иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Діагностика для всіх: дерматоскопія в KinderKlinik

11 Листопада 2020

Оновлено: 20 Квітня 2021

Автор:Прищепа Ніна Василівна

Літо пройшло, але згубний вплив УФ-променів залишилося на нашій шкірі. У кращому випадку це фотопошкодження, яке не принесе шкоди загальному здоров’ю. Але не варто забувати про високі ризики злоякісного переродження вже мають невусів і розвитку раку шкіри. Єдиним достовірним неінвазивним методом раннього виявлення злоякісних новоутворень шкіри є дерматоскопія. Про те, чому дорослим і дітям необхідно систематично відвідувати дерматолога і проходити цю діагностичну процедуру розповість фахівець KinderKlinik Ніна Прищепа

 

Коментар фахівця

Дерматоскопія проводиться для диференціальної діагностики багатьох захворювань шкіри. Дерматоскоп для дерматолога це аналог фонендоскопа у лікарів загальної практики. В ході дослідження лікар може детально оцінити кожен міліметр шкіри, нетипову родимку (невус) або будь-який інший елемент. Але зупинимося на найбільш поширеному застосуванні дерматоскопія — скринінгу раку шкіри й меланоми.

Що таке дерматоскопія?

Дерматоскопія це неінвазивний метод обстеження поверхні шкіри, при якому шкіру досліджують за допомогою лінзи та локалізованого джерела світла. Цей метод збільшує точність клінічної діагностики за допомогою візуалізації специфічних структур, які неможливо побачити без використання допоміжних пристроїв. За даними European Association of Dermato Oncology (EADO) метааналіз декількох десятків досліджень показав: при проведенні дерматоскопії вдалося значно підвищити діагностичну точність в порівнянні з тільки клінічним діагнозом при сумнівних випадках, досягаючи чутливості 89% і специфічності 79%. Простіше кажучи: 89 підтверджених захворювань на 100 хворих, і 79 спростованих випадків на 100 здорових.

Пацієнтам яких груп необхідно проходити дерматоскопію?

Крім систематичного щорічного огляду у дерматолога. Існують наступні фактори ризику по розвитку новоутворень шкіри: • Тривале перебування на сонці без використання засобів захисту (захисних кремів, закритого одягу, сонячні ванни з 11.00 до 16.00) • Відвідування солярію • Якщо у пацієнта або його найближчих родичів раніше була діагностовано меланому або будь-яка форма раку шкіри • Велика кількість родимок, вроджені пігментні плями (невуси). Понад 50 невусів свідчать про підвищений ризик розвитку меланоми • Травматизація або зміна невусів • Вік старше 50 років • Наявність в анамнезі сонячних опіків — не важливо в дитячому, підлітковому, юнацькому віці або рік тому • Біла шкіра, світлі (блакитні) очі, світле волосся (I фототип)

Хто входить в групи ризику по розвитку раку шкіри?

Ризик розвитку цієї групи захворювань пов’язаний з фототипу шкіри. Фототип це те, як шкіра реагує на ультрафіолетове випромінювання. «Гострота реакції» безпосередньо залежить від концентрації пігменту меланіну, який визначає забарвлення шкіри. Чим більше в шкірі меланіну, тим вона темніше, і відповідно, краще реагує на УФ-випромінювання. Розподіл шкіри на фототипи засноване на поєднанні відтінку шкіри й кольоруочей, волосся. Так, в міжнародній класифікації прийнято 6 фототипів: від I найяснішого «нордичного», до VI, найбільш темного, негроїдного. Найбільш схильні до розвитку раку шкіри люди з I й II фототипом. У групі найменшого ризику знаходяться люди з V і VI фототипом, але це не виключає необхідність дотримання всіх запобіжних заходів і систематичних оглядів.

Як часто необхідно проходити дерматоскопію

Людям, які належать до груп ризику рекомендовано проходити дерматоскопію 2 рази в рік з обов’язковим картуванням і контрольним оглядом «підозрілих» невусів. Крім цього, необхідно обов’язково проводити огляд самостійно, для раннього відстеження змін в невуса. Іншим пацієнтам, незалежно від віку та наявності скарг, дерматоскопія рекомендована 1 раз в рік в рамках профілактичного огляду або екстрено, в разі травмування невуса.

Можливості KinderKlinik

У KinderKlinik доступний великий спектр інструментальних і лабораторних тестів. Наприклад, дорослі пацієнти можуть пройти комплексне лабораторне обстеження, УЗД щитовидної залози, м’яких тканин, органів черевної порожнини й заочеревинного простору. Для малюків також доступні всі види інструментальних і лабораторних тестів, консультації педіатра і профільних фахівців.

Потрібна консультація?

Записатись
Як записатися на консультацію й обстеження в KinderKlinik

Запишіться на прийом через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант кол-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook