захворювань, таких як цукровий діабет, ожиріння, захворювання печінки, нирок і підшлункової залози. Організація раціонального режиму дня і правильного харчування — важливий обов’язок батьків. Але до болю в животі варто ставитися з великою обережністю, тому що причиною можуть бути не тільки похибки в дієті, а й різні захворювання (апендицит, інвагінація, різні вірусні та бактеріальні інфекції шлунково-кишкового тракту, і навіть пневмонії). Якщо, крім болю в животі, у Вашої дитини є нудота, блювота, підвищення температури, млявість, сонливість, зниження апетиту, спрага, сухість шкіри — це привід звернутися до лікаря». Будьте уважні до своєї дитини! І будьте здорові!

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook