fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дифтерія вже в Україні. Вакцинація — єдиний захист для Вашої дитини

9 Серпня 2019

Останнім часом українські лікарі і провідні ЗМІ заявляють про високу ймовірність спалаху дифтерії в Україні. Так, про ризик епідемії цього небезпечного захворювання нагадали фахівці МОЗ. У минулому році були зафіксовані випадки захворювання на дифтерію в Україні. А недавно на Хмельниччині захворіла на дифтерію 21-річна дівчина. Чим небезпечна дифтерія? Як її лікувати і чи можна від неї вберегтися? Дізнайтеся сьогодні з нашої статті.

Дифтерія — це гостра інфекційна хвороба. Передається повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання і предмети побуту. Бактерія, що викликає дифтерію, носить назву «дифтерійної палички».

Бактерії можуть жити до 5-6 місяців на поручнях транспорту, дитячих іграшках, в громадських місцях, зберігаються в пилу місяць і рідинах — до 20 днів.

Як розпізнати дифтерію?

Перші симптоми дифтерії зазвичай проявляються через 2-5 днів після зараження і варіюються від легких до важких. Найчастіше симптоми наростають поступово, починаючи з болю в горлі і підвищення температури тіла до 38 °С. Тому початок захворювання легко сплутати з ГРВІ, грипом або ангіною.

Чим небезпечна дифтерія?

Захворювання дуже небезпечне — за статистикою, з тисячі хворих померти може кожен десятий.

Загрозу для життя представляє не саме запалення, а вкрай отруйний токсин, який виділяє дифтерійна паличка. У важких випадках захворювання цей токсин утворює в горлі сірувато-білу плівку. Він швидко всмоктується в кров, викликаючи ураження нервової, серцево-судинної та видільної систем. Пошкодження м’язів серця може призводити до порушень серцевого ритму, а запалення нервів загрожує паралічем. Крім того, наліт на мигдаликах нерідко блокує дихальні шляхи, розвивається набряк гортані, все це смертельно небезпечно, особливо для дітей. Тому часто на порятунок життя пацієнта у лікарів є лише кілька годин.

Хворому на дифтерію як можна раніше необхідно ввести протидифтерійну сироватку (антитоксин). Однак сироватки проти дифтерії в Україні немає. Про це медики заявляли і раніше, також інформація підтвердилася недавно, коли для хворої дівчини з Хмельницька сироватки не знайшлося.

При відсутності сироватки дифтерію лікують антибіотиками, але при тяжкому перебігу їх недостатньо. Тому єдина надія на завчасну вакцинацію.

Чи можна захиститися від дифтерії?

Вакцинація — єдиний спосіб захистити себе і близьких від небезпечної інфекції. Починаючи з народження до 16 років, людина повинна отримати 6 доз вакцини від дифтерії: в 2, 4, 6 і 18 місяців, а також в 6 і 16 років. Після цього потрібно проводити ревакцинацію — кожні 10 років.

Але, за даними Центру громадського здоров’я, рівень вакцинації в Україні дуже низький — щеплені лише 70% дітей. А серед дорослих в минулому році ревакцинацію не зробив кожен другий. Ось чому експерти передрікають в Україні спалах дифтерії.

Варто зазначити, що до деяких захворювань, після того, як людина ними перехворіла, виробляється довічний імунітет. Але у випадку з дифтерією імунітет до інфекції нестійкий. Тому якщо людина в минулому вже хворіла на дифтерію — це не означає, що вона не може заразитися знову. Ось чому вакцинація особливо важлива.

Педіатр KinderKlinik, спеціаліст вищої категорії Поліщук Лариса Володимирівна додала:

«Треба зазначити, що після перенесеної дифтерії формується нетривалий імунітет. Крім того, існують чинники, які підвищують ризик захворювання на дифтерію: гострі інфекції вірусної природи, дитячі інфекційні хвороби, хронічні хвороби носа і горла.

У батьків є вибір: вони можуть прищепити дитину, а можуть відмовитись, взявши на себе відповідальність, і тим самим піддати ризику здоров’я малюка.

Ми, в KinderKlinik, вакцинуємо дітей проти дифтерії за допомогою високоякісних вакцин світових виробників:

– вакцина «Infanrix» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця)

– вакцина «Boostrix Polio» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту — для дітей старше 6 років)

– вакцина «Boostrix» GSK, Бельгія (проти дифтерії, коклюшу, правця — для ревакцинації дітей старше 4 років).

Тому закликаємо батьків своєчасно вакцинуватися і захистити свою дитину від вкрай небезпечного захворювання — дифтерії! А оскільки ці вакцини мультикомпонентні, щеплення допоможе захистити дитину не тільки від дифтерії, а й від інших небезпечних інфекційних захворювань».

Навіть якщо щеплена людина захворіє на дифтерію (оскільки вакцина не гарантує 100%-ного захисту від захворювання), хвороба буде протікати легше і без ускладнень, що особливо важливо, адже дуже часто дифтерія проходить у надважкій формі.

Звертайтеся в KinderKlinik — здоров’я починається з дитинства!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами контакт-центру KinderKlinik:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

8 Грудня 2020
Як зберігати зціджене молоко?

Як правильно зберігати та використовувати зціджене молоко? Дізнайтеся зі статті експерта з грудного вигодовування KinderKlinik Олександри Кащенко!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.