Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Діагностика мовного розвитку у Києві ≡ Клініка KinderKlinik | Зробити діагностику мовного розвитку

17 Червня 2024

Діагностика мовного розвитку

Діагностика мовного розвитку у дітей стає дедалі актуальнішою. Вихователі та педагоги спостерігають збільшення кількості дітей із порушеннями мови. Існує безліч причин, які можуть викликати затримку мовного розвитку, включаючи пристрій мовного апарату, часті захворювання та загальну ослабленість організму, недостатній розвиток дрібної моторики та ін. Допомогти цьому може лише грамотна діагностика розвитку мови в дітей віком.

Діагностика порушень мовлення

Діагностика зв’язного мовлення неможлива без знання того, що таке норма та патологія для дитини певного віку. Основними ознаками мовної патології є:

 • Повна відсутність мови у дитини, яка досягла 3-річного віку.
 • Якщо після трьох років малюк не здатний об’єднувати слова у речення і може називати лише окремі предмети. Перші фрази з’являються лише 4 років.
 • Якщо до 5-7 років дитина здатна сприймати і розуміти чужу мову, але в неї виникають труднощі зі складними мовними конструкціями, зверненими до нього.
 • Труднощі з вимовою звуків та артикуляцією після 3 років.

Діагностика мовного розвитку дітей раннього віку

Раннім дитячим віком вважається період народження дитини до 3 років. Діагностика мовного розвитку має сенс у віці від 2 до 3 років. Відсутність мови та її елементів до 2-х років вважається нормою. Але вже з 2 до 3 років дитина має вміти відтворювати всі голосні звуки, хоча деяке спотворення допускається. Словниковий запас включає близько 30 прикметників, знання і правильне використання займенників, розуміння і спроби використання прийменників, приставки і т.д. Вперше з’являються поодинокі складні речення, що є початковою ознакою зв’язного мовлення.

Діагностика мовного розвитку дітей дошкільного віку

Дошкільним вважається вік від 3 до 7 років. У цей час відбувається інтенсивний розвиток промови. Вже в 4 роки дитина в нормі чітко вимовляє всі голосні та приголосні звуки, в його лексиконі з’являються узагальнення типу «родина», «гра», «посуд». Розвивається розуміння єдиного та множинного чисел, відмінності кольорів, чітка пологова вимова. Діагностика мови в плані її зв’язності базується на здатності дитини описати картинку, розповісти коротку казку. Розповідь зазвичай складається з кількох речень. Дитина може вивчити та розповісти невеликий вірш.

У 4-5 років (середній дошкільний вік) не плутається у вимові шиплячих звуків, розширюється діапазон узагальнюючих понять, з’являється відмінність антонімів та синонімів, дитина починає застосовувати зменшувально-пестливі слова та вирази.

Діагностика зв’язного мовлення старших дошкільнят (5-7 років)

У 7 років діагностика мовного розвитку ґрунтується на таких нормах:

 • Чітка і правильна вимова всіх звуків, без заміни та змішування.
 • У промові присутні багатозначні слова та образні вирази.
 • Дієслова з приставками дитина використовує вільно і без труднощів, може змінювати слова за відмінками та числами.
 • Розуміє і навіть сам вигадує загадки та приказки.
 • Добре відтворює діалоги, дає характеристики персонажам мультфільмів та казок.
 • Поділяє речення на слова, а слова на склади та звуки.

Методика діагностики рівня мовного розвитку дітей у центрі психології, нейрокорекції та логопедії KinderKlinik

Діагностика порушень мови у нашій клініці передбачає використання сучасних підходів до дослідження психічного розвитку дошкільнят. Існує ціла низка авторських методик, за якими проводиться діагностика мовного розвитку дітей раннього віку та старших дошкільнят. Наприклад, діагностика мовного розвитку дітей дошкільного віку В.П. Глухова включає виконання різних завдань з опису картинок. У ній враховується здатність дитини до фразового смислового опису як персонажів, а й їх дій.

З кожним новим завданням методика діагностики рівня мовного розвитку дітей ускладнюється – збільшується кількість картинок, які потрібно об’єднати у речення, пропонується переказати двічі почутий текст, скласти розповідь із серії картинок. Кожен фахівець може використовувати будь-яку із загальновизнаних методик, а іноді відразу кілька, щоб діагностика мовних порушень була повнішою та об’єктивнішою.

Діагностика зв’язного мовлення у клініці KinderKlinik

Діагностика мови дошкільнят є одним із основних напрямків діяльності мережі наших медичних центрів у Києві. Ми утримуємо ціни на прийнятному рівні, бажаючи допомогти якомога більшій кількості людей. Вартість послуг логопеда та психолога максимально доступна. Для зручності мешканців Києва та гостей столиці з інших регіонів України наші відділення знаходяться поблизу транспортних розв’язок у таких районах міста як:

 • Печерський район;
 • Голосіївський район;
 • Поділ;
 • Виноградарь.

Окрім ціни до наших плюсів, також відноситься можливість консультації у дитячого нейропсихолога. З його допомогою діагностика зв’язного мовлення старших дошкільнят набуває суто індивідуального характеру і коригується відповідно до особливостей психіки кожної конкретної дитини. Якщо вас влаштовують наші пропозиції щодо діагностики мови дошкільнят та мовного розвитку дітей раннього віку, звертайтесь та записуйтесь на прийом у Києві за доступною ціною за телефоном 

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75  

FAQ

Чим займається логопед?

Логопеди спеціалізуються на корекції мовних порушень, займаються постановкою правильної вимови звуків та слів.

Чи можуть проблеми з мовленнєвим розвитком у дитини пройти самі собою?

Ні, не можуть. По-перше, важливо знати причину, чому дитина не говорить зовсім і чи має місце уповільнення мовного розвитку. По-друге, якщо дитиною не займаються фахівці, то порушення можуть закріпитися і набути стійкого характеру, що позначиться на його комунікативних та когнітивних здібностях.

Коли варто панікувати, що у дитини затримка мовного розвитку?

Діагноз затримки у розвитку мови у дитини зазвичай ставлять у віці 3-4 років, коли його мова має бути вже досить розвиненою. Панікувати в цьому випадку не слід, але до фахівців слід звернутися негайно.

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook