Захворювання сечостатевих шляхів є однією з поширених проблем з дитячим здоров’ям. Гідронефроз, мегауретер, міхурово-сечовідний рефлюкс, енурез, сечокам’яна хвороба, гіпоспадія, водянка, фімоз, крипторхізм, інфекції сечовивідних шляхів — це далеко не повний перелік порушень, з якими звертаються до дитячого уролога. Чим займається дитяча урологія? Вивченням анатомічної будови та функціонального стану верхніх (нирки, сечоводи), нижніх (сечовий міхур і уретра) сечових шляхів і зовнішніх статевих органів у хлопчиків і дівчаток. Профілактичні огляди у дитячого уролога допоможуть зберегти здоров’я дитини, а в разі наявності будь-якої патології — виявити її на ранній стадії. Однак буває так, що консультація дитячого уролога необхідна.
Коли потрібна консультація дитячого уролога?
- у дитини порушено сечовипускання (прискорене, хворобливе, з напруженням)
- денне або нічне нетримання сечі (енурез)
- тягнучі болі в області живота або попереку
- підвищення температури тіла без видимої на те причини
- почервоніння, свербіж в області зовнішніх статевих органів
- зміни кольору і/або складу сечі дитини (в результатах аналізів).
Якщо у Вашої дитини спостерігається хоча б один з перерахованих вище симптомів, не зволікайте з візитом до дитячого уролога — він зможе встановити справжню причину порушення і, якщо буде потрібно, призначить відповідне лікування.
Які захворювання діагностує і лікує дитячий уролог:
- різні порушення функції сечового міхура (вроджені, запальні і нейрогенні);
- гострі та хронічні інфекції сечовивідних шляхів;
- вроджені аномалії розвитку сечовидільної системи;
- патології розвитку зовнішніх статевих органів (гіпоспадія, епіспадія, крипторхізм);
- фімоз.
Майже кожна третя дитина страждає від захворювань сечостатевої системи. І дуже часто причина важкого розвитку урологічних хвороб криється в тому, що звернулися до лікаря запізно. Батьки! Будьте уважні до своєї дитини! Дуже важливо діагностувати захворювання на ранній стадії і своєчасно почати лікування — це запорука швидкого відновлення нормальної роботи сечостатевої системи дитини і сприятливої психо-сексуальної адаптації дитини в суспільстві. Дитячий уролог також проводить діагностику і виявляє показання до оперативного втручання при таких патологіях:
- вроджені та набуті вади верхніх і нижніх сечовивідних шляхів, в тому числі сечового міхура (гідронефроз, мегауретер, міхурово-сечовідний рефлюкс, уретероцелє);
- вроджені аномалії зовнішніх статевих органів і уретри (гіпоспадія, епіспадія, водянки, кісти сім’яного канатика; варикоцеле, фімоз, крипторхізм).
Якщо буде необхідно, дитячий уролог направить дитину до лікарів суміжних спеціальностей. Адже дуже часто при таких порушеннях потрібна допомога дитячого невролога, психолога, нефролога та ін.
Як проходить прийом дитячого уролога в KinderKlinik? Лікар оглядає дитину, розпитує про симптоми і скарги, обов’язково з’ясовує наявність супутніх і спадкових захворювань. Якщо необхідно, дитячий уролог направляє на дообстеження — лабораторні аналізи або інструментальну діагностику (УЗД та ін.). Благо, в KinderKlinik є своя лабораторія та діагностичні методи дослідження. Після отримання результатів аналізів і обстежень дитячий уролог ставить діагноз і, якщо необхідно, призначає відповідне лікування з урахуванням індивідуальних особливостей дитини. Потрібен хороший дитячий уролог в Києві? Звертайтеся в KinderKlinik!
Показать ↓
Додати відгук