При призначенні слухового скринінгу дитині не всі батьки розуміють, для чого лікарі це роблять. Навіщо потрібен слуховий скринінг і що це таке розповіла лікарка-отоларингологиня Олена Липовська.
Коли дитина народжується, вона ніяк не може пояснити чує вона навколишнє середовище чи ні. А це важливо для його мовного розвитку. Щоб дитина заговорила – вона має почути мову. Для цього проводиться первинний слуховий скринінг. Його роблять ще у пологовому будинку або пізніше у віці до 3 місяців. Процедура називається отоакустична емісія – абсолютно безболісне дослідження. Якщо з якоїсь причини вашому малюку в пологовому будинку не провели це дослідження, ви обов’язково повинні це зробити до 3-х місяців.
У віці від 6 місяців до року дитині проводять високочастотну тимпанометрію. Це дослідження допомагає виявити проблеми у порожнині середнього вуха. Лікарі також рекомендують зробити тимпанометрію після першого отиту у дитини. Ця процедура допоможе виявити відхилення та усунути їх.
Пізніше, коли дитині вже 2-3 роки, їй проводять аудіометрію. Це повний скринінг слуху. Але малюк повинен бути контактним і виконувати дії, про які проситиме лікар. Аудіометрія дозволяє побачити проблеми не тільки в порожнині середнього вуха, а й у голові (завитка і слуховий нерв).
Відділення KinderKlinik обладнані тимпанометрами, які допоможуть провести необхідну діагностику слуху, а досвідчені лікарі-отоларингологи запропонують ефективні рекомендації.
Ваш відгук