Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Діти не відлипають від гаджетів: в чому небезпека?

18 Серпня 2018

Оновлено: 3 Вересня 2018

Сучасні діти дуже багато часу проводять зі смартфоном, планшетом, комп’ютером, телевізором та іншими гаджетами. У чому небезпека довгого просиджування перед екраном? І скільки «екранного» часу для дитини є безпечним?

АНА (Американська кардіологічна асоціація (American Heart Association)) рекомендує батькам обмежувати час, який діти проводять перед екранами гаджетів, щоб захистити їх від розвитку серцево-судинних хвороб в майбутньому. Діючі рекомендації АНА — не більше 1-2 годин на день.

Дитячий кардіолог доктор Стівен Деніелс (Dr. Stephen Daniels), співробітник АНА повідомив: «Час, який проводиться перед екраном гаджетів, пов’язаний з надмірною вагою і ожирінням, а вони, в свою чергу — з підвищеним рівнем холестерину і високим артеріальним тиском, а значить, з серцево-судинними хворобами. Якщо ці фактори ризику з’являються в дитинстві, вони, як правило, мають продовження і в дорослому житті».

Д-р Девід Хілл (Dr. David Hill), голова Ради з комунікацій та засобів масової інформації Американської академії педіатрії (ААP), підтвердив: «Здоров’я серця починається з дитинства».

Група експертів АНА проаналізувала дані досліджень за 20 років про зв’язок між серцево-судинними захворюваннями, інсультом і «екранним» часом у дітей і підлітків.

Виявилося, що сучасні діти у віці від 8 до 18 років проводять з екранними гаджетами більше 7 годин на день. Коли перегляд телевізора у дітей завершується, починається активне використання різних мобільних пристроїв. В результаті загальний «екранний» час збільшується, що змушує дітей подовгу сидіти.

«Пасивне спостереження, як і раніше, залишається одним з основних занять дітей, – зазначив Хілл. – Найчастіше це відеоігри, ноутбук або комп’ютер, при цьому діти багато сидять».

Оскільки сидячий спосіб життя підвищує ризик ожиріння, а ожиріння — серцеві захворювання, зв’язок між ними очевидний.
Існує й інша проблема — діти, поглинаючи їжу перед екраном, переїдають, оскільки не помічають, коли вони наїлися. Крім того, як запевняють вчені, використання екранних гаджетів в спальні може погіршити сон, бо це також підвищує ризик ожиріння.

Щоб знизити шкідливий вплив екранних гаджетів, експерти рекомендують щодня всім членам сім’ї вести активний спосіб життя, прибрати телевізори і мобільні пристрої зі спальні, а також обмежувати «екранний» час для дітей.
І будьте здорові!

Читайте оригінальну статтю тут: https://www.heart.org

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook