иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Діти не відлипають від гаджетів: в чому небезпека?

18 Серпня 2018

Оновлено: 3 Вересня 2018

Сучасні діти дуже багато часу проводять зі смартфоном, планшетом, комп’ютером, телевізором та іншими гаджетами. У чому небезпека довгого просиджування перед екраном? І скільки «екранного» часу для дитини є безпечним?

АНА (Американська кардіологічна асоціація (American Heart Association)) рекомендує батькам обмежувати час, який діти проводять перед екранами гаджетів, щоб захистити їх від розвитку серцево-судинних хвороб в майбутньому. Діючі рекомендації АНА — не більше 1-2 годин на день.

Дитячий кардіолог доктор Стівен Деніелс (Dr. Stephen Daniels), співробітник АНА повідомив: «Час, який проводиться перед екраном гаджетів, пов’язаний з надмірною вагою і ожирінням, а вони, в свою чергу — з підвищеним рівнем холестерину і високим артеріальним тиском, а значить, з серцево-судинними хворобами. Якщо ці фактори ризику з’являються в дитинстві, вони, як правило, мають продовження і в дорослому житті».

Д-р Девід Хілл (Dr. David Hill), голова Ради з комунікацій та засобів масової інформації Американської академії педіатрії (ААP), підтвердив: «Здоров’я серця починається з дитинства».

Група експертів АНА проаналізувала дані досліджень за 20 років про зв’язок між серцево-судинними захворюваннями, інсультом і «екранним» часом у дітей і підлітків.

Виявилося, що сучасні діти у віці від 8 до 18 років проводять з екранними гаджетами більше 7 годин на день. Коли перегляд телевізора у дітей завершується, починається активне використання різних мобільних пристроїв. В результаті загальний «екранний» час збільшується, що змушує дітей подовгу сидіти.

«Пасивне спостереження, як і раніше, залишається одним з основних занять дітей, – зазначив Хілл. – Найчастіше це відеоігри, ноутбук або комп’ютер, при цьому діти багато сидять».

Оскільки сидячий спосіб життя підвищує ризик ожиріння, а ожиріння — серцеві захворювання, зв’язок між ними очевидний.
Існує й інша проблема — діти, поглинаючи їжу перед екраном, переїдають, оскільки не помічають, коли вони наїлися. Крім того, як запевняють вчені, використання екранних гаджетів в спальні може погіршити сон, бо це також підвищує ризик ожиріння.

Щоб знизити шкідливий вплив екранних гаджетів, експерти рекомендують щодня всім членам сім’ї вести активний спосіб життя, прибрати телевізори і мобільні пристрої зі спальні, а також обмежувати «екранний» час для дітей.
І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут: https://www.heart.org

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook