fbpx
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет
Гастроентерологія
Дитячий гастроентеролог KinderKlinik — це лікар, який займається виявленням та лікуванням порушень шлунково-кишкового тракту у дітей. Навіть короткочасні порушення з боку органів травлення можуть призвести до дискомфорту і порушити якість життя, не кажучи про тривалі жалоби. Для діагностики проблеми і визначення оптимального курсу лікування необхідна консультація дитячого гастроентеролога.
Консультація лікаря-гастроентеролога дитячого550 грн

Прийом дитячого гастроентеролога у Києві

Коли звернутися до дитячого гастроентеролога:

 • дитину турбують регулярні болі в животі
 • порушений стул (частота: діарея, запор, «нестійкий» стул — чергування запорів і проносів, колір (білий, яскраво-жовтий, дуже темний), консистенція (рідкий, «овечий», твердий), наявність
 • домішок (неперетравлена ​​їжа, слиз, кров, паразити).
 • порушений апетит (знижений, підвищений, виборчий)
 • диспепсичні скарги (під цим красивим словом ховаються нудота, здуття, метеоризм, відрижки, печія, неприємний присмак у роті або запах з рота, наліт на язиці)
 • скарги на повторні блювоти (у немовлят — рясні зригування)
 • на тлі перерахованих вище скарг відзначаються схуднення, недобір маси тіла, порушений загальний стан дитини.
У немовлят больовий синдром в животі може проявитися плачем, що супроводжується притиснення ніжок до живота або, навпаки, витягуванням всього тіла, почервонінням лиця, а печія — криком під час годування, відмовою від їжі (боязнь взяти груди або пляшечку).

Пам’ятка для батьків. Спробуйте систематизувати скарги, відповівши на ці питання перед прийомом дитячого гастроентеролога:

І. Біль в животі

1. Як часто? (Кожен день, раз в день, постійно, раз в тиждень, 2-3-4 р/д, пов’язані з необхідністю кудись йти (якщо потрібно в дитячий сад – болить, запланований похід в цирк – не болить ніколи тощо)
2. Як довго? (Тиждень, місяць, рік …)
3. Зв’язок з прийомом їжі (до їди, після їди — одразу, через півгодини, через годину …; не пов’язаний з прийомом їжі, може боліти і до, і після; болить вночі; пов’язаний з певною їжею)
4. Характер болю:
– тисне, коле, ріже, стискає, розпирає … (наприклад, побічно на гострий спазматичний біль буде вказувати поза — лягає або сідає, підтискає під себе ноги, каже, що коле)
– довгострокова або короткочасна (болить постійно або швидко проходить)
– інтенсивна / неінтенсивна. Зазвичай, якщо болить сильно, то дитина плаче, не відволікається на іграшки / мультики). Або вона забуває про біль і перестає скаржитися, якщо запропонувати якусь розвагу
5. Локалізація (найчастіше діти показують на пуп, але можуть бути варіанти)
6. Чим знімається больовий синдром: погладили / помассували животик, дитина полежала, відволікли, виконали вимогу, проходить після їжі або після акту дефекаціі, біль знімається медикаментозно (спазмолітик, симетикон …) – чим саме.

II. Апетит. Збережений, знижений, підвищений, виборчий (їсть певну їжу, не любить якісь продукти). Чи просить їсти, не дивлячись на больовий синдром.

III. Стул: кожен день чи ні. Схильність до запору або проносу. Колір, консистенція, домішки (неперетравлена ​​їжа, слиз, білі грудочки, жир …), зв’язок стула з раціоном (наприклад, більше молока – стул пінистий, частіше, більш рідкий).

IV. Маса тіла. Скільки важить зараз і як набирав масу на першому році життя.

V. Згадайте, як дитину вигодовували на першому році життя. Грудне молоко або суміші (які, з якого віку), коли вводився прикорм. Проблеми з животом на першому році життя – коліки, зригування, блювоти.

VI. Інші скарги як з боку шлунково-кишкового тракту (здуття, відрижки, нудота, блювання, печія, неприємний запах з рота, гіркота в роті, наліт на язиці), так і, на перший погляд, з животом не пов’язані (нічний кашель (незрозумілий, без чіткого зв’язку з ГРВІ), мокра подушка після сну (витікання слини), болі в суставах, стомлюваність, дратівливість, підвищена нервова збудливість, емоційність).

NB! З найбільшою ймовірністю, консультація дитячого гастроентеролога не потрібна, якщо у дитини гостро виникли блювота і діарея на тлі підвищеної температури тіла, а в дитячому колективі при цьому ще кілька людей зі схожими симптомами — швидше за все, це вірусна інфекція з кишковим синдромом.

Також, якщо біль в животі виникла досить гостро, супроводжується блювотою, інтоксикацією (млявістю), невеликим підвищенням температури тіла, — слід в першу чергу показати дитину хірургу.

Які існують тести для виявлення порушень в будові та/або функціонуванню шлунково-кишкового тракту?

 • копрограма
 • кал на яйця глист, зішкріб на ентеробіоз
 • біохімічний аналіз крові (показники роботи печінки, підшлункової залози)
 • тести на визначення генетичних захворювань шлунково-кишкового тракту
 • тести для визначення непереносимості вуглеводів (вуглеводи калу, дихальні тести)
 • УЗД органів черевної порожнини
 • ендоскопія (езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія)
 • рентгенологічне дослідження органів черевної порожнини (з контрастом або без), в тому числі, комп’ютерна томографія
 • МРТ.
 • Пам’ятайте, що левова частка порушень з боку органів шлунково-кишкового тракту у дітей припадає на функціональні порушення (коліка, запор, діарея) — стани, викликані не ушкодженням органу, а лише спробами дитячого організму «осягнути неосяжне» — з’їсти їжу за кількістю або якістю, яка не відповідає можливостям зростаючого оргназіму.
  Але є і більш серйозні причини для скарг — хронічні запальні захворювання кишечника (виразковий коліт, хвороба Крона), виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки … Не пропустить ці причини, вибере адекватні методи обстеження, призначить кваліфіковане лікування, відкоригує дієту при тих чи інших станах дитячий гастроентеролог в KinderKlinik.

  Потрібен дитячий гастроентеролог в Києві? Звертайтеся в KinderKlinik — наші досвідчені фахівці не залишать хворобі жодного шансу!

  Показать ↓

  Записатися на прийом


  Наші переваги

  advantage

  KINDERKLINIK – ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБ ТА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

  advantage

  ВАШ ОСОБИСТИЙ ЛІКАР НА ЗВ'ЯЗКУ СІМ ДНІВ НА ТИЖДЕНЬ

  advantage

  В KINDERKLINIK ДВІ ЗОНИ ОЧІКУВАННЯ – ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩО ЗАХВОРІЛИ ТА ЗДОРОВИХ ДІТЕЙ

  advantage

  KINDERKLINIK – МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ТІЛЬКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

  Підписатися на розсилку


  Підписуйтесь на розсилку kinderklinik.ua й отримайте наші матеріали прямо на вашу пошту

  Записатися на прийом


  KinderKlinik в соцмережах

  Instagram