29-е вересня – Всесвітній день серця. Щорічно від серцево-судинних захворювань в світі помирає понад 10 мільйонів людей. Ми вирішили нагадати вам про причини ССЗ, а також їх профілактику, яка допоможе зберегти здорове серце ваших малюків.
Найрозповсюдженішим захворюванням серця серед дітей є вроджені вади. В Україні щорічно народжується приблизно 10 000 дітей із вродженими вадами серця, з яких близько 1500 – критичні вади, що потребують невідкладного хірургічного втручання.
Є й інші захворювання, які важливо виявити на ранніх стадіях.Це допоможе вчасно почати лікування та уникнути ускладнень.
Симптоми серцево-судинних захворювань у дітей:
- задишка після рухливих ігор, а також у спокої;
- біль у грудях з відчуттям завмирання серцевого ритму;
- набряк стоп;
- кашель у нічний час і після фізичних навантажень;
- втрата свідомості;
- загальна блідість;
- синюшність губ.
При прояві будь-яких з перерахованих симптомів обов’язково слід обстежити дитину і звернутися до дитячого кардіолога.
В діагностиці серця у дітей часто використовують ехокардіографію (ЕхоКГ).
Це сучасний і найбільш безпечний неінвазивний метод дослідження, який застосовують з перших днів життя дитини. Дослідження дозволяє визначити будову і функціональний стан серцево-судинної системи дитини.
Дуже важливо для батьків розуміти, що багато смертельно небезпечних серцево-судинних захворювань можна попередити. Велику роль у цьому відіграє спосіб життя, тому ваше завдання прищепити дитині здорові звички.
Профілактика ССЗ включає в себе правильне харчування, помірні фізичні навантаження, контроль рівня холестерину і ваги.
Якщо вас турбує стан дитини – зверніться до лікаря. У KinderKlinik працюють досвідчені дитячої кардіоревматолог, які зможуть діагностувати відхилення, а, за необхідності, дати сучасні рекомендації. Не забувайте, що, своєчасне виявлення захворювання забезпечує більш ефективне лікування та швидке одужання.
Будьте здорові!
Ваш відгук