fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дисплазія тазостегнових суглобів: чому виникає і як лікувати

21 Грудня 2018

Оновлено: 10 Березня 2019

Можна сміливо сказати, що без здорових тазостегнових суглобів людина не зможе нормально рухатися, ходити, вставати, виконувати нахили і обертання та ін. Ось чому дуже важливо стежити за здоров’ям цієї частини тіла. І ось чому така проблема, як дисплазія тазостегнових суглобів може дуже вплинути на життя дитини. Вкрай важливо розпізнати цю патологію вчасно. Як це зробити? Чому це порушення виникає і як його лікувати? Давайте розбиратися разом з дитячим лікарем ортопедом-травматологом, хірургом KinderKlinik Юрієм Христенко.

Юрій Олексійович, як вчасно розпізнати цю патологію у дітей?

Оскільки найчастіше з діагнозом «дисплазія кульшового суглоба» народжуються, дуже важливо виявити цю патологію якомога раніше. Важливо діагностувати наявність/відсутність цього порушення у новонароджених — під час планового огляду. Чим раніше виявити цю патологію, тим легше і швидше проходить лікування.

Що це таке?

Дисплазія кульшового суглоба — це вроджена неповноцінність суглоба, обумовлена його неправильним розвитком, яка може призвести до підвивиху або вивиху головки стегнової кістки — до «вродженого вивиху стегна».

Які причини цього порушення?

Такі фактори, як наявність дисплазії суглобів у батьків, тазове передлежання, токсикоз вагітності, великий плід, деформація стоп, особливо у дівчаток, підвищують ризики вродженої патології тазостегнового суглоба десятикратно. Тому таких дітей, навіть якщо будь-які симптоми відсутні, відносять до групи ризику.

Які симптоми?

Дослідження дитини має особливості в залежності від її віку і від ступеня порушення функціонального стану тазостегнового суглоба. Огляд проводять в тихій і спокійній обстановці, в теплому приміщенні, після годування, в стані максимального розслаблення м’язів. Є кілька ознак, які можуть вказувати на дисплазію тазостегнового суглоба у дітей першого року життя:

 • асиметрія шкірних складок
 • вкорочення стегна
 • симптом зісковзування (симптом «клацання»)
 • обмеження відведення стегна
 • надмірне розведення в тазостегнових суглобах.

Як відбувається діагностика?

Ортопеди під час загального огляду новонародженої дитини особливу увагу приділяють виявленню порушення розвитку тазостегнового суглоба. Ось чому важливо, щоб перший візит до ортопеда відбувся якомога раніше. На першому році життя лікар повинен оглянути дитину в 1, 3, 6, 12 місяців.

Діагноз «дисплазія кульшового суглоба» ставиться на підставі симптомів клінічного огляду, УЗД, а також рентгенографічного дослідження.

Як лікувати дисплазію тазостегнового суглоба?

Терапія цього захворювання залежить від різних чинників, в тому числі і від віку дитини. Новонародженим малюкам, у яких проблема виявлена на ранній стадії, найчастіше проводять лікування консервативними методами за допомогою «стремен Павліка», апарату Гневковського — це пристосування, які допомагають утримувати стегна дитини в відведеному стані, що дає можливість сформуватися суглобовій западині. При важких формах дисплазії (підвивих або вивих) — за допомогою витягнення з наступним накладенням кокситної гіпсової пов’язки на кілька місяців.

Якщо патологія виявлена пізно, після того як дитина почала ходити, консервативні методи не завжди є ефективними, і доводиться вдаватися до хірургічних втручань на кістках тазу, стегновій кістці та м’язах, що оточують тазостегновий суглоб.

Будьте уважні до своєї дитини, і будьте здорові!

Читайте також: Перші кроки дитини: що має насторожити?

Вам також буде цікаво:

2 Березня 2021
Дитяча психіатрія в Києві в клініці KinderKlinik

У дитячому медичному центрі KinderKlinik відкрито новий напрям лікування дітей різного віку - дитяча психіатрія.

26 Лютого 2021
Коли дитині масаж необхідний з народження? В KinderKlinik є спеціалісти по дитячому масажу

Масаж - це один із ефективних методів для дітей різного віку, який дозволяє зміцнювати та розвивати кісткові та м’язові тканини. Дитячий масаж - це ніжне, ритмічне погладжування тіла вашої дитини руками досвідченого спеціаліста по дитячому масажу KinderKlinik, яке принесе ефект оздоровлення та гарного самопочуття.

25 Лютого 2021
Експрес-тести при ангіні, доступні в KinderKlinik: чому вони важливі для постановки діагнозу?

Дуже швидко виявити стрептококову ангіну у дитини можна в KinderKlinik за допомогою швидкого тесту на виявлення стрептококової причини запалення в горлі.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
KinderKlinik в Instagram
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook