иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Чому важливий комплексний підхід в лікуванні акне

7 Листопада 2020

Оновлено: 21 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

За статистикою від Міжнародного Товариства дерматології, понад 80% респондентів у віці 12-25 років страждають від акне різного ступеня тяжкості. Підлітки дуже гостро реагують на появу недосконалостей шкіри, і часто, значно погіршують ситуацію в корені неправильним доглядом або різними маніпуляціями (наприклад, механічним чищенням брудними руками). Щоб перемогти акне, в першу чергу слід пам’ятати, що це мультифакторне захворювання. Для досягнення успіху необхідний комплексний підхід, який буде діяти як на зовнішні прояви, так і допоможе скоригувати роботу організму зсередини. Як же правильно боротися з акне й увійти в стійку ремісію? Дізнайтеся від дитячого дерматолога, косметолога KinderKlinik Ніни Прищепи.

Коментар фахівця

Акне є захворюванням, виникнення та інтенсивність прояву якого залежить від поєднання внутрішніх і зовнішніх чинників. На розвиток захворювання впливають: 1) Надмірне виробництво шкірного сала 2) Збільшення утворення клітин епідермісу фолікулів, і як наслідок — закупорка фолікула (на цьому етапі ми спостерігаємо появу закритих і відкритих комедонів, «чорних цяток») 3) Зростає активність бактерій Propionibacterium acnes, які своєю чергою продукують речовини, що стимулюють і підтримують запалення 4) Генетика також є ключовим фактором у виникненні акне 5) Зміна гормонального фону й інтенсивності обмінних процесів в пубертатному періоді також грає одну з ключових ролей у підтримці запального процесу

Чи можна позбутися від акне за допомогою «чарівної таблетки»?

Нажаль ні. Через те, що акне мультифакторне захворювання — лікування повинно бути спрямоване на кілька патогенних елементів.

 • Місцева терапія це найкращий варіант лікування акне легкого та середнього ступеня тяжкості, використовується як підтримуюча терапія для всіх рівнів ступеня тяжкості акне.
 • Ретиноїди для внутрішнього прийому, зменшують підвищене утворення лусочок, пригнічують утворення мікрокомедонів і мають легкий протизапальний ефект.
 • Протимікробні препарати (у формі зовнішніх засобів) мають бактерицидну або бактеріостатичну дію проти P. Acnes.
 • Комбіновані продукти (наприклад, бензопила пероксид + антибіотик, ретиноїд + антибіотик) націлені на множинні патогенні фактори, які є взаємодоповнюючими й синергетичними за механізмами дії. Це також спрощує схему лікування, спрощує розрахунок дози й знижує частоту використання.

Це важливо

У деяких випадках акне може бути появою серйозних порушень в різних системах організму: починаючи від ендокринної, закінчуючи травної. Щоб вчасно розпізнати їх, крім консультації дерматолога також може знадобитися консультація ендокринолога, гастроентеролога і педіатра.

Для прискорення процесу лікування, стимуляції регенерації й прискореного зникнення постакне, крім лікарських засобів потрібен адекватний, правильний догляд за шкірою. Також фахівець може порекомендувати пройти лабораторне обстеження: здати загальний аналіз крові, перевірити рівень гормонів, глюкози крові та інші показники. Виключивши порушення в роботі внутрішніх органів, лікар зможе відсіяти величезний пласт станів, які також побічно впливають на інтенсивність розвитку акне. Всі дослідження можна з комфортом пройти в лабораторії KinderKlinik. Дізнайтеся про необхідність додаткової лабораторної діагностики у свого лікаря. У «золоту трійку» лікування акне входить використання препаратів, якісний догляд за шкірою і проведение косметологічних процедур. Це забезпечує комплексне вирішення проблеми з гострими запаленнями і допоможе якнайшвидше здобути чисту, сяючу здоров’ям шкіру і впевненість в собі.

Як доглядати за шкірою з акне

Застосування домашнього догляду спеціальних засобів, підібраних косметологом, виконання регулярних комбінованих чисток шкіри, пілінгів та інших процедур сприяє ефективному усуненню запальних процесів і висипання і швидкої регенерації шкіри. У KinderKlinik доступні наступні косметологічні процедури для проблемної шкіри:

 • Механічне чищення — виконується в період ремісії. Лікар-косметолог, за атравматичною методикою з дотриманням всіх правил асептики й антисептики видаляє патологічні елементи, очищає пори. При необхідності, взятий матеріал може бути висіяв на живильне середовище для визначення чутливості до певного типу антибіотиків. У KinderKlinik доступна механічна чистка шкіри обличчя і тіла (наприклад, спини), при великому поширенні патологічного процесу. • Кислотні пілінги — при контакті зі шкірою, м’які кислоти розчиняють відмерлі клітини шкіри, регулюють роботу сальних залоз, згладжують деякі вторинні елементи характерні для постакне. У KinderKlinik доступні саліциловий і фітиновий пілінги — найкращі варіанти для проблемної шкіри. • Карбоновий пілінг — інноваційна методика і справжній порятунок для проблемної шкіри. В ході процедури відбувається видалення відмерлих частинок шкіри, посилюються обмінні процеси в клітинах, знижується інтенсивність запалення і кількість нових патологічних елементів. Як результат — після процедури шкіра виглядає свіжою, вторинні елементи стають менш вираженими, зникають дрібні шкірні заломи й зморшки.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на консультацію і процедури в KinderKlinik

Запишіться на прийом до косметолога і доглядові процедури через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook