fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Дітей з гіпертонією набагато більше, ніж вважалося

27 Листопада 2018

Оновлено: 27 Листопада 2018

Гіпертонія (артеріальна гіпертензія) або, як її прозвали «невидимий убивця» — дуже поширене захворювання, що характеризується підвищеним артеріальним тиском (АТ). В останні роки гіпертонія значно «помолодшала». У зв’язку з цим американські вчені розробили нові рекомендації, згідно з якими зараз діагноз «гіпертонія» може бути поставлений значно більшій кількості дітей!

Нові рекомендації випустила Американська академія педіатрії (ААР) на підставі дослідження, яке очолила Сандра Джексон (Sandra Jackson) з Національного центру CDC щодо профілактики хронічних захворювань і зміцненню здоров’я. Згідно з оновленими стандартами ААР, ряди гіпертоніків тепер поповнило безліч дітей. Пов’язано це з тим, що вчені знизили поріг для діагностики високого артеріального тиску у дітей і підлітків у віці до 19 років.

Раніше діяли такі принципи: в розряд гіпертоніків потрапляли діти у віці від 12 до 17 років, які або вже приймали ліки від високого артеріального тиску, або показники їх АТ перебували в верхніх 5% допустимих значень АТ для дітей. Для підлітків у віці 18-19 років діагноз «гіпертонія» ставився тоді, коли показники їх АТ досягали 140/90 мм рт.ст. і вище, або вони вже приймали будь-який антигіпертензивний препарат.

Тепер же AAP знизив ці порогові значення. Зараз діти у віці до 18 років вважаються гіпертоніками, якщо для них виконуються дві наведені вище умови або їх АТ становить 130/80 мм рт.ст. і вище. Для підлітків у віці 18-19 років поріг гіпертонії також був знижений до 130/80 мм рт. ст. (або вони приймають будь-який антигіпертензивний препарат).
За твердженням вчених, нові принципи допоможуть виявляти підвищений артеріальний тиск у дітей і підлітків на самій ранній стадії, а значить, можна буде вчасно вжити заходів, які мінімізують ризики розвитку гіпертонії та інших пов’язаних захворювань у цих дітей в більш старшому віці.

Кардіолог Лікарні Ленокс Хілл (Нью-Йорк) Рейчел Бонд зазначила, що шляхом діагностики таких пацієнтів ще в дитинстві можна буде коригувати їх спосіб життя за допомогою дієти і фізичних вправ — це допоможе «усунути у них ризики серцево-судинних захворювань в майбутньому».

Доведено, що серед чинників ризику, які призводять до гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань — зайва вага і ожиріння, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя. Гіпертонія небезпечна не стільки сама по собі, скільки своїми наслідками, серед яких — інфаркт, інсульт, інвалідність і навіть смерть.

«Діти зазвичай не страждають від високого артеріального тиску, але, якщо артеріальну гіпертензію не лікувати, вона може призвести до множинних ускладнень в старшому віці», — підкреслила д-р Бонд.

Дбайте про своїх дітей, і будьте здорові!

Оригінальну статтю читайте тут.

Читайте також: Американські вчені запропонували, як школярам залишатися у формі

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.