Гормони керують роботою всіх органів і систем нашого організму, від них залежить дуже багато — все наше життя і діяльність. Ендокринолог стежить за тим, щоб рівень наших гормонів був в порядку, та й вся ендокринна система працювала чудово. В останні десятиліття фахівці все частіше діагностують у дітей ендокринологічні порушення. Серед причин такої ситуації — наслідки Чорнобильської катастрофи, спадкова схильність, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування тощо. Дітям, які входять до групи підвищеного ризику, обов’язково потрібні регулярні огляди дитячого ендокринолога. Розлади в роботі ендокринної системи часто не помітні неозброєним оком і виражаються в дратівливості дитини або, навпаки, млявості, слабкості, підвищеному (або зниженому) апетиті, нестійкому стулі, частих простудних захворюваннях та інших неявних проявах. Серед явних ознак, при яких потрібно терміново звертатися до дитячого ендокринолога — відставання у фізичному і статевому розвитку або, навпаки, прискорене зростання або рання поява ознак дорослішання, різкий набір або втрата ваги, підвищена спрага, часте сечовипускання, тремтіння в кінцівках. Отже… Як часто потрібен огляд дитячого ендокринолога? Профілактичні огляди дитини:
- в 2,5-3 роки — при оформленні в дитячий сад
– в 6-7 років — при вступі до школи
- в 16-17 років — при вступі до вишу
- у віці 10-11 і 14-15 років (так звані кризові періоди дитячого віку) — для оцінки росту, ваги, статевого розвитку, розмірів і стану щитовидної залози
- щорічний огляд (при наявності спадкових ендокринологічних захворювань).
Коли консультація дитячого ендокринолога необхідна? Не відкладайте візит до фахівця, якщо Ви помітили у дитини:
- підвищену спрагу, часте сечовипускання, свербіж шкіри, часто в області статевих органів, втрата ваги, незважаючи на гарний апетит, запах ацетону з рота у дитини (схожий на аромат прілих яблук), млявість, швидку стомлюваність, зниження працездатності
- дискомфорт, біль в області щитовидної залози або візуальне збільшення її розмірів
- надмірна вага, розтяжки на шкірі, підвищений тиск, часті головні болі
- сухість шкіри, сонливість, поява запорів, відставання в рості в порівнянні з однолітками, погіршення пам’яті
- дратівливість, порушення сну, прискорене серцебиття, пітливість
- поява ознак раннього статевого розвитку — до 7 років у дівчаток (збільшення молочних залоз, поява місячних, пахвового і лобкового оволосіння), до 8 років у хлопчиків (збільшення статевого члена і розмірів яєчок, провисання мошонки, поява пахвового і лобкового оволосіння, огрубіння голосу)
- затримка статевого розвитку — відсутність ознак статевого розвитку в 13 років у дівчаток і в 14 років у хлопчиків
- відсутність яєчок в мошонці після 6-місячного віку.
І пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря — запорука успішного лікування. Які захворювання лікує дитячий ендокринолог? – цукровий діабет 1 і 2 типу, – гіпотиреоз, гіпертиреоз, – дифузний зоб, вузловий зоб, змішаний зоб, – низькорослість (нанізм), – високорослість (гігантизм), – аутоімунний тиреоідит, – хвороба Аддісона, – гиперкортицизм, – ожиріння, – нецукровий діабет, – порушення статевого розвитку. Ці та інші ендокринні порушення допоможе виявити і, якщо буде потрібно, призначить лікування дитячий лікар-ендокринолог KinderKlinik.
Як проводиться прийом дитячого ендокринолога? Лікар проводить огляд, уточнює у дитини і батьків скарги, наявність супутніх і спадкових захворювань та ін. Для уточнення діагнозу може знадобитися дообстеження:
- проведення аналізів крові на глюкозу, на гормони щитовидної залози тощо
- УЗД (зокрема, щитовидної залози)
- інші дослідження
Консультація дитячого ендокринолога KinderKlinik дозволить підтвердити або спростувати наявність ендокринних патологій, з’ясувати причину їх розвитку і, в разі необхідності, підібрати відповідну схему лікування з урахуванням індивідуальних особливостей дитини. Крім того, проходження оглядів у фахівця мінімізує ризик розвитку ускладнень.
Показать ↓
Додати відгук