fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому важливий комплексний підхід в лікуванні акне

7 Листопада 2020

За статистикою від Міжнародного Товариства дерматології, понад 80% респондентів у віці 12-25 років страждають від акне різного ступеня тяжкості. Підлітки дуже гостро реагують на появу недосконалостей шкіри, і часто, значно погіршують ситуацію в корені неправильним доглядом або різними маніпуляціями (наприклад, механічним чищенням брудними руками).

Щоб перемогти акне, в першу чергу слід пам’ятати, що це мультифакторне захворювання. Для досягнення успіху необхідний комплексний підхід, який буде діяти як на зовнішні прояви, так і допоможе скоригувати роботу організму зсередини. Як же правильно боротися з акне й увійти в стійку ремісію? Дізнайтеся від дитячого дерматолога, косметолога KinderKlinik Тетяни Куликової.

Коментар фахівця

Акне є захворюванням, виникнення та інтенсивність прояву якого залежить від поєднання внутрішніх і зовнішніх чинників.

На розвиток захворювання впливають:

1) Надмірне виробництво шкірного сала
2) Збільшення утворення клітин епідермісу фолікулів, і як наслідок — закупорка фолікула (на цьому етапі ми спостерігаємо появу закритих і відкритих комедонів, «чорних цяток»)
3) Зростає активність бактерій Propionibacterium acnes, які своєю чергою продукують речовини, що стимулюють і підтримують запалення
4) Генетика також є ключовим фактором у виникненні акне
5) Зміна гормонального фону й інтенсивності обмінних процесів в пубертатному періоді також грає одну з ключових ролей у підтримці запального процесу

Чи можна позбутися від акне за допомогою «чарівної таблетки»?

Нажаль ні. Через те, що акне мультифакторне захворювання — лікування повинно бути спрямоване на кілька патогенних елементів.

 • Місцева терапія це найкращий варіант лікування акне легкого та середнього ступеня тяжкості, використовується як підтримуюча терапія для всіх рівнів ступеня тяжкості акне.
 • Ретиноїди для внутрішнього прийому, зменшують підвищене утворення лусочок, пригнічують утворення мікрокомедонів і мають легкий протизапальний ефект.
 • Протимікробні препарати (у формі зовнішніх засобів) мають бактерицидну або бактеріостатичну дію проти P. Acnes.
 • Комбіновані продукти (наприклад, бензопила пероксид + антибіотик, ретиноїд + антибіотик) націлені на множинні патогенні фактори, які є взаємодоповнюючими й синергетичними за механізмами дії. Це також спрощує схему лікування, спрощує розрахунок дози й знижує частоту використання.

Це важливо

Для прискорення процесу лікування, стимуляції регенерації й прискореного зникнення постакне, крім лікарських засобів потрібен адекватний, правильний догляд за шкірою.

Також фахівець може порекомендувати пройти лабораторне обстеження: здати загальний аналіз крові, перевірити рівень гормонів, глюкози крові та інші показники. Виключивши порушення в роботі внутрішніх органів, лікар зможе відсіяти величезний пласт станів, які також побічно впливають на інтенсивність розвитку акне. Всі дослідження можна з комфортом пройти в лабораторії KinderKlinik. Дізнайтеся про необхідність додаткової лабораторної діагностики у свого лікаря.

У «золоту трійку» лікування акне входить використання препаратів, якісний догляд за шкірою і проведение косметологічних процедур. Це забезпечує комплексне вирішення проблеми з гострими запаленнями і допоможе якнайшвидше здобути чисту, сяючу здоров’ям шкіру і впевненість в собі.

Як доглядати за шкірою з акне

Застосування домашнього догляду спеціальних засобів, підібраних косметологом, виконання регулярних комбінованих чисток шкіри, пілінгів та інших процедур сприяє ефективному усуненню запальних процесів і висипання і швидкої регенерації шкіри.

У KinderKlinik доступні наступні косметологічні процедури для проблемної шкіри:

 • Механічне чищення — виконується в період ремісії. Лікар-косметолог, за атравматичною методикою з дотриманням всіх правил асептики й антисептики видаляє патологічні елементи, очищає пори. При необхідності, взятий матеріал може бути висіяв на живильне середовище для визначення чутливості до певного типу антибіотиків. У KinderKlinik доступна механічна чистка шкіри обличчя і тіла (наприклад, спини), при великому поширенні патологічного процесу.

  • Кислотні пілінги — при контакті зі шкірою, м’які кислоти розчиняють відмерлі клітини шкіри, регулюють роботу сальних залоз, згладжують деякі вторинні елементи характерні для постакне. У KinderKlinik доступні саліциловий і фітиновий пілінги — найкращі варіанти для проблемної шкіри.

  • Карбоновий пілінг — інноваційна методика і справжній порятунок для проблемної шкіри. В ході процедури відбувається видалення відмерлих частинок шкіри, посилюються обмінні процеси в клітинах, знижується інтенсивність запалення і кількість нових патологічних елементів. Як результат — після процедури шкіра виглядає свіжою, вторинні елементи стають менш вираженими, зникають дрібні шкірні заломи й зморшки.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на консультацію і процедури в KinderKlinik

Запишіться на прийом до косметолога і доглядові процедури через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

8 Грудня 2020
Як зберігати зціджене молоко?

Як правильно зберігати та використовувати зціджене молоко? Дізнайтеся зі статті експерта з грудного вигодовування KinderKlinik Олександри Кащенко!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.