Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Дисплазія тазостегнових суглобів: чому виникає і як лікувати

21 Грудня 2018

Оновлено: 30 Квітня 2021

Автор:Шматко Андрій Миколайович

Можна сміливо сказати, що без здорових тазостегнових суглобів людина не зможе нормально рухатися, ходити, вставати, виконувати нахили і обертання та ін. Ось чому дуже важливо стежити за здоров’ям цієї частини тіла. І ось чому така проблема, як дисплазія тазостегнових суглобів може дуже вплинути на життя дитини. Вкрай важливо розпізнати цю патологію вчасно. Як це зробити? Чому це порушення виникає і як його лікувати? Давайте розбиратися разом з дитячим лікарем ортопедом-травматологом KinderKlinik Андрієм Шматко.

Як вчасно розпізнати цю патологію у дітей? Оскільки найчастіше з діагнозом «дисплазія кульшового суглоба» народжуються, дуже важливо виявити цю патологію якомога раніше. Важливо діагностувати наявність/відсутність цього порушення у новонароджених — під час планового огляду. Чим раніше виявити цю патологію, тим легше і швидше проходить лікування.

Що це таке? Дисплазія кульшового суглоба — це вроджена неповноцінність суглоба, обумовлена його неправильним розвитком, яка може призвести до підвивиху або вивиху головки стегнової кістки — до «вродженого вивиху стегна».

Які причини цього порушення? Такі фактори, як наявність дисплазії суглобів у батьків, тазове передлежання, токсикоз вагітності, великий плід, деформація стоп, особливо у дівчаток, підвищують ризики вродженої патології тазостегнового суглоба десятикратно. Тому таких дітей, навіть якщо будь-які симптоми відсутні, відносять до групи ризику.

Які симптоми? Дослідження дитини має особливості в залежності від її віку і від ступеня порушення функціонального стану тазостегнового суглоба. Огляд проводять в тихій і спокійній обстановці, в теплому приміщенні, після годування, в стані максимального розслаблення м’язів. Є кілька ознак, які можуть вказувати на дисплазію тазостегнового суглоба у дітей першого року життя:

  • асиметрія шкірних складок
  • вкорочення стегна
  • симптом зісковзування (симптом «клацання»)
  • обмеження відведення стегна
  • надмірне розведення в тазостегнових суглобах.

Як відбувається діагностика? Ортопеди під час загального огляду новонародженої дитини особливу увагу приділяють виявленню порушення розвитку тазостегнового суглоба. Ось чому важливо, щоб перший візит до ортопеда відбувся якомога раніше. На першому році життя лікар повинен оглянути дитину в 1, 3, 6, 12 місяців. Діагноз «дисплазія кульшового суглоба» ставиться на підставі симптомів клінічного огляду, УЗД, а також рентгенографічного дослідження.

Як лікувати дисплазію тазостегнового суглоба? Терапія цього захворювання залежить від різних чинників, в тому числі і від віку дитини. Новонародженим малюкам, у яких проблема виявлена на ранній стадії, найчастіше проводять лікування консервативними методами за допомогою «стремен Павліка», апарату Гневковського — це пристосування, які допомагають утримувати стегна дитини в відведеному стані, що дає можливість сформуватися суглобовій западині. При важких формах дисплазії (підвивих або вивих) — за допомогою витягнення з наступним накладенням кокситної гіпсової пов’язки на кілька місяців. Якщо патологія виявлена пізно, після того як дитина почала ходити, консервативні методи не завжди є ефективними, і доводиться вдаватися до хірургічних втручань на кістках тазу, стегновій кістці та м’язах, що оточують тазостегновий суглоб. Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові! Читайте також: Перші кроки дитини: що має насторожити?

Вам також буде цікаво:

29 Серпня 2024
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, що дозволяє визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином, батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи KinderKlinik можуть комбінувати тест з іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та спрямовувати дитину дощ суміжних фахівців. 👉 Показання для проведення тесту Векслера: […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook