иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дифтерія вже в Україні. Вакцинація — єдиний захист для Вашої дитини

9 Серпня 2019

Оновлено: 28 Квітня 2021

Автор:Панютчева Валерія Борисівна

Останнім часом українські лікарі і провідні ЗМІ заявляють про високу ймовірність спалаху дифтерії в Україні. Так, про ризик епідемії цього небезпечного захворювання нагадали фахівці МОЗ. У минулому році були зафіксовані випадки захворювання на дифтерію в Україні. А недавно на Хмельниччині захворіла на дифтерію 21-річна дівчина. Чим небезпечна дифтерія? Як її лікувати і чи можна від неї вберегтися? Дізнайтеся сьогодні з нашої статті. Дифтерія — це гостра інфекційна хвороба. Передається повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання і предмети побуту. Бактерія, що викликає дифтерію, носить назву «дифтерійної палички». Бактерії можуть жити до 5-6 місяців на поручнях транспорту, дитячих іграшках, в громадських місцях, зберігаються в пилу місяць і рідинах — до 20 днів. Як розпізнати дифтерію? Перші симптоми дифтерії зазвичай проявляються через 2-5 днів після зараження і варіюються від легких до важких. Найчастіше симптоми наростають поступово, починаючи з болю в горлі і підвищення температури тіла до 38 °С. Тому початок захворювання легко сплутати з ГРВІ, грипом або ангіною. Чим небезпечна дифтерія? Захворювання дуже небезпечне — за статистикою, з тисячі хворих померти може кожен десятий. Загрозу для життя представляє не саме запалення, а вкрай отруйний токсин, який виділяє дифтерійна паличка. У важких випадках захворювання цей токсин утворює в горлі сірувато-білу плівку. Він швидко всмоктується в кров, викликаючи ураження нервової, серцево-судинної та видільної систем. Пошкодження м’язів серця може призводити до порушень серцевого ритму, а запалення нервів загрожує паралічем. Крім того, наліт на мигдаликах нерідко блокує дихальні шляхи, розвивається набряк гортані, все це смертельно небезпечно, особливо для дітей. Тому часто на порятунок життя пацієнта у лікарів є лише кілька годин. Хворому на дифтерію як можна раніше необхідно ввести протидифтерійну сироватку (антитоксин). Однак сироватки проти дифтерії в Україні немає. Про це медики заявляли і раніше, також інформація підтвердилася недавно, коли для хворої дівчини з Хмельницька сироватки не знайшлося. При відсутності сироватки дифтерію лікують антибіотиками, але при тяжкому перебігу їх недостатньо. Тому єдина надія на завчасну вакцинацію.

Чи можна захиститися від дифтерії? Вакцинація — єдиний спосіб захистити себе і близьких від небезпечної інфекції. Починаючи з народження до 16 років, людина повинна отримати 6 доз вакцини від дифтерії: в 2, 4, 6 і 18 місяців, а також в 6 і 16 років. Після цього потрібно проводити ревакцинацію — кожні 10 років. Але, за даними Центру громадського здоров’я, рівень вакцинації в Україні дуже низький — щеплені лише 70% дітей. А серед дорослих в минулому році ревакцинацію не зробив кожен другий. Ось чому експерти передрікають в Україні спалах дифтерії. Варто зазначити, що до деяких захворювань, після того, як людина ними перехворіла, виробляється довічний імунітет. Але у випадку з дифтерією імунітет до інфекції нестійкий. Тому якщо людина в минулому вже хворіла на дифтерію — це не означає, що вона не може заразитися знову. Ось чому вакцинація особливо важлива. Педіатр KinderKlinik Валерія Панютчева додала: «Треба зазначити, що після перенесеної дифтерії формується нетривалий імунітет. Крім того, існують чинники, які підвищують ризик захворювання на дифтерію: гострі інфекції вірусної природи, дитячі інфекційні хвороби, хронічні хвороби носа і горла. У батьків є вибір: вони можуть прищепити дитину, а можуть відмовитись, взявши на себе відповідальність, і тим самим піддати ризику здоров’я малюка. Ми, в KinderKlinik, вакцинуємо дітей проти дифтерії за допомогою високоякісних вакцин світових виробників: – вакцина «Infanrix» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця) – вакцина «Boostrix Polio» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту — для дітей старше 6 років) – вакцина «Boostrix» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця — для ревакцинації дітей старше 4 років). Тому закликаємо батьків своєчасно вакцинуватися і захистити свою дитину від вкрай небезпечного захворювання — дифтерії! А оскільки ці вакцини мультикомпонентні, щеплення допоможе захистити дитину не тільки від дифтерії, а й від інших небезпечних інфекційних захворювань». Навіть якщо щеплена людина захворіє на дифтерію (оскільки вакцина не гарантує 100%-ного захисту від захворювання), хвороба буде протікати легше і без ускладнень, що особливо важливо, адже дуже часто дифтерія проходить у надважкій формі. Звертайтеся в KinderKlinik — здоров’я починається з дитинства! Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами контакт-центру KinderKlinik: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook